Çözüm ile İlgili Sözler

3
6103
Çözüm ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Çözüm ile İlgili Sözler, Çözüm Sözleri, Çözüm Üzerine Sözler, Çözüm Hakkında Sözler, Çözüm ile İlgili En Güzel Sözler, Çözüm ile İlgili Kısa Sözler, Çözüm Sözleri Kısa, Çözüm Sözleri Facebook, Etkileyici Çözüm Sözleri, Çözüm ile İlgili Özlü Sözler, Çözüm Hakkında Etkileyici Sözler


Güzel sözler sitemizin bu sayfasını ”Çözüm” ile ilgili sözlere ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Yorum bölümünden bizlere ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


ÇÖZÜM HAKKINDA EN GÜZEL SÖZLER

Gerekçe üretme, düzelt. (Frank Herbert)

Hep kazanırsın ey çözümsüzlük. (Cemal Süreya)

İnsanoğlu önüne çıkan sorunlara çözüm arar. (Karl Marx)
Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar. (Goethe)

Sorunlar dışarıda görülür, çözümler ise içeridedir. (John Harrichharan)

Bugünün sorunları dünün çözümlerinden kaynaklanır. (Peter M. Senge)

Umutsuz durumlarda umutsuz çözümlere başvurursunuz. (Jodi Picoult)

Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. (Albert Einstein)

Hayat kalıcı bir çözümü olan geçici bir durumdur. (Arthur Schopenhauer)

Her problemin çözümü çözülmemiş yeni problemler doğurur. (Karl Popper)

Engellerdeki fırsatları gören sorunlardan çözümler üretir. (Muhammed Bozdağ)

Kadınlar matematiğe benzer, çözüm yolu çoktur ama tek bir sonuç vardır. (Mert Yaşlı)

Karamsarlığa kapılan kalp, çözümleri düşünmeye fırsat bulamaz. (Muhammed Bozdağ)
Demokratik çözüm; sabır, tahammül, ikna ve inandırma faaliyeti demektir. (Nevzat Tarhan)

En önemli sorumluluğumuz, sloganlarla çözümleri birbiriyle karıştırmamaktır. (Edward R. Murrow)

Çözümü ertelenen sorun, uykunuzda sizi yakalamasından korktuğunuz akrep gibidir. (Muhammed Bozdağ)

Toplamakta gecikirsen, meyveler dalında çürür…Çözümünü geciktirirsen, sorunlar sürekli artar. (Paulo Coelho)

Tek başına bir çözüm bulma niyetimiz, yeteneğimiz veya zamanımız olmadığı zaman başkalarını taklit ederiz. (Eric Hoffer)

İnsanların yanılgısı, karşılaştıkları sorunları tam olarak açıklamadan önce, çözümleri istemeleridir. (Jorge Angel Livraga)

Geleneksel yöntemlerden bağımsız düşünün ve plan yapın. Her sorunun bir cevabı ve çözümü olduğunu bilin. (Joseph Murphy)

Kesin inançlı kişi şaşırmaz ve tereddüt etmez. Onun şaşmaz öğretisi, dünyanın bütün sorunlarının çözüm yolunu bilir. (Eric Hoffer)

Her sorunu kolay yönünden ele al, hayatında rahat edersin. Çünkü sen sorunları kolaylıklarıyla ele aldıkça çözümleri de kolaylaşacaktır. (Hz. Ali)

Karşılaştığınız herhangi bir problem, o problemi yaratmış olduğumuz zamandakiyle aynı düşünce düzeyinde çözülemez. (Albert Einstein)
Sorunun ne olursa olsun, eğer onu doğru bir şekilde düşünebilirsen, parıldayan bir güneş gibi ufukta belirecektir çözüm! (Mehmet Murat İldan)

Işık karanlığı dağıtır. Yapıcı düşünceler yıkıcı düşünceleri yok eder. Çözüm problemde saklıdır. Her sorunun cevabı kendi içindedir. (Joseph Murphy)

Kadın kapris yapıp alınganlaşıyorsa sorun yok. Bir çözüm aradığını gösterir bunlar. Bil ki asıl sorun, sustukları zaman başlar. (Cengiz Aytmatov)

İnsanlık ölüme, ıstıraba ve cehalete çare bulmayı başaramayınca çözümü mutlu olabilmek için bunları asla düşünmemekte buldu. (Bruno Portier)

Kendi sorununa kendin bizzat sahip çıkmazsan o sorun gün geldiğinde kendiliğinden çözülse bile sen o çözümü hak etmemiş olacaksın. (Mehmet Murat İldan)

Önemli bir problemde, yetkinizi aştığı halde size danışılıyorsa, kahramanlık yapmayın. Çünkü mutlaka olaya çözüm değil, suçlu aranıyordur. (Erich Fromm)

Bizler hayatta çoğu zaman korkumuzu yenmek ve korkunun altında yatan çatışmaları çözümlemek için en korktuğumuz şeylerin peşine düşeriz. (Gary Small)

Çözüm problemin içindedir, cevaplar da soruların içinde yatar.İnanç ve güvenle yardımınıza çağırdığınız sınırsız zeka size beklediğiniz karşılığı verecektir. (Joseph Murphy)

Saklamak değil, paylaşmak olsun özün/ Eleştirmek değil, çözümü göstermek olsun sözün/ Yıkmakta değil, yapmakta olsun gözün/ Saldırmak değil, sarılmaktır çözüm. (Osho)

Ne söyleyeceğimi bilemediğim zamanlarda hayırlısı derim. Çünkü hayırlısı tam bir çözüm kelimesidir. İçinde kötülük olumsuzluk barındırmaz, aksine umudu büyütür insanın içinde. (Ahmet Batman)

Hayat çözülmesi gereken bir sorun değildir. Her gün olabildiğince akıllıca, olabildiğince bütün ve olabildiğince duyarlılıkla yaşanması gereken bir şeydir hayat. www.incesoz.com Katlanmamız gereken bir şeydir. Onun çözümü yoktur. (Thomas Szasz)

3 YORUMLAR

  1. Klişe bir söz vardır; Bir problem ortaya koyduğunuzda, beraberinde çözüm öneri(leri)nizi de mutlaka sunun. Aksi taktirde çözümün değil, problemin bir parçası olmuşsunuzdur. Çünkü; Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar.

  2. Aksi taktirde çözümün değil, problemin bir parçası olmuşsunuzdur. Çünkü; Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar.

  3. Klişe bir söz vardır; Bir problem ortaya koyduğunuzda, beraberinde çözüm öneri(leri)nizi de mutlaka sunun. Aksi taktirde çözümün değil, problemin bir parçası olmuşsunuzdur. Çünkü; Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.