Endişe ile İlgili Sözler

0
4306
Endişe ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Endişe ile İlgili Sözler, Endişe Hakkında Sözler, Kaygı ile İlgili Sözler, En Güzel Endişe Sözleri, Kısa Endişe Sözleri, Endişe ile İlgili Kısa Sözler, Endişe ile İlgili En Güzel Sözler, Endişe Sözleri Facebook, En Güzel Kaygı Sözleri, Endişe Üzerine Sözler, Endişe Üzerine Söylenmiş En Güzel Sözler


Güzel sözler sitemizin bu sayfasında ”Endişe” konusunu ele aldık. Sitemizde yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


ENDİŞE HAKKINDA EN GÜZEL SÖZLER

Endişe, aşkın en büyük katili oysa. (Anais Nin)

İnsan bir damla kan ve bin endişe. (Şeyh Sadi Şirazi)

Kaygılarımızı bir gün sonraya bırakmak büyük bir sanattır. (Alain)
Kaygı yarının faresinin, bugünün peynirini yemesidir. (Samuel Smiles)

Kaygı yarının acısı olmaz, sadece bugünün neşesini götürür. (Mirebaeu)

Ne denli az şeyiniz kalırsa, kaygılanacak o kadar az şeyiniz olur. (Buda)

Endişe, çoğu kez küçük bir şeye büyük bir gölge verir… (İsveç Atasözü)

Huzur içinde yenen yavan ekmek, endişe içindeki ziyafetten iyidir. (Aisopos)

Kadınların sorunu bu ; öteki endişelenecek diye endişe ediyorlar. (Ursula Le Guin)

Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor. (Albert Einstein)

Yaşamımızı ölüm kaygısıyla, ölümümüzü de yaşama kaygısıyla bulandırıyoruz. (Cemil Meriç)

Sakın, endişelerden sakın! Fikir, aslan ve yaban eşeğidir; gönüller de ormanlıklar. (Hz. Adem)

Sevgi,verdiğiniz zaman biteceğinden endişe duymayacağınız şeylerden birisidir. (Masaru Emoto)
Öğrendim ki insan kendi hayatından endişe ettiği için değil, içinde sevgi olduğu için yaşar. (Tolstoy)

Değiştiremeyeceğimiz bir şey üzerinde endişe etmenin kimseye faydası yoktur. (Caitlin Kiernan)

Güne bir kahkahayla başla ve günün geri kalanı için endişe etmene gerek kalmaz. (Douglas Fairbanks)

Görmedim bir gece endişe-i ferdasız ben/ Geçmedi bir günüm azade-i enduh u hazen. (Neyzen Tevfik)

Kontrolünüz dışındaki şeyler için endişe duymak hastalanmak için oldukça iyi bir formüldür. (Robin Sharma)

Endişe, olumsuzlukları yok edemez; aksine, endişe, olumsuzluk ihtimalini arttırır. (Muhammed Bozdağ)

Kaygıyla varlık ve bolluk içinde yaşamaktansa, korku ve sıkıntıları kovup, açlık içinde ölmek daha iyidir. (Epiktetos)

Yapabileceğinizin en iyisini yapıyorsanız, başarısızlık hakkında endişelenmenize gerek yoktur. (Robert Hillyer)

Endişeleri düşünürsen başarısız olursun, endişeleri bırakıp zaferi düşünürsen başarılı olursun. (David Schwartz)

Dünün üzüntüleri ve yarının endişeleriyle donatılmış bir kalpten, bugün için bir şey bekleme. (Hannah Arendt)
Yaşam yürüyen bir gölge,kötü bir aktördür.Sahnede olduğu sürece sürekli bir şeylerden endişe eder. (William Shakespeare)

İnsanların içinde bulundukları an ne olursa olsun, bir şeylerin yeniden kötüleşeceği hissi, kör bir endişeye dönüşür. (Tarık Tufan)

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir! (Neale Donald Walsch)

