Barış Manço Sözleri

0
7511

SAYFA İÇERİĞİ: Barış Manço Sözleri, Barış Manço Alıntıları, Barış Manço En Güzel Sözleri, Anlamlı Barış Manço Sözleri, Kısa Barış Manço Sözleri, En Güzel Barış Manço Sözleri


Güzel sözler sitemizde dünyaca ünlü, unutulmaz sanatçılarımızdan Barış Manço’ ya yer verdik. Sayfamızda birbirinden güzel Barış Manço sözlerini bulabilirsiniz.


BARIŞ MANÇO SÖZLERİ

Dünya küçük insanlar kardeş.

Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok.

Göç eden kuşlar gibi gidip gelir umutlarım.
İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir.

Her yeni doğan bebek yeni bir dünya demek.

Geçmişini bilmeyen bugününü anlayamaz ve yarınını kuramaz.

Rakı da bir ayran da içmesini bilene, güzelde bir çirkinde sevdim diyene.

Para pula ihtişama aldanıp kanma dostum, içi boş insanların bu dünyada yeri yok.

Altın çöpe düşse değerini kaybeder mi? Tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın eder mi?

Nefsine hakim olursan, kurulursun tahtına./ Çalakaşık saldırırsan ne çıkarsa bahtına.

Topraktan geldi insan, yine toprağa dönecek iki lokma ekmek için ömür boyu dövüşecek.

Sana uzattılar ellerini görmek istemesen de, bir gün o eller üstünde bu dünyadan göçmek varya!

Gençlerimizin ülkemizi iyi yerlere getireceğinden eminim; biz onlara köstek olmayalım yeter.

Gelecek nesiller, kuşaklar tarafından Yâd-ı Cemil olmak. Tek niyetim ve gayretim bundan ibaret.

Ben yaşarken kendime sanatçı diyemem, çok ayıptır. Ancak on, yirmi, kırk yıl sonra diyebilirler.

Ne yazık  ki, her beraberliğin bir de ayrılığı oluyor; ne yazık ki, her başlangıcın bir sonu olduğu gibi.

Taş üstüne taş koya koya, yarattığın dünyanın çöktüğünü görmek bir yana birde altında kalmak varya!

Şam ipeğinden burma giysen bile. Zemzem suyuyla yıkansan bile. Dünya ahiret bir keyif sürmek için. Mutlak dökmeli helal alın teri.

Barış Manço Sözleri

Çıkmaz sokağa girmeden gösterelim ve hiçbir insandan esirgemeyelim sevgilerimizi. Üç beş günlük dünya hayatı değmiyor hiçbir kavgaya.

Oğullarımın isimleri doğdukları gün aklıma geldi. Belki de doğunun ve batının barış içinde olmasından dolayı bu isimleri koymuşumdur.

Oğullarımın isimleri doğdukları gün aklıma geldi. Belki de doğunun ve batının barış içinde olmasından dolayı bu isimleri koymuşumdur.

Hiç bir Allah’ ın kulu, hiç bir şeyi laf olsun diye yapmıyor. Bunun karşılığı bazen maddeyle, bazen maddenin dışı manevi şeylerle, bazen her ikisiyle ölçülür.

Usta terzi dar kumaştan bol gömlek diker, doğru tartan esnaf rahat huzurlu gezer, eğrinin ve doğrunun hesabı mahşerde, dünyada biraz huzur her şeye bedel.
Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası, topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası… Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna. Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok.

Ben yaşanmış her şeyi seviyorum, birileri tarafından yaşanmış, paylaşılmış her şeyi seviyorum. Düşünülenin aksine ben tarih sevmiyorum, geleneği seviyorum. Tarih ölür, gelenek yaşar.

Ben bir şarkıcı, besteci olarak bu dünyaya gelmedim. Düşüncelerimi aktarmak üzere geldim. Bu; gün geldi şarkı söylemekle oldu, gün geldi bir televizyon programında çocuğun saçlarını okşamakla oldu.

Ben ne çağdaş Türk ozanı, ne çağdaş Dede Korkut ne de günümüzün Nasrettin Hoca’sıyım. Sadece 20. yüzyılda yaşamış ve o yüzyıla damgasını vurmaya çalışan bir Türk’üm. 20. yüzyılın Türk müziğini yapıyorum.

Bir kişinin adı en son ne zaman telaffuz edilirse o gün ölmüş oluyor insan. Yani fizik olarak bu dünyayı terk etmek çok da önemli bir şey değil. Nasıl olsa günün birinde hepimiz terk edeceğimiz için ve milyarlar terk ettiği için. Ama adınız anılmadığı gün gerçek anlamda bu dünyayı terk etmiş oluyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.