Charlie Chaplin Sözleri

0
6825
Charlie Chaplin Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Charlie Chaplin Sözleri, En Güzel Charlie Chaplin Sözleri, Etkileyici Charlie Chaplin Sözleri, Şarlo Sözleri, Sanatçılar ve Sözleri, Yazarlar ve Sözleri, Charlie Chaplin Sözleri Facebook, Ünlü Sözleri, 


Sayfamızda İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu, yazar ve komedyen olan Charlie Chaplin’ e ait sözleri bir araya getirdik. En güzel Charlie Chaplin sözlerinden beğendiklerinizi sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.  Sayfamıza katkılarınızı bekliyoruz.


EN GÜZEL CHARLIE CHAPLIN SÖZLERİ 

Çok fazla düşünüp, çok az hissediyoruz.

Hayat dar alanda trajedi, geniş açıda komedidir.

Benim hayatımdaki en büyük düşman zamandır.
Kahkahasız geçen bir gün, harcanmış bir gündür.

Aşağı bakıyorsanız asla gökkuşağı bulamazsınız.

Gülüşlerim, acılarımı örtmeye çalışan ağır işçilerdir.

Bir adamın gerçek karakteri sarhoşken ortaya çıkar.

Tanrı ile barış içindeyim. Benim çatışmam insanlarla.

Din, dil, ulus ayrımı olmayan yeni bir dünya yaratalım.

Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.

Şu zalim dünyada hiçbir şey kalıcı değildir, dertlerimiz bile.

Gün sonunda yapmadıklarınla değil yaptıklarınla yargılanırsın.

Bir kişiyi öldürürsen katil, milyonlarca kişiyi öldürsen kahramansın.
Yağmurda yürümeyi sevmişimdir hep, kimse ağladığımı göremiyor diye.

Ayna benim en iyi arkadaşımdır. Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez.

Oyuncular dışlanmayı beklerler.Eğer dışlanmazlarsa, kendilerini dışlarlar.

Komedi yapmam için bana tek lazım olan bir park, bir polis ve güzel bir kız.

Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı. Tanrı ruhunu affetsin diyen papaza cevabı.

Amacınız acı vermekse ‘güce’ ihtiyacınız vardır. Diğer her şey için sadece sevgi yeterlidir.

Beni anladıkları için, seni anlamadıkları için alkışlıyorlar. (Albert Einstein’a söylediği söz.)

Benim acım birinin gülüşüne sebep olabilir. Ama benim gülüşüm asla birinin acısına sebep olmamalı.

Benim geçmişteki ve halen sürmekte olan en müthiş günahım geçerli görüşlere uymayan bir kişi olmaktır.

Güldürmek mesele değil ki, onu soytarılar de yapıyor. Gözlerinin içini güldürebiliyor mu? Ondan haber ver.
Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun.

Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun.

İnsanlar ölmeyi bildikleri sürece özgürlük yok olmayacaktır. Hayatta beni mutsuz edebilecek en büyük şey, lükse alışmaktır.

Konuşursam beni sadece İngilizce bilenler anlayacak ama sessiz bir filmi herkes anlayabilir. Dünya İngiltere’den ibaret değil!

Politik açıdan, ben bir anarşistim. Devletlerden, kurallardan ve esaretten nefret ediyorum. Hayvanları kafeste görmeye tahammülüm yok. İnsanlar özgür olmalılardır.

Charlie Chaplin SözleriHayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun… Hayatınızın her anını değerlendirin.

Kendimi gerçekten sevmeye başladığımda; Her zaman, her fırsatta… Doğru zamanda doğru yerde bulunduğumu anladım… O andan itibaren huzura erdim… Bugün buna; ”yaşanmakta olana saygı” dendiğini biliyorum.

Kendimle ve başkalarıyla tartışmaktan… Çatışmaktan ve sorun yaşamaktan korkmuyorum… Çünkü yıldızlar bile bazen birbiriyle çarpışıyor… Yeni dünyalar oluşuyor… Bugün bunun ‘yaşamak’ olduğunu biliyorum.

Genellikle insanlar sizi kritik et sizinle alay etmek için her zaman bir eksiğinizi bulacak ve kimse sizi olduğunuz gibi kabul etmeye yanaşmayacaktır. Bunun için, doğru bildiğiniz şekilde yaşayın ve kalbinizin sizi yönlendirdiği yere gidin.

Kendimi gerçekten sevmeye başladığımda, başkalarının hayatlarına özenmekten vazgeçtim… Önüme çıkan zorlukların; Olgunlaşmam için aşmam gereken engeller olduğunu fark edebildim… Günümüzde buna ”bilgelik” dendiğini biliyorum.

Siz insanlar güçlüsünüz. Makineleri yapacak güce sahipsiniz. Mutluluğu yaratacak güç sizdedir! Bu hayatı özgür ve güzel kılacak güce sizler sahipsiniz. Bu hayatı olağanüstü bir maceraya çevirecek olan yine sizlersiniz. Öyleyse, demokrasi adına bu gücü kullanalım ve birleşelim.

Bulutlar dağılıyor. Güneş aralarından ortaya çıkıyor. Karanlıktan kurtuluyoruz. Yeni bir dünyaya, müşfik bir dünyaya, insanlığın nefretlerin, acımasızlıkların ve hırsların üstüne çıktığı bir yere doğru gidiyoruz. İnsanlığın ruhu kanatlanmış. Gökkuşağı’na, umut ışığına, geleceğe doğru uçuyor. Sana, bana, hepimize ait olan görkemli bir geleceğe doğru.

Hayatın bize çizdiği yol, özgürlük ve güzelliklerle dolu olabilir, ama biz bu yolu yitirdik. Hırs insanların ruhunu zehirledi, dünyayı bir nefret çemberine aldı. Hepimizi kaz adımlarıyla sefaletin ve savaşların içine sürükledi. Hızımızı artırdık, ama bunun tutsağı olduk. Bolluk getiren makineleşme bizi yoksul kıldı. Edindiğimiz bilgiler bizi çıkarcı yaptı, zekamızı da katı ve acımasız. Çok düşünüyoruz, ama az hissediyoruz. Makineleşmeden çok insanlığa, zekadan çok iyilik ve anlayışa gereksinmemiz var. İnsancıl değerlerimizi koruyamazsak hayat korkunç olur, hep yitiririz. Siz insanlar güçlüsünüz. Makineleri yapacak güç sizdedir. Bu hayatı olağanüstü bir mutluluk serüvenine çevirecek olan yine sizlersiniz. Öyleyse, insanlık ve demokrasi adına bu gücü kullanalım ve milliyetçilik hastalığına karşı birleştirelim. Din, dil, ulus ayrımcılığı olmayan yeni bir dünya yaratalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.