Evren ile İlgili Sözler

0
3782
Evren ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Evren ile İlgili Sözler, Evren Hakkında Sözler, En Güzel Evren Sözleri, Evren Sözleri, Kısa Evren Sözleri, Etkileyici Evren Sözleri, Anlamlı Evren Sözleri, Evren ile İlgili Kısa Sözler, Evren Hakkında En Güzel Sözler, Evren Sözleri Facebook, Evren Üzerine Sözler, Evren Üzerine En Güzel Sözler


Güzel sözler sitemizde bu sayfamız ”Evren” ile ilgili sözlere ayrıldı. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


EVREN ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

”Adalet, evrenin ruhudur.” (Ömer Hayyam)

”Evren akıcı bir ihtişamdır. (Shelley)

“Tanrı kelamı gözlemlediğimiz evrendir.” (Thomas Paine)

”Evrende en bol şey, hidrojen ve aptallıktır.” (Frank Zappa)

“Evrenin sahibi siyah ile beyazdır.” (Zazaca Atasözü)
”Evrenin tüm karanlığı tek bir mum ışığını bile köreltemez.” (Mitat Enç)

”İşte evren karşımızda duruyor ve hepsi bu!” (Bertrand Russell)

”Evrenin kitabı matematik diliyIe yazılmıştır.” (GaIiIeo)

“İnsana sığabilen evren, evrene sığamayan insan derim.” (Muhammed İkbal)

”Kendisiyle uyum içinde yaşayan, evrenle uyum içinde yaşar.” (Marcus Aurelius)

”Yaşamımda fethettim evreni, doğruluğun kudretiyle!” (Faust)

”Evren iki şeyden yaratılmıştır: Biri güç, biri madde.” (Şemsettin Sami)

“Biz bu evrendeki tek evimizi nasıl korumalıyız,bunu düşünmeliyiz.” (Anousheh Ansari)

”Evren sınır koymaz, biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi.” (Jack E. Addington)

”Evren söylediğiniz yalanlara göre değil, hissettiğiniz doğrulara göre şekillenir.” (Metin Hara)

”Eğer tüm evrende yaşam sadece Dünya’da varsa, bu çok büyük bir yer israfı olur.” (Carl Sagan)

”Evrende değiştirebileceğinizden emin olabileceğiniz tek nokta vardır: Kendiniz.” (Aldous Huxley)

”İki olasılık var” Ya evrende yalnızız,ya da evrende yalnız değiliz.İki olasılık da eşit derecede ürkütücü.” (A.C.Clarke)

”Bazen “gezegenimiz evrenin tımarhanesi mi” diye düşünmeden edemiyorum.” (Goethe)

”Evren sınır koymaz, biz inançlarımızIa sınırlarız kendimizi.” (Jack E. Addington)
”Evren sonsuz bir şeydir ve akıl olmaz bir “bütünün” akıl almaz bir parçasıdır.” (Lev Nikolayeviç Tolstoy)

”Bilim, bilgi kütlesinden daha fazlası; bir düşünme tarzıdır. Evreni kuşkuyla sorgulama tarzıdır.” (Carl Sagan)

”Bilim aslında çok daha geniştir: Evren hakkında güvenilir bilgi elde edebilmenin tek yoludur.” (Jared Diamond)

”Gezmek, bir zamanlar insan ve evren arasında var olan uyumu tekrar kurar.” (Anatole France)

”Evren bana bir hayat borçlu, diyerek ortalıklarda dolaşmayın. O, size hiçbir şey borçlu değil.” (Mark Twain)

”Bir insanın davranışının evrensel ölçüsü, düşündüğü veya inandığı değil, yaptığıdır.” (B. C. Leeming)

”İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum; evren ve aptallık. Aslında ilki konusunda çok da emin değilim.” (Albert Einstein)

”Evrenin ve varlığın ana maddesi, kendisi de sürekli değişme içinde olan ateştir.” (HerakIeitos)

”Evren tümü bakımından, makine gibi bir varlık değil, sürekli oluş içinde bulunan canlı bir organizma gibidir.” (Whitehead)

”Her şey olabilir; bu evrenin tam kuralı budur! Bu kurala karşı en iyi savunma şudur: Panik yapma!” (Mehmet Murat İldan)

”Herşeyin başında evren yaratıldı. Bu birçok insanı kızdırdı ve genellikle kötü bir adım olarak görüldü.” (Douglas Noel Adams)

”Görmedikçe gördüğün bu mucizeleri, görmedikçe senin gözlerinle evreni, göremiyorum ki dünya gözüyle seni.” (Can Yücel)

”Evrendeki her şeyin bir amacı vardır. Uyumsuz hiç kimse,tuhaf hiçbir şey yoktur,rastlantılar yoktur. Sadece anlayamadığımız şeyler vardı.” (Marlo Morgan)

”Evren bu haliyle hep yoktu.Ve durmadan gelişiyor.Evrim geçiriyor.Ve bu evren hep daha çok karmaşıklık yönünde…” (Hubert Reeves)

”Gerçekten evrenin sırrını arıyorsanız, benim yaptığım gibi sayılara gelin. Sonsuzluk her şeyin cevabıdır. Sayı sonsuzdur.” (Cahit Arf)

“Bir boşluk olan şu evreni ancak kendimle doldururum; Çünkü ben, Hiç’im derken boş olduğumu asla söylemedim.” (Max Stirner)

”Yasa bize evrenin Tanrı tarafından ortaya çıkarıldığını ve yaratıldığını; tesadüf ya da kendiliğinden oluşamayacağını öğretir.” (İbn Rüşd)

“Soru soruyu açtı ve Güneş Sistemi’nden başlayarak yavaş yavaş nasıl bir evrende yaşadığımızı anlamaya başladık. Henüz.”

”Evrenin gelişmesi diyalektik bir biçimde olmuştur:Tez,antitez ve sentez.Bu gelişmeler ruhta değil maddede ortaya çıkar.” (Karl Marx)

”Evrenin kendine ait bir düzeni ve yasaları vardır.Hayatın her alanı yasalarla yönetilir.Hiç bir şey çevreye veya şansa bağlı değildir.” (Jack E. Addington)

”Eğer evrenin bir sonu varsa, bir akvaryumdaki tutsak balıklarız anlamına gelir bu; sonu yoksa, sonsuz karanlıkta kaybolmuş koyunlarız demektir!” (Mehmet Murat İldan)

”Evrenin bir amacı yok, ama bizim var! Bizim amacımız, bu amaçsız evreni bizi öldüremeyecek bir biçimde yeniden şekillendirmektir!” (Mehmet Murat İldan)

”Biz, oldukça ortalama bir yıldızın uzak bir gezegenindeki gelişmiş maymun türleriyiz. Fakat evreni anlayabiliyoruz. İşte bu bizi çok özel kılıyor.” (Stephan Hawking)

”Bilim, bizimkinin dışında pek çok evrenler olduğunu söylüyor. O halde, evrensel düşündüğümüzde bile yerel düşünmüş oluyoruz!” (Mehmet Murat İldan)

”Hepimiz birbirimize biyolojik olarak, Dünya’ya kimyasal olarak, Evren’e atomik olarak bağlıyız. Evrenin içerisindeyiz, Evren de bizim içimizde.” (Neil deGrasse Tyson)

”Evren ne kadar sonsuz, ne kadar büyük olursa olsun, bizim gerçek ve pratik evrenimiz yaşadığımız evin civarlarıdır halen.” (Mehmet Murat İldan)

”Ey kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş! Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş! Su durmadan kurulup dağılan evrende bir nefestir alacağın, o da boştur boş!” (Ömer Hayyam)

”Biz kimiz? İnsandan daha fazla evrenin bulunduğu bir evrenin unutulmuş bir köşesinin içine tıkılmış bir galakside kaybolmuş can sıkıcı bir yıldızın önemsiz bir gezegenini mesken tutmuş insanlarız. ” (Carl Sagan)

”Bu evren o denli geniştir ki, biz bir kum tanesinden daha ufak kalırız… En büyük problemlerimiz bizle birlikte hiçliğe karışır…Biz basitçe, Tanrıların oyuncaklarıyız, yine de Tanrılar oyunlarına bizi layık görmüyorlar bile.”

”Evrenin heryerde görülen temel etkisi birleşme,bütünleşmedir. Patlama, ayrışma, dağılma ancak daha bütünleşmenin olmadığı yerde ortaya çıkar.” (Tahir Musa Ceylan)

”Evren, yani var olan her şeyin toplamı, cismanidir yani ‘beden’dir ve büyüklük, uzunluk, genişlik ve derinlik boyutlarına sahiptir. Evrenin her parçası ‘beden’dir ve ‘beden’ olmayan bir şey, evrenin parçası değildir.” (Thomas Hobbes)

Evren dediğimiz kitap,yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O,matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekilleridir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur.” (Galileo Galilei)

”Evrendeki her cisim, ne kadar albenisiz ya da ehemmiyetsiz görünürse görünsün, bir başka şeye yanıt olsun diye yaratılmıştı. Derdin olduğu yerde deva da vardı, üstelik şaşırtıcı yakınlıkta. Mesele görebilmekti.” (Elif Şafak)

“İnsan beyninin evrendeki tüm soruları yanıtlayabilecek kapasitede olup olmadığını bilmek isterdim… Hayatın buraya nasıl geldiğini öğrenmek isterdim. Karanlık madde ve enerjinin ne olduğunu da tabii…” (Neil deGrasse Tyson)

”Orada birileri olduğuna inanıyorum çünkü, oraya baktığımızda evrenin ne kadar büyük olduğunu görüyorsunuz. Milyonlarca yıldız,milyarlarca galaksi var. Bu evrende sadece dünyanın ve bizim olduğumuzu düşünmek, bence bu,çok kibirli bir tutum. Bu biraz eski çağlarda insanlığın, dünyanın her şeyin merkezinde yer aldığını ve her şeyin onun etrafında döndüğünü düşünmesi gibi bir şey. Ben eminim ki bu evrende başkaları da var. Ama ben oradayken kapımı çalmadılar.” (Anousheh Ansari)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.