15 Temmuz Sözleri ve Mesajları

0
3655
15 Temmuz Sözleri ve Mesajları

SAYFA İÇERİĞİ: 15 Temmuz Sözleri, 15 Temmuz Mesajları, 15 Temmuz Sözleri ve Mesajları, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Günü Mesajları, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Günü Sözleri, En Güzel 15 Temmuz Sözleri, Kısa 15 Temmuz Mesajları, 15 Temmuz En Güzel Sözleri, 15 Temmuz Sloganları, 15 Temmuz Kısa Sözleri


Güzel sözler sitemizde 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizi yok etmek için yapılmaya çalışılan darbe girişiminin ikinci yıl dönümünü ile ilgili sözler ve mesajlar hazırladık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir, yayımlanmasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


15 TEMMUZ SÖZLERİ VE MESAJLARI

Ezan ile çıktığımız yürüyüş, salâ ile biter.

Besmele ile geldik Kelime-i Şahadet ile gideriz.

Onlar darbe diye planladı. Rabbim destan nasip etti.
15 Temmuz mücadelemizin zirvesi, şanlı milletin zaferidir!

Mektebinde şehadet olan bir milletin kaderinde esaret yoktur!

Şehidim ruhun göklerde nöbette, kanın al bayrakla en yükseklerde.

Geceye yenilmeyen bu milletin Güneşi hiçbir zaman batmayacaktır.

En büyük zaferimiz hiç düşmemek değil, her düştüğümüzde kalkabilmektir.

Yorulmadan yoğrulamazsın. Yoğrulmadan doğrulamaz ve tarih yazamazsın.

İhanete asla tahammülümüz yok; zafer demokrasinin, meydan milletindir!

Tarihin en alçak darbesini engelleyen nesil olma fırsatı veren Allah’a hamdolsun.

Milletin yoluna taş koyanlara inat, biz milletin yoluna baş koyduk. (Binali Yıldırım)

15 Temmuz, Haç’ın isyanı Hilal’in zaferidir. Hainlere lanet, kahramanlara selam olsun.
Bu, sen ben mevzusu değil memleket meselesidir söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.

Allah yolunda öldürülenlere ”ölüler” demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. (Bakara Suresi)

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kazandı bu millet 15 Temmuz’da.

İmansız paslı yürekler, imanlı yürekler karşısında tükendiler. (Recep Tayyip Erdoğan)

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik.

Vatan aşkı, neler yaptırmaz ki insana? Bir can değil, binlercesi feda olsun yoluna bu vatanın.

Darbe girişimine izim vermeyen Türk milleti hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmasın.

Vatan söz konusu olunca, bayrağını şehitlerin kanı ile oluşturan bu milleti tehdit etmek aptallıktır.

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Ay ve yıldız el açmışken Allah’a, Toprağı titretmedi mi binlerce sala? Millet ki durmadı, indi sokağa.
Vatan için yaşayıp öldünüz; Siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz. 15 Temmuz Şehitlerini yad ediyoruz.

Hainlik unutulmaz! Zannetmeyin evde rehavetteyiz. Kurşunun namluda beklediği gibi vatan nöbetindeyiz.

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl 15 Temmuz Sözleri uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor.

Haine acıma topraklarında. Başka vatan yok. Ümmetin sancağı var oldukça. Korkma Allah her daim yanında.

O sizi 2 kurşunla bitirdi, siz onu 30 kurşunla ölümsüzleştirdiniz. ”Ve kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için!”

Birdik o gece alçaklara karşı. Uçağa sapan atan, mermiye kafa atan, tankın altına yatan, göğsünü bayrağına, vatanına siper eden…

Rabbim, Mehmet Akif’ in duasını kabul etmiş çok şükür ve bu ümmete yeni bir ‘İstiklal Marşı’ yazdırtmadı hamdolsun.

Vatan için katlanılan ölüm kadar, tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır? 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizi yad ediyoruz.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

249 Şehit daha 249 çift göz daha kapandı hayata. 249 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 249 baba daha ağladı evladına.

Vatanımız için canını veren 249 şehidimizi ve yüzlerce gazimiz hep yüreklerimizde olacak. Şehitler Ölmez vatan bölünmez.

