incesoz.com
Kategoriler

Regaib Kandili Sözleri

Paylaş
 

SAYFA İÇERİĞİ: Regaib Kandili, Regaib Kandili Sözleri, Ragaib Kandili Sözleri, En Güzel Regaib Kandili Sözleri, Regaib Kandili Sözleri 2016, 7 Nisan Regaib Kandili Sözleri, Kısa Regaib Kandili Sözleri, Dini Mesajlar, Kandil Sözleri, Regaib Kandilinin Anlamı, Regaib Kandilinin Anlamı ve Önemi


regaibs1aREGAİB KANDİLİ SÖZLERİ

Receb ayının ilk Cuma gecesine Regaib gecesi denilmektedir. İki önemli gecenin bir araya gelmesidir. Regaib ismini melekler vermiştir. Bu gecede Yüce Allah müminlere ihsan ve ikramlar yapar ve bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gecede yapılan dualar kabul olur ve namaz, oruç, sadaka ibadetleri sayısız sevaplar verilir. Bu önemli gecede yapacağınız bütün duaların ve ibadetlerin kabul olmasını diliyorum.


”Allah bu mübarek gecede tüm Mehmetçik ve Polisimizi her türlü tehlikeden muhafaza, teröristleri yok edecek kuvvet nasip etsin. Görevi başındaki tüm güvenlik güçlerimizin ve İslam aleminin Regaib Kandili mübarek olsun.”

”Üç ayların başlangıcı olan bu günlerde zor durumda olan tüm Müslümanların Allah yar ve yardımcısı olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.”

”Ellerimizi semaya açtığımız bu mübarek Regaib Kandili gecesinde bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.”

”Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Regaib Kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller…”

”Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.”

”Regaib Kandiliniz mübarek olsun…Bu günlerin feyzi üzerinize, Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.”

”Bu gece Regaib gecesi. Dua edelim… Yürekler bir atsın bu gecede, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.”

”Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için, Kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için… Regaib Kandiliniz mübarek olsun.”

”Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Kandilinizi kutlarım.”

”Regaip Kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!”

”Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlaya yöneldiği bu Mübarek Regaib geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”
”Regaib Kandilinin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle.”

”Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk Kandil gecesidir. Hayırlı olsun…”

”Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.”

”Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandilinde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun… Kandiliniz mübarek olsun!”

”Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle Regaib Kandiliniz mübarek olsun.”

”Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı Kandiller.”

”Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Regaib Kandiliniz mübarek olsun.”

”Regaib Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.”

”Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Regaip Kandiliniz Mübarek olsun.”

”Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Regaib Kandiliniz hayırlı olsun.”

”Mübarek aylara selam olsun… Selam olsun ey Regaib…”

”Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Hayırlı kandiller…”

Bu yazı 278 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
BİZİ TAKİP EDİN
BİZİ TAKİP EDİN
Pendik Escort
%d blogcu bunu beğendi: