Beklenti ile İlgili Sözler

0
5303
Beklenti ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Beklenti ile İlgili Sözler, Beklenti Sözleri, Beklenti Üzerine Sözler, Beklenti Hakkında Sözler, Ünlülerin Beklenti Sözleri, Yazarların Beklenti Sözleri, Etkileyici beklenti Sözleri, Beklenti Üzerine Özlü Sözler, En Güzel Beklenti Sözleri, Beklenti ile İlgili Kısa Sözler, Beklenti Sözleri Kısa, Beklenti ile İlgili Sözler Facebook


Güzel sözler sitemizde ”Beklenti” üzerine söylenmiş sözler bir araya getirilmiştir. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Yayımlanmasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


BEKLENTİ HAKKINDA EN GÜZEL SÖZLER

Yüksek beklenti, sarsar. (Franz Kafka)

Beklentiler daima yaralar. (Shakespeare)

Ümit etmek ayrıdır, beklenti ayrıdır. (Özgür Bacaksız)
Beklentiler mutluluğun düşmanıdır. (Kimberley Freeman)

Beklenti, neticeden daha neşe vericiydi. (Laurent Gounelle)

Yanlış beklentiler korkulardan daha tehlikelidir. (R. R. Tolkien)

Her özverinin temelinde “gizli bir beklenti” vardır. (Erdal Atabek)

Beklenti, iç dünyamda bir felce uğramışlık gibiydi. (Stefan Zweig)

Beklentin ne kadar çok olursa, o kadar kırılıyorsun. (Cemal Süreya)

Umut ve beklenti arasındaki farkı yeniden keşfetmeliyiz. (Ivan Illich)

Demem o ki haddini aşan beklenti bitirir insanı. (Erdal Demirkıran)

Beklentiler daima yaralar, beklentiler daima hüsrandır. (W. Shakespeare)

Yaşamımız yaşadıklarımızla değil, beklentilerimizle şekillenir. (Bernard Shaw)
Deneyim kazanılan bilgiden çok kaybedilen beklentilerden oluşur. (Joseph Roux)

Ve acıların ötesinde bir beklenti vardı; Kendi dünyamın beklentisi. (Tezer Özlü)

”Beklenti” terimi, umut etmekten daha fazla bir anlama sahiptir. (Joseph Fichter)

Beklemede beklenti vardır; beklemenin kendisi umudu ve inancı ima eder.. (Rollo May)

Az beklentili bir yaşam, çok beklentilerin getireceği yükleri telafi eder. (Mehmet Deveci)

İnsan, beklentisi kadar mutludur. Formül: Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk. (Robin Sharma)

Beklenti açığı ne denli büyük olursa,çektiğimiz duygusal acı da o denli büyük olacak. (Russ Harris)

Hiçbir beklenti içine girmemek, bütün bunlara katlanmayı kolaylaştırıyordu. (Christina Baker Kline)

Mutluluğun formülü insanlardan beklenti içinde olmayı bırakıp Allah’tan ümit etmektir. (Osman Nar)

Kıştan beklentiler değişmedi. Biraz mutluluk, çokça huzur ve gelirsen tabii bir de sen. (Özdemir Asaf)
Beklenti, merak, sevinç ve kaygı birbirine karışıyor, ruhumdaki heyecanı daha da arttırıyordu. (Thomas Mann)

Gözlerinin içine baktım ve orada iyilik gördüm. Ama korktuğum şeyi de gördüm; beklenti. (Tracy Chevalier)

İyi dostluklar hesapsız kurulur. İçinde beklenti yoktur, çıkarsızlık vardır. İhanet yoktur, güven vardır. ( Balzac)

Beklenti, İç dünyamda bir felce uğramışlık gibiydi, artık durmak zorunda olmaktan korkuyordum. (Stefan Zweig)

Her şeyin kadar değil, değeri kadar seveceksin. Çünkü beklentin ne kadar çok olursa, o kadar kırılırsın. (Can Yücel)

Kimseden hiçbir şey beklemiyorum. Böylece hayal kırıklığına da uğramamış oluyorum. (Jose Mauro de Vasconcelos)

Ne güzel bir şeydir birini koşulsuz, kuralsız, hiç beklentisiz olduğu gibi kabul etmek. Ve ona iyi ki varsın diyebilmek. (Anonim)

İnsanlardan beklentiyi azaltmak dertleri azaltmak demektir. Beklenti demek dert demektir çünkü. (Dücane Cündioğlu)

Bu hayatta mutlu olmanın yolu; beklentileri düşük tutmaktır. Yoksa kanatlarından vurulmuş kuşa dönersin. (Sabahattin Ali)

Beklenti içinde, henüz olmayanın içinde yaşamak, gelecek fikrinin varsaydığı kışkırtıcı dengesizliği kabul etmektir. (Emil Michel Cioran)

Her zaman beklenti içinde olun, ama aynı zamanda belli bir dereceye kadar ümitsizlik hissetmeyi de ihmal etmeyin. (Lüset Kohen Fins)

Beklenti içinde, henüz olmayanın içinde yaşamak, gelecek fikrinin varsaydığı kışkırtıcı dengesizliği kabul etmektir. (Emil Michel Cioran)