Bugün Türk halkının hain çetelere karşı koyduğu o özel günü ikinci yıldönümü. 15 Temmuz şehitlerimizin anısını rahmetle anıyoruz.

15 Temmuz gecesi şehit kanları ile sulanmış bu topraklar 249 şehidi daha bağrına bastı. 15 Temmuz şehitlerimiz hiç unutulmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyetini karanlığa sürüklemek isteyen hain çete 2 yıl önce bugün çökertildi. 15 Temmuz şehitlerimize Allah rahmet eylesin.

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.

Bu aziz millet uğruna, can verenlerin mekânı cennet olsun. Bu yüce millet 15 Temmuzdaki hain saldırıyı hiçbir zaman unutmayacaktır.

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne kast edenlerin hain planına canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizin rahmetle ve dualarla anıyoruz.

15 Temmuz; tank gücünün iman gücünü yenemeyeceğinin, bu toplumun köleleştirilemeyeceğinin adı, yeniden dirilişinin miladıdır. 

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik. 15 Temmuz Demokrasi nöbetiniz kutlu olsun.

80 Milyon bir olduğu müddetçe, başka bir bayrağa haramdır bu vatan. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Gururumuz, kahramanlarımız 15 Temmuz şehitlerimizi, darbecilerin durdurulmasının sene-i devrinde dualarla, hasret ve özlemle anıyoruz.

Bu aziz millet darbeye karşı canını ortaya koyarak, tarihe adını bir kez daha altın harflerle yazdırdı. 15 Temmuz Demokrasi nöbetimiz kutlu olsun.

15 Temmuz gecesi Türk halkı hain bir çeteye gereken dersi vermek için sokaklara döküldü ve tankların karşısına dikildi. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

15 Temmuz öncesi derin bir uykuya dalmışız. 249 şehit uyandırdı milleti o gece… Kıyama kalkınca millet ezildi tanklar, kaçacak yer aradı hain alçaklar.

”Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” Bütün vatan aşkı ile dolanların 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü kutlu olsun.

Demokrasiye, milli iradeye darbe yapmaya kalkanlar darbeyi kendileri yemiştir. Türk milleti bunlara en büyük darbeyi vurmuştur. (Başbakan Binali Yıldırım)

15 Temmuz şehitlerimiz vatanı korumak için 2 yıl önce bugün sokaklara dökülmüş ve canlarını feda etmişlerdir. 15 Aziz Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Yer yarılmadıkça, gök üstümüze çökmedikçe, bizdeki birlik bitmedikçe Allah’ın izni ile bu ülkeyi, bu ülküyü kimse dize getiremez. 15 Temmuz Şehitlerinin ruhu şad olsun.

O insanlar ki söz konusu vatan olunca bir dakika bile düşünmediler canlarını verdiler. Türkiye Cumhuriyeti şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıkları ile ilelebet yaşayacaktır.

Dualarımız 15 Temmuz şehitleri ile… Onlar ki canlarını Türkiye Cumhuriyeti için feda etmiş hainlerin planlarını suya düşürmüştür. Allah’ın rahmeti şehitlerimiz ile olsun.

Bu vatan çok ihanet ve hainler gördü ama bunun gibisini az gördü. Ama unuttukları Türk milleti hepsini tarihe gömdü. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun.

Salalar ve kandiller o karanlık geceyi fazlasıyla aydınlattı. Yüreğim bomba ve silah sesleri ile kavrulsa da sala sesleri ile soğudu, feraha kavuştu. Şafak söktü, gün ışıdı. Gece güne kavuştu.

Türk milleti vatan, demokrasi ve hürriyet ortak paydasında buluşarak adeta bir demokrasi destanı yazmıştır. Bu sayede herkes  anlamıştır ki milletin tek savaşı bağımsızlık ve demokrasi içindir. O halde gün bu gündür.

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!www.incesoz.com Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

Başkomutan dedi: İnin meydana… Sahip çık Hakka, al bayrağa, aziz vatana. Milyonlar indi meydana, Türkün sesi titretti yeri göğü… Allah razı olsun bu vatan aşkı ile dolana… 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.