Emir Vermek ile İlgili Sözler

0
5772
Emir Vermek ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Emir Vermek ile İlgili Sözler, Emir Sözleri, Emir Vermek Hakkında Sözler, Emir Vermek Üzerine Sözler, Emir Vermek ile İlgili Atasözleri


Güzel sözler sitemizde ”Emir Vermek” hakkında sözler yer almaktadır. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medyada paylaşabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


EMİR VERMEK HAKKINDA SÖZLER

Emir, demiri keser. (Atasözü)

Rica uzun, emir kısa. (Alman Atasözü)

Allah mermere emir vermez. (Mevlâna)
Borç alan, buyruk (emir) alır. (Sultan 4. Murat)

Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır. (Mihail Bakunin)

Korku ve emir çocuğu köleleştirir, girişim cesaretini çökertir. (Muhammed Bozdağ)

Çocukların çoğunluğu emir almaktan değil, emir vermekten hoşlanır. (Ferenc Molnar)

Aşka emir veremezsin veya aşkı iyi bir demokrasiyle bile yönetemezsin. (Bridget Asher)

Hayat. Siz sadece plan yapabilirsiniz, ama ona asla emir yağdıramazsınız. (Jeaniene Frost)

Emir vermek kadar kolay bir şey yoktur. Önemli olan, verilen emrin yerine getirilmesini sağlayabilmektir. (Napolyon Bonaparte)

Eğer kişisel olarak dürüstsen, işler emir verilmeden de yürür. Eğer kişisel olarak dürüst değilsen, emir versen de seni kimse dinlemez. (Konfüçyüs)

Hapşurduğumda; çok yaşa, iyi yaşa yerine benimle yaşa deseydi keşke. Bende; sende gör değilde, emrin olur deseydim sessizce. (Nazım Hikmet)

Demokrasi ile diktatörlük arasındaki fark: Demokrasi’de önce oy kullanıp sonra emir alırsın, Diktatörlük’de seçimle filan zaman kaybedilmez. (Charles Bukowski)
Zikrin hakikati, bir emir ve yasakla karşılaşıldığı zaman Allah’ı hatırlamak, günah vaktinde günahtan uzaklaşmak, ibadet vaktinde emir ne ise yapmaktır. (İmam Gazali)

Hep merak etmişimdir. Bir general emir verdiği neferden daha mı akıllı ve yeteneklidir? Bir müdür,günde on kere azarladığı kapıcıdan daha mı dürüst ve namusludur. (Dostoyevski)

Hangi dünyada olursa olsun, emirler insanın elini, kolunu, dilini ve gözünü bağlıyordu. Çoğu zaman da vicdanının önüne bir duvar örüyordu.Ancak sadece kalbine hükmedemiyordu insanın. www.incesoz.com Hiçbir emir, aşka engel olamıyordu. (Fatma Erdek)

Emirleriniz hayırlılarınız, zenginleriniz hoşgörülüleriniz, işleriniz aranızda danışmayla olduğunda yerin üstü sizin için yerin altından daha hayırlıdır. Ama emirleriniz şerlileriniz, zenginleriniz cimrileriniz, işleriniz kadınlarınızın elinde olduğunda yerin altı sizin için yerin üstünden daha hayırlıdır. (Hz. Muhammed)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.