Hayatta her şeyin bir başlangıcı vardır ve her başlangıç beraberinde sayısız beklentiyi getirir. İnsan beklenti olmadan yaşayamaz. (Ahmet Batman)

Yanına kadar koştuktan sonra, bir adım daha atamayacaksan eğer; oraya kadar sakın koşma. Sana değil, bekleyene yazık olur. (Anonim)

Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar. (William Shakespeare)

Sen değişirsin. Bir başka hal gelir üzerine. Bir beklenti, bir istek, bir kıvanç, gizliden gizliye bir kibir siner bakışlarına… (Elif Şafak)

Annem gözyaşları için ekmek kırıntısı gibi değerlidir derdi. Üstüne basıp geçenlerin çarpılışını görmek için bekliyorum seni. (Cemal Süreya)

Beklentisi yüksek olan kadınların yalnızlığı daha koyu olur. Çünkü ummak ve beklemek kadınlığa verilmiş iki cezadır. (Murathan Mungan)

Ve acıların ötesinde bir beklenti vardı: Kendi dünyamın beklentisi. Kendi odamda içebileceğim sabah çayının beklentisi. (Tezer Özlü)

Yetenek nedir bilir misiniz? Beklenti denilen lanet. Daha çocukken onunla boğuşmak ve onu yenmek zorunda kalırsınız. (Stephen King)

Belki masalların beklenti haline gelmesini önlemenin en iyi yolu, gerçek prensesleri ve nasıl bir hayat yaşadıklarını anlatmaktır. (Linda Rodriguez McRobbie)

Hayat beni kaybetmekle hiçbir şey ziyan etmeyecekti. Hiç kimsenin benden bir şey beklediği ve benim kimseden bir şey beklediğim yoktu. (Sabahattin Ali)

Mutluluğun kabullenmeyle, mutsuzluğun beklentiler ve hayatın tutturduğu yol arasındaki mesafeyle çok ilgili olduğunu öğrendim. (Rabindranath Tagore)

Hepimiz, hayatlarını, hep yarını, ama hep yârimizi bekleyerek geçirmiyor muyuz? Hepimiz bu beklenti İçerisinde deli-divane olmuyor muyuz? (Sinan Yağmur)

Öfkenin içinde beklenti vardır. Azalarak biten, zamanla yiten şeylerden kork. Bu denli şevkle bağırıyorsa bir insan, bil ki içinde bitmeyen bir şeyler vardır. (Barış İnce)

Kendini seven, beğenen insan beklenti içindedir. Onun kendisine olan sevgisi aslına bakarsanız dış dünyaya attığı ”beni acilen Sevin, yardıma ihtiyacım var.” çığlıklarıdır. (Bülent Akyürek)

Her zaman yabancı insanlar bize dostlarımızdan daha çok sunan, veren kişiler. Öyleyse yaşamımızı neden yalnız yabancılar arasında geçirmiyoruz. Hiçbir beklenti olmadan. (Tezer Özlü)

Olumlu düşünmek bir risk taşır.Çünkü bir beklenti vardır, bir şeyler yapmamız gerekir. İstediğimizi elde edememe ve hayal kırıklığı ihtimali vardır. Biz ise genelde işin en kolayını seçeriz. (Cengiz Erşahin)

Gönül vermek; verdiğin gönülden karşılık beklemeksizin sevmek ve ona hilafsız güvenmekten geçer. En ufak bir şüphen ve beklentin varsa sen, gönlü değil nefsini sevmişsin demektir. (Yavuz Durak)

Beklentiler aşka karışınca acıtır be evlat. Çünkü asla beklediğinle karşına çıkan aynı olmaz. Bu yüzden sevme demem ama seveceksen de. Sol yanını ve beklentilerini koy bir kenara, acıyı sevmeye bak. (Hikmet Anıl Öztekin)

Bence karşı taraftan hiçbir beklenti olmayınca bazı icraatlar daha derin bir anlam kazanıyor. Hayatın bana öğrettiği şeylerden bir tanesi de bu:karşılık beklemeden iyi şeyler yapmaya devam etmek. Tüy kadar hafif bir duygu bu, beklenti gerçekten insanı hasta eden bir şey. (Lüset Kohen Fins)

Hayata dair her kurgumuz, her gelecek planımız başka başka hayatların, başka ruhların, kişiliklerin beklentileri ve hayatlarıyla ölçülür, orada her beklenti hayal kırıklıklarına gebedir; beklentilerini birer inanca dönüştüren yürekler içinse hayattan derin bir çöküş beklemektedir. Bu inancın söndüğü yerde yeni bir hayata açılacak bir kapı yoktur. (Stefan Zweig)

Atılan her adım bir başlangıç, her başlangıç ise bir beklentidir. Elbette beklentilerim var hayattan ve o beklentilerin olmama ihtimali beni korkutmuyor. İşte orada mükemmelleşiyor insan. Beklentilerinden korkmuyor, çünkü kaybedecek bir şeyi olmadığını biliyor. www.incesoz.com Başarısız olmak tekrar kendine dönmek demektir. Sadece hayatına bir başarısızlık eklemiş olursun. Bu seni karamsarlığa sürüklememeli. (Ahmet Batman)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.