Bugün ile İlgili Sözler

0
9793
Bugün ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Bugün ile İlgili Sözler, Bugün Sözleri, Bugün Hakkında Sözler, En Güzel Bugün Sözleri, Bugün Sözleri Facebook, Kısa Bugün Sözleri, Bugün Üzerine En Güzel Sözler, Bugün ile İlgili Sözler Yeni


Sayfamızda ”Bugün” üzerine söylenmiş en güzel sözler yer almaktadır. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesabınızda paylaşabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


EN GÜZEL BUGÜN SÖZLERİ

Bugün, dünün öğrencisidir. (P.Syrus)

Bugün çok değerlidir; çünkü yarın dün olacaktır.

Dünü bugüne taşıyan, dünün yükünü taşır. (A.F.Y)
Geçmişten ders al, bugün için çalış, gelecek için hayal kur! (Mümin Sekman)

Olacak olan olur, beklenen gelir. Bugün doğan yarın elbet ölür. (İskender Pala)

Yarın dünyanın yok olacağını bilsem, bugün dahi bir elma ağacı dikerdim. (Martin Luther)

Dün tecrübedir öğren. Yarın tahmindir planla. Bugün fırsattır kullan. (Cemil Meriç)

Bugün geri kalan ömrümüzün ilk günüdür, ona göre değerlendirin. (A.W.Hare)

Bugün dediğimiz şey, sonsuz geçmiş ve gelecek okyanusunda küçücük bir zaman damlasıdır. (J.R.Jimmenez)

Her günün sana sunduğu özel anların tadını ­çıkar çünkü sahip olduğun tek şey bugün ve şu andır. (Robin Sharma)

İnsan bugün kendini olduğu gibi kabul eder, ama onun tabiatında yarın başka biri olmak vardır. (Cengiz Aytmatov)

Dünü unutmalı, bugünü yaşamalısın. Çünkü dün ile bugün arasında bir kavga çıkarsa; yarını kaybedersin. (Balzac)

Bugün seni iki mavinin arasında sevesim var. Denizin hemen üstünde gökyüzünün biraz altında… (Ahmet Batman)
Dünün üzüntüleri ve yarının endişeleriyle donatılmış bir kalpten, bugün için bir şey bekleme. (Ender Haluk Derince)

Zaman devran üzerinedir; kader aynasına bugün yansıyan yarın değişir. Şahin yavrusu yine şahin olur. (İskender Pala)

Nasıl olsa arkamdan bir gün ağlayacaksın, Bugün ölsem ne çıkar? Ne çıkar ölsem yarın? (Faruk Nafiz Çamlıbel)

Halk dediğin değişken bir şeydir.Bugün böyle davranır, yarın tam tersini yapar. Teşvik ve tehdide bağlı… (Zülfü Livaneli)

Geleceği siz yaratmıyorsunuz;bırakın gelsin.Siz bugün size sunulan rolü en iyi şekilde icra etmeye bakın. (Muhammed Bozdağ)

İyi günler ve kötü günler olacaktı. Bugün sadece kötülerden biriydi; yoldaki bir dönemeçti, atlatılacak ve hayatta kalınacaktı. (Jojo Moyes)

Bir gün gelir, kuvvet el değiştirir. Bu hep böyle gider ve dün bağıran bugün suskun, bugün susan ise yarın bağıran olur. (Ahmet Muhip Dıranas)

En sevdiklerinde dahil olmak üzere mesafeni hep koru. Unutma ki bugün ”Her şeyimsin” dediklerin, yarın ”Hiçbir şeyin” olabilir. (Erdal Demirkıran)

Her yönden aşabileceğiniz tek kişi sizsiniz.Kendinizi kendinizle karşılaştırın; düne göre bugün yeni bir bilgi öğrenmişseniz, doğru yoldasınız. (Muhammed Bozdağ)

Dünya her gün aynı yüzle ortaya çıkıyorsa bunun nedeni tembelliktir sanırım.Ama bugün, değişmek istiyor sanki.Öyleyse her şey, evet her şey olabilir. (Jean-Paul Sartre)
Hepimiz, içinde dün, dışında yarın olan pencere camları gibiyiz. Aynı anda dünün ve yarının görüntüleri yansıyor üzerimize. Bugün, saydam bir an gibiyiz… (Ece Temelkuran)

Bugüne kadar siz benim için yol gösterici idiniz. Bugün öyle bir yaşta bulunuyorum ki, kişiliğimin tamamlanabilmesi için yalnız olmalıyım. (Halid Ziya Uşaklıgil)

Kopar goncaları henüz vakit varken bugün.Anlamazsın sonra nasıl kanatlanır, uçar gider. O gonca sana gülücükler saçarken bugün. Gelince yarın, sararır solar, boynunu büker. (N.H. Kleinbaum)

Dün yok, yarın da. Bir tek bugün var çünkü. Dahası bir tek an var. Ve anın derinliğinde hepsi üzerime yığılmış halka halka çoğalan, katman katman derinleşen bir zaman var. (Nazan Bekiroğlu)

Bugün gerçekten benim son günümse… Kendimi hiç iyi hissetmezdim. Henüz en güzel yerleri görmedim, en güzel yemekleri yemedim, en güzel kızla öpüşmedim. (Tunç Kılınç)

Ama bugün olmak, meczuba yabancı olmadan akıllı olmaktır; zayıfın yıkımına sebep olmadan güçlü olmaktır; küçük çocuklarla oynamaktır, ama bir baba gibi değil, onların oyunlarına katılmak isteyen bir arkadaş gibi. (Halil Cibran)

Günlüğüme, ‘bugün hiçbir şey olmadı’dan fazla ne yazabilirim? Hayatımı, dünü. Herkesin ki gibi, benim hayatım da roman. Hep, ne olacağını bilmediğim büyük eksikliğinin yakında tamamlanacağını umduğum bir roman. (Ayfer Tunç)

İnsan duyguları değişen olaylarla nasıl gizli, bambaşka bir akış kazanıyor! Bugün sevdiğimizden yarın tiksiniyoruz, bugün aradığımızdan yarın kaçıyoruz,bugün istediğimizden yarın korkuyoruz, korkudan titriyoruz üstelik. (Daniel Defoe)

Dizginlenmemiş bir coşku ile yaşamanın önemini hiçbir zaman unutma.Tüm canlı varlıklardaki özel güzellikleri görmeyi ihmal etme.Bugün ve şu an bize verilmiş bir hediyedir. www.incesoz.com Amaçlara odaklanmaya devam et.Evren geri kalan her şeyi halledecektir. (Robin Sharma)

Geçmiş ve gelecek matruşkalar gibi birbirlerinin içinden çıkarlar. Birbirlerinin içine girerler. Geçmişin içinde gelecek, geleceğin içinde geçmiş; dün ve yarın iç içe geçmiş. Dünü bin bir şekilde yorumlayabilir insan. Yarını da bin bir şekilde hayal edebilir. Ama ya bugün; göbeği düne bağlı olan ve damarlarında yarının kanı akan bugün? (Mine Söğüt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.