İnsanların düşüncesine özellikle bir şey cazibe verir, o da endişe, tasa nedir bilmeyen bir kafa, beni kızdırır ve sıkar. (Andre Gide)

Endişelerinizden kurtulmak istiyorsanız, yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin. (Sokrates)

İnsanın yaşamı için en çok endişe ettiği zamanlar var ya! İşte yaşadığını da en çok o zamanlarda hissediyorsun. (Joyce Maynard)

Endişe ve güvensizliklerine gülümse. Kuruntularına komik şeyler olarak bak. İlkinde zor gelecektir ancak zamanla alışacaksın. (Paulo Coelho)

Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme.Nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (Şems-i Tebrizi)

Genç görünmek arzusu bilhassa ölüm endişesinden kaçınmak için beslenir. Sanırız ki, genç göründüğümüz nispette ecelden uzağız. (Cenap Şahabettin)

Başarısız olacağımız düşüncesi bizi endişeye boğar çünkü başarı, dünyanın bize güler yüz göstermesi için kullanabileceğimiz tek kozdur. (Alain de Botton)

Endişe insanı içten içe kemiren bir his olduğu için bundan kurtulabilmek epey zaman alır, çünkü o çok sinsidir, kendini hiç olmadık zamanlarda gösterir. (Lüset Kohen Fins)

Önüne çıkması muhtemel şeylerle karşılaşmaya hazır değilsen, endişeyle bekliyorsan, o vakit aramak gürültü kopararak gelen bir ölümü beklemek kadar zorludur. (Tarık Tufan)

Tehlikenin korkusu, gözle görülür bir tehlikenin kendisinden on bin kez daha ürkütücüdür; endişenin yükü bize, endişe duyduğumuz kötülükten kat be kat büyük gelir. (Daniel Defoe)

Bir kadın, bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelidir. Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar. (George Bernard Shaw)

Aklımızı endişelerden arındıracak şeyleri yapmayı ertelemek için hep mazeretler buluyoruz.Sanki endişe etmek bir lüksmüş ve onu kaybetmek istemiyormuşuz gibi. (Maeve Binchy)

Korkulardan, endişelerden uzakta her saniye yaşadığımı bilirim. Çaresizlikler beni korkutmaz. Şu aşağılık dünyanın hiç bir acısı seni sevmeyi unutturamaz bana artık….  (Ümit Yaşar Oğuzcan)

Belki de o kadar geç değildi,bir çıkış vardı her zaman,neden olmasın.Bazen derin endişe ve huzursuzluklarla beraber insan,o ana kadar hiç duymadığı sevinç kıpırtılarını da duyuverir içinde. (Emrah Serbes)

Dünya sizi doyurduğu sürece, kimsenin kafanızdaki fikirler konusunda endişe etmesi gerekmiyor. Herkesin hayal gücü köreldiğinde artık hiç kimse dünya için bir tehdit olmayacak. (Chuck Palahniuk)

Endişelerimizin, korkularımızın yarısından çoğu başkalarının bizim için ne düşündüğü kaygısından gelir ve bu zehirli bir dikene benzer. Bunu çıkarıp atamadıkça yaşayamayız, biz olamayız. (Arthur Schopenhauer)

Sonuçta bu kıskançlıklarla yaşamak zorundasın. İncittiklerini düşünüyorlar. Beni hiçbir şey incitemez. Ne kadar büyük yıldızsan, o kadar büyük hedefsin. En azından konuşuyorlar. Konuşmayı bıraktıklarında, o zaman endişe etmelisin. (Michael Jackson)

İnsanlar kendi içlerine dönerek yalnızlaşıyor. Kopuyor diğerlerinden, derdini açamıyor kimseye, hiçbir şeyini başkalarıyla paylaşamıyor. Korku, endişe, telaş, umutsuzluk ve sevgisizlik dolu yalnız bir hayatı, kendi kendine yaşamaya çalışıyor. (Yavuz Bahadıroğlu)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.