En Güzel Sevgi Sözleri

0
2678
En Güzel Sevgi Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Sevgi Sözleri, En Güzel Sevgi Sözleri, Sevgi İle İlgili En Güzel Sözler, Sevgiliye Sevgi Sözleri, Sevgi Sözcükleri, Sevgi Sözleri Facebook, En Romantik Sevgi Sözleri, En Güzel Sevgi Sözleri, Etkileyici En Güzel Sevgi Sözleri, Kısa Sevgi Sözleri, Anlamlı Sevgi Sözleri, Sevgi Sözleri 2020


Güzel sözler sitemizin bu sayfamızda ”En Güzel Sevgi Sözlerini” bir araya toplamaya çalıştık. En duygusal ve romantik sözleri bir araya getirdiğimiz sayfamızda sizde kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Sevgi sözlerinin en güzellerini sevdiklerinize sosyal medya aracılığıyla yollayabilir ve ya mesaj gönderebilirsiniz.


EN GÜZEL SEVGİ SÖZLERİ

İnsan güzel bulduğunu değil; sevdiğini güzel bulur.

Sevgisiz biri bilemez bendeki bu sevdanın büyüklüğünü.

Sevmek ölmektir bence, bende sevmiştim ölmeden önce.
Ben seni deli gibi sevdim, sen beni deliyim diye sevmedin.

Seviyorsan git ısır bence, köpek gibi sevdiğini o da anlasın.

Besmelesiz başladım diye mi, doyamıyorum seni sevmeye?

Birini seviyorsan, olduğu gibi sev, olmasını istediğin gibi değil.

Çok müsaitti gözlerin sevilmeye, azıcık bakayım derken içine düştüm.

Gel beraber alalım nefesimizi sevdiğim, sensiz boğazımdan geçmiyor.

Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş, aynen benim seni sevdiğim gibi.

Mutlu olmayı biliyorsan, sevmeyi bileceksin gerçekten seviyorsan, ömrünü vereceksin.

Öyle çok yanar ki için dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın. Oysa sadece sevmişsindir.

Derin ve ihtiraslı sev! Kalbin kırılabilir ama hayatı dolu dolu yaşamanın tek yoludur. (Erich Fromm)
İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüp de kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

Allah’ım beni öyle bir sonbahar ayazı öldür ki , sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamazsın.

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel, herkesin sevmeyi hak etmeyeceği kadar özelsin.

Gözlerin zamansız dalı verirse uzaklara, hele kulakların deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.

Sevgi; insanın kalbinde tomurcuklanan nadide bir çiçektir. Mühim olan onu yara almadan yaşatabilmektir.

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an çünkü hiçbir şey seni sevmek gibi değil!

Romantik Sevgi Sözleri

Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek, seni düşünürken gözyaşı dökmek yaşanabilecek en büyük sevinç demek.

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.

Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben seni o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum.
Sence sevdanın rengi nedir? Bence sevdanın rengi beyazdır, hiç bir renk ile karşılaşmamış, hiç bir renk ile kirlenmemiş.

Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe, ölümden ölümsüzlüğe götürdüğün için teşekkürler. Seni seviyorum.

Seni ve sensizliği düşündükçe, esen rüzgarların ardından yağan yağmurlar gibi sana ve sensizliğe ağlamak istiyorum.

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin.

Hayallere dalmam ben çünkü tek hayalim sensin benim… Hiçbir şey isteyemem ben çünkü istediğim bir tek sensin benim.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

En Güzel Sevgi SözleriSeni ben değil gözlerim seçti, onlar sevdi onlar beğendi. Sen benim değil onlarınsın gittiysen bana ne onlar ağlasın.

Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan dün gece özür diledim. Haklısınız dedim. Ne sevdiği belli, ne sevmediği.

Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep oradayım.

Yağmur, mutluluğuma gölge düşürmek için yağıyorsun aldırmıyorum… Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum.

Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum.

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun.

Ayrılık küçük sevgileri öldürür, ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp, yangını körüklediği gibi.

En Güzel Sevgi SözleriSevgi ne boğazda, ne mum ışığında yemek yemek. Ne de pahalı bir pırlanta demek. Sevgi; bir lokmada iki mutlu insan demek!

Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi.

Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkumu kalbime değil, güneşin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

Ağlayışım terk edip gidişine değil. Ben, sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, seni de sensizliğini de alıp gittin.

Sevgi Sözcükleri

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

Sen var ya sen aynı sigaram gibisin. Dumanı gözlerin? Külü dudakların. Yalnız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun.

Sen beni sevmedin…sevseydin gelirdin dünyanın bir ucuna. Özleseydin arardın bekledim hep boşuna…Her hatayı yapardın aşık olsaydın!

Taş olsam erirdim avuçlarında, dal olsam çökerdim bakışlarında… Sevgilim suçluysam bu aşk yolunda zindana gerek yok hasretin var ya.

Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi. Bir insanın özlemi olmalı, özlemle  açan çiçekler gibi. Bir insanın bir tanesi olmalı, tıpkı senin gibi.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yalnızlığımı, çaresizliğimi? Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

Ne olur gitme elveda deme, ben sensiz kaderimle ne yaparım söyle… Eriyorum sessizce, ölüyorum gitgide özlem var ama çare yok sevgime.

Bir an buruk bir acı saplanırsa yüreğine, gözlerin zamansız takılırsa, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlemişsindir beni.

Kalbinde biraz sevgiye yer kalmışsa…Bul, sev,sevecek insan eğer kalmışsa…aşıklara sor, aşığın artar değeri…artar,fakat insana değer kalmışsa.

Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim.

Seni bulmaktan çok aramak isterim. Seni sevmeden önce anlamak isterim.Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

Bir telefon bekliyorum, sevgilim diye başlayan, seni seviyorum diye biten. Bir telefon bekliyorum, dün gelmesi gereken ve bugün hala gelmeyen.

Bir deniz düşün susuz, bir insan düşün mutsuz, bir gece düşün uykusuz. Bir yürek düşün sevgisiz, bir bahar düşün çiçeksiz, bir de beni düşün sensiz.

İçimden bir şiir yazmak geldi, yazıyorum çünkü seviyorum, seviyorum çünkü hissediyorum, hissediyorum çünkü yaşıyorum, yaşıyorum çünkü seninleyim.

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgârlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi.

Gecenin karanlığındasın, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın, kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Gökkuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti. En değerli hazinemsin benim, canımsın.

Sevgi Sözleri

Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki.

Geceye inat seninle sabahlayacağım, güneş kıskansın seninle ısınacağım, yastıklar ağlasın göğsünde uyuyacağım, bundan sonra hep sana bağlı kalacağım.

Aramızdaki mesafeler ne kadar uzun olursa olsun sonsuzluğa giden tüm yollara adını yazdım. Hangi yoldan geçersen geç seni sevdiğimi okuyacaksın.

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle. Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

Sevgimi bir yerde gökyüzüne yerleştirdim, kimse beni fark etmedi, gözyaşı olup yağdım sıcak günlere inat, yağmurun gözyaşı olduğunu kimse anlamadı, sen bile.

Sen hiç denizlerin dibine bakınca yemyeşil ormanları gördün mü. İmkansız deme, çünkü ben senin gözlerine bakınca ölülerin bile şahit olmadığı o cenneti gördüm.

Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü? Hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni. Gerçekten yoruldum her bulduğum yerde kaybetmekten seni.

Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak, ölsem de ruhum seninle kalacak, kapanırsa gözlerim senden önce bu hayata, inan ki son sözüm seni seviyorum olacak.

Sen yemeğimin tuzu, yüreğimin buzu, anasının en güzel kızı… Sen kalbimde en tatlı sızı, sen bütün varlığımın sevimli hırsızı… Sen sevdikçe sevilesi, övdükçe övülesi, öptükçe öpülesi, aşık oldukça olunacak aşkımsın.

Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatırlar bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum.

Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgârla bulsun. Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun.

Sen en mükemmel sevgiyi hak edecek kadar güzel fakat herkesin seni sevmeyi hak etmeyeceği kadar özelsin…  Rüzgarın kemanını çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun.

Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgârın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.