Cemal Safi Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Cemal Safi, Cemal Safi Sözleri, En Güzel Cemal Safi Sözleri, Cemal Safi Özlü Sözleri, Özlü Sözler Cemal Safi, Şairler Ve Sözleri, Cemal Safi Sözleri Kısa


Sayfamızda şairlerimizden Cemal Safi sözlerine yer verdik. En Güzel Cemal safi sözlerinden beğendiklerinizi sosyal medya aracılığıyla paylaşabilir, sms yoluyla sevdiklerinize gönderebilirsiniz.


”Yaşam bir alfabeye benzer. Bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma.”

”Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim…”

”Erken yatana tavuk, çok çalışana inek, aklını kullanana çakal, kıskanmayana domuz denilen bir ülkede insan olmak çok zor.”

”Hüzün adres değiştirir zamanla, benden geçer sana göçer Sevdiğim…”

”Mecnun etsin de beni, mecbur etmesin Allah; Dönmem insan yerine koyulmadığım yere.”

safi2

”Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin…”

”Bırak, olumlu bedenlerde olumsuz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, çıplak gelmezdik dünyaya !”

”Ateşe su dedim göz göre göre, Aklım zavallıydı duyguma göre, Bahtına şükretti Mecnûn bin kere, Ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen.”

”Bırak, ölümlü bedenlerde ölümsüz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, çıplak gelmezdik dünyaya!”

”Seni seviyorum 1 cümle 2 kelime 13 harf 2 insan ve bir aptal…”

”Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim.Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.”

”Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; Fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.”
”Ulan oğlum, aşk için meşakatli intihar metodları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size bir yerleriyle gülüyor…”

”Gelen bir şey katmaz artık bana, giden de hiçbir şey eksiltmez. Gel yada gelme sevgili; artık hiç farketmez.”

”Bir bayanın ağzından ‘Ne istiyorsan onu yap’ cümlesi çıktıysa, ‘Nede olsa burnundan fitil fitil getiririm’ anlamına gelir.”

”Otobüste platonik aşka yakalanıp. Otobüsten inince aşk acısı çeker Türk Genci.”

”Allah diyen hayvanlara rastlıyoruz. Şaşırmayın! Ben, ‘seni seviyorum’ diyenine bile rastladım.”

”Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez daha düşün imzadan önce;aşksız nikah nikahsız aşk getirir!”

”Pişmanlık duyar da dönersen geri, gel de gör aşkından kalan eseri. Seyret ateşinin düştüğü yeri, hasretin zulmünü gör de öyle git..”

”Ben Allah’tan sonra seni överim. Seninle var oldu benim değerim. Senden başkasını nasıl severim! Almıyor sultanım, aklım almıyor.”

”Aklını başına topla da vazgeç, beni dinle de vuslata gün seç. Sen benim elime mecbursun er geç, bahtımı Mecnun’a eş edemezsin.”

”Al götür eskici ne resmi kalsın. Ne yüzü, ne izi, ne ismi kalsın. Onsuz da gülmeye değer bu dünya. Onsuz da görmeye değer her rüya.”

”Hiç şansın kalmadı dönsen de geri. Yitirdin verdiğim bütün değeri. Aşkına emanet ettiğim yeri. Bu kadar kırmasan ne kaybederdin?”

”Kapandı sevdanın dönemi bence, kalmadı Leyla’nın önemi bence, gene mi özendin gene mi gence, sana söyleyecek sözüm yok gönül.”

”Hep seven suçlu, sevilen mutlu oluyorsa bu hayatta; Sevmiyorum artık, bizi de seven çıkar nasılsa.”

safi3

”Hayrını umsan da hain kararın, eyvah’la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdın.”

”Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, Sana gül bahçesini kim açar benden başka!”

”Vurduğun her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.”

”Ya benimle kalırsın hep, ya da silinirsin bu yürekten! Ha var, ha yok değil, ya var olursun yada yok.”

”İdam mahkumunun söz hakkı vardı, bari son arzumu sor da öyle git. Arının çiçekte göz hakkı vardır, bir buse için dur da öyle git.”

”Bazıları alışmış durmadan sevgili değiştirmeye. Haklısınız, çünkü biz alışkın değiliz sevmediğimiz adama seviyorum demeye.”

”Avrupa birliği yetkilileri, hesap makinesiyle leblebi yazabildiğimizi bilse, aslında bizi kırmızı halıyla karşılar.”

”Tiryaki gönlümde olmasın kuşkun… Tek sana müptele… Tek sana düşkün… Ardından bir ağıt yakalım aşkın… Adını elveda koyalım gitsin…”

”Kervanı kırılmış çölden beterim, hancıya yolcuya hasret giderim. Yüz karası olmuş gönül defterim, dürülse ne yazar dürülmese ne?”

”Merhamet olmazsa kalp kiracında, tahtın da kurtarmaz seni tacında.. Bir kara sevdanın darağacında, seninde ipini çeken bulunur.”

”Güldüğün her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.”

”Sen benim uykumu kahreden korkum, sen zehir zemberek sen zehir zakkum, sen benim cezamdın ben sana mahkum, sen sana sürgündüm sen bilmiyordun…”

”Ar ettim sakladım uğraşlarımı, haberdâr etmedim sırdaşlarımı. Gizlemek isterken gözyaşlarımı, ağlarsın seçtiğim yolları bilsen.”

”Ateşe su dedim göz göre göre, aklım zavallıydı duyguma göre, bahtına şükretti Mecnûn bin kere, ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen.”

”Masal kitaplarına benzedi artık zamane aşkları.. Okuması çok güzel ve zevkli; ama inanması bir o kadar zor.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir