Disiplin ile İlgili Sözler

0
6701
Disiplin ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Disiplin ile İlgili Sözler, Disiplin Hakkında Sözler, Disiplin Üzerine Sözler, Disiplin ile İlgili En Güzel Sözler, Disiplin üzerine Kısa Sözler, Disiplin Sözleri, Disiplin Sözleri Facebook, Disiplin ile İlgili Güzel Sözler, Disiplin ile İlgili Etkileyici Sözler, Kısa Disiplin Sözleri


Güzel sözler sitemizde ”Disiplin” üzerine sözleri bir araya topladık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


DİSİPLİN ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Disiplin ne istediğinizi hatırlamaktır. (David Campbell)

Gerçek bilgi, disiplinli ve denenmiş bilgidir. (Cemil Meriç)

Disiplin, gaye ile başarıyı bağlayan köprüdür. (Jim Rohn)
Her disiplinli çabanın birden çok ürünü vardır. (Jim Rohn)

Disiplin, bir yandan da nefs terbiyesidir. (Nasuh Mahruki)

Düzenli ve yerleşik ilişki aslında bir disiplin işidir. (Buket Uzuner)

Disiplin rafine işlemidir, yetenek yapılabilirliğe dönüşür. (Roy Smith)

Disiplin ve konsantrasyon ilgilenip ilgilenmediğiniz meselesidir. (Tom Kite)

Disiplin, yeteneği beceriye dönüştüren şekillendirici bir ateştir. (Roy Smith)

Büyük olmak isteyen kendine karşı zafer kazansın: Yani disiplinli olsun. (Harry Truman)

Sabır/katlanma en zor disiplindir, ama kim ki sabreder, en büyük zafer onundur. (Buddha)

Erdemli insan, başkalarına emir vermekten ziyade, kendini disipline etmeye çalışır. (Lao Tzu)

Kendine saygı disiplinin meyvesidir, haysiyet birine hayır diyebildikçe büyür. (Abraham J.Heschel)
Her disiplin eksikliği kendini engellemeye ve kendinden iğrenmeye dönüşür. (Maria Champian)

Yataktan çıkaran karakterdir, taahhüt harekete geçirendir, devamını sağlayansa disiplindir. (Zig Zagler)

Disiplin, büyük başarılar elde etme konusunda insanoğlu için bir çeşit kutsal eldir! (Mehmet Murat İldan)

Serbestliği ararsan arzularının kölesi olursun, disiplini seçersen gerçek özgürlüğü bulursun. (Frank Herbert)

Disiplinin sırrı motivasyondur, bir kişi yeterince motive edilmişse, disiplin kendi kendine sağlanır. (Sir Alexander Paterson)

Öğrencinin ilk çalışması çalışmayı öğrenmektir, zekanın eğitimine giden yol, iradenin disiplininden geçer. (Andre Maurois)

İki ağırlık vardır, birisi disiplinin ağırlığı, diğeri pişmanlığın, disiplinin ağırlığı küçüktür, pişmanlığınki ise tonlarcadır. (Jim Rohn)

Gerçek disipline sahip bir adam asla biriktirmez, her an öğrendiği şeyin olduğunu hisseder ve tekrar cahil olur. Bu cahillik ışık saçar. (Osho)

Başarı, zamanla kazanılan ve planlayabileceğin her şeyin ötesinde getiriler sağlayan küçük günlük disiplinler vasıtasıyla oluşur. (Robin Sharma)

Disiplin bir ordunun ruhudur, o küçük topluluğu yenmesi zor bir hale sokar, zayıflara başarı sağlar, bütün orduya saygı toplar. (George Washington)
Açıktır ki, herhangi bir türden eğitim, terbiye ve disipline dayalı farklı alışkanlık türleri, uzun bir şartlı refleksler zincirinden başka bir şey değildir. (Adrian Furnham)

Büyük insanların hayat hikayelerini okurken, ilk zaferlerini kendilerine karşı kazandıklarını görmüşümdür, hepsinde de öz disiplin başta geliyordu. (Marry Truman)

Her şeyden önce askere insanca muamele edip adilane davranmalı , bir yandan da onları çelik gibi disiplin altında tutmalıyız.Bu zafere giden en emin yoldur. (Sun Tzu)

Mete Türk milletini yaratan insandır. Savaşta enerji,dahilde disiplin, milli bir itaat ruhu ve devletçilik gibi vasıflar Türk milletine Mete’den kalan yadigârlardır. (Hüseyin Nihal Atsız)

Başarı yalnız yetenek değil, disiplin,özveri,bağımsız ve ödünsüz bir kişilik,içten bir yurt ve insan sevgisi gerektirir. Ancak o zaman, gerçek ve hak edilmiş bir başarı olur. (Atilla İlhan)

Tahsilli bir adam ile, tahsilsiz bir adam arasındaki fark, bir meselenin esaslı noktalarını kavramak hususunda kendini gösterir. Tahsilden elde edilecek en büyük istifade, disiplinli bir kafaya sahip olmaktır. (John Grier Hiben)

Hiçbir buhar ya da gaz, sıkıştırılmadan bir güç oluşturamaz. Hiçbir nehir tünellerden geçmeden ışığa ve enerjiye dönüşmez. Hiçbir hayat odaklanmadan, adanmadan ve disipline olmadan gelişemez. (Harry Emerson Fosdick)

Düşüncelerinizi disipline sokmak, davranışlarınızı kontrol altına almak! Düşünceleri ıslah etmek ve davranışlara biçim vermek! Bu yöntemler insan doğasına uygun değil! Ah, bizler hayvan terbiyecileri değiliz! (Friedrich Nietzsche)

Uzun vadede kuralları esnetenler, çiğneyenlerden daha çok zarar verir. Kuralları esnetenler bunu işlerini halletmek için yaptıklarını söylerler. İşin aslı bunu kendi çıkarları için yaparlar. Bunu yaparlar çünkü disiplinden yoksunlardır ve disiplinin yokluğu, işleri mahveder. (John Verdon)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.