Facebook Duygusal Sözler

0
1630

Sayfamızda duygusal Facebook sözlerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Sevdiklerimizin yüzünde bir anlık bile olsa tebessüm yaratmak, onları aklımızdan çıkaramadığımızı göstermek için beğendiğiniz sözleri sosyal medya hesabınızdan paylaşabilir sms olarak gönderebilirsiniz.


”Aslında benim gözlerim kahverengi güneşe bakınca ela sana bakınca çok fena oluyor.”

”Deniz gözlüm benim senin için hazırım, eğer ölüm gerekse ölmeye giderim, yemin olsun seninim çocuklar gibi şenim deniz gözlerinde hayat bulur gözlerim. Yüreğim acır inan senden uzak kalmasın o deniz gözler benim başkası hiç bakmasın.”

”Hayatıma girip canıma can kattığın için, bir gülüşünle beni mutlu ettiğin için, kör olup senden başka kimseyi göremediğimi anlayıp kalbinin kapılarını bana açtığın için teşekkür ederim. Seni Seviyorum. ”

”Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi ellerin bir martı, telaşlı ve ürkek ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken.”

”Hayata bir adım daha yaklaştım seninle. Tutunca ellerini hayata bağlanırım sevgilim. Sen hayatı bana öğrettin, kalbime sevmeyi gösterdin.”fbd5a

”Ey alfabenin en güzel harfi yâr!… Gönlüm seni gözümden, gözüm seni gönlümden istiyor.”

”Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.”

”İlk değilsen bile son aşkım olup kal, senden öncesini yaşamadım sayarım, böyle bir aşka ömür vermeye değer, dillenir de nazara gelir diye korkarım.”
”Bir mum ateşe gönül vermiş ateş onu eritip tüketse de razıymış çünkü onu seviyormuş bu sevgiye hayatını adayan mumun tek korkusu o eridiğinde ateşin sönmesiymiş.”

”Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, Bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: Sen bilirsin.”

”Dikenli tellerden bir kelepçe hazırlayın takın bileklerime kanasın asın beni o yârin gözlerine cesedim gözyaşlarıyla yıkansın. ”

”Birini sevmek için nedenin yoksa onu gerçekten seviyorsundur.”

”Sevmek, sevdiği insanın elini tutmaya bile kıyamamak demektir. Sevmek var ya sevmek karşısındaki insanın gözlerine bakarken seni seviyorum diyebilmektir. Her insan sevmesini bilemez ve her insan da sevilmez. ”

”Ya bir gün karşı karşıya geldiğimizde, birbirimize düşman gibi değil de pişman gibi bakarsak…”

”Sevmek mi? Hiç duymadım ki. Gülmek mi? Çoktan unuttum. Yaşamak mı? Oda ne. Aşk mı? Büyük bir yalan. Yalnızlık mı? İşte o benim dünyam!”

”İyi geceler canım” derdin. Gecenin iyiliğinden çok, canın olma düşüncesi yeşerir dururdu içimde.”

”Eğer bir dilek hakkım olsaydı benim hayatıma getirdiğin mutluluğun aynısını sana getirmeyi dilerdim. Sevmenin nasıl bir şey olduğunu hissetmeni dilerdim.”

”Seni seviyorum, dediğinde ‘gerçekten mi’ diye sorarsam; inanmadığımdan değil, sadece bir kez daha duymak istediğimdendir.”

”Gece gündüzden, doğru yanlıştan kaçar. Güneş yalnızdır ama etrafına ışık saçar. ”

”İsmin dudağımda oldu bir hece, Bakışın sitemli aşksız bilmece, Uykusuz kaldığım kaçıncı gece, Sokak lambaları şahidim olsun!”fbd1a

”Seni sevmiyorum diyerek gitmişti. Halbuki ben ondan beni sevmesini istememiştim ki! Sadece onu nasıl bir aşk’la sevdiğimi görmesiydi tek istediğim.”

”Deniz, kumsaldaki kumları; zaman, geçmişteki anıları; siler. Ama hiç bir şey kalbimdeki gerçek sevgini silemez!”

”Üzgünüm diye başlayan bir cümle duyarsanız şayet, hazır olun! Cümlenin sonunda üzgün olan tek kişi siz olacaksınız.”

”Bazen bakışından, bir lafından o da beni seviyor zannediyordum. Öyle olsun istiyordum, çok istiyordum, hala da istiyorum.”

”Bırak bu sevgimiz tertemiz kalsın sen benim içimde kanayan yarasın. Bir gün gelir belki beni anlarsın dönüp de yüzüme nasıl bakarsın.”
”Hiç ummadığın bir anda hiç ummadığın yerde tekrar kesişir belki hayatlarınız..Ve o an yine kalbinin hızla çarptığını hissedersen, onu bırakma..”

”Mantığa her ne kadar uymasa da, insanın elindekilere razı olması demek özgürlüğün kapısını ardına kadar açması demektir. ”

”Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa, özleyeceksin.”
”Gönülden gönüle köprü kurarken sağlam olmasına dikkat et… Üzerinden geçecek ağır duyguları taşıyabilsin.”

”Yakın olmak istediğin insanlara uzaktan bakmak çok zor.”

”Seni yıldızlara benzetiyorum! Onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen bir tanesin.”

”Her gün yüzlerce hayal kurarsın ve hiç biri gerçek olmaz; ama bir gün bir gerçek yaşarsın, hiç bir hayale sığmaz.”

”Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, uğrunda ölmeye değer gülüm.”

”Sadece bir kere gözlerine bakmak bu kadar etkiler mi.”

fbd9a

”Baharın gelmesiyle taşlar yeşermez toprak ol ki sende renk renk güller açsın. ”

”Gözümü bağlayıp atsalar sırtımdan itip; Yine senin yanına düşerim, yer çekimi değil, yar çekimi.”

”Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen yaşanacak hayatın cesaret verecek mutluluk yanı, sen bazen ve her zaman sevgimin tek nedeni.”

”Sevdim be! Hiç sevmediğim kadar sevdim, ve hiç pişman olmadığım kadar pişman oldum.”

”Bu yüreğe bu kadar acı fazla dersin bazen kendine.. Ama hata bizde.. Küçücük yürekle kocaman sevmek ne haddimize.”

”Kadın ilk öpücükte neler kazanacağını bilemez, ama son öpücükte neler kaybettiğini bilir. ”

”Sen bir şey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.”

”Moraliniz bozukken sizi güldürmek için bütün saçmalıkları deneyen kişiyi kaybetmeyin.”

”Bazen sadece boynuna gömülüp o alışık olup vazgeçemediğiniz kokusunu içinize çeke çeke hayal kurmak istersiniz.”

”Bir insanın en büyük hatası; gereğinden fazla değer vermek değil, kendine hak ettiğinden daha az değer vermektir. ”

”Tıpkı bir nefes gibisin. İçimde tuttuğum sürece benimsin. Bırakırsam gideceksin, bırakmazsam öldüreceksin..”

”Ağaçların dallarında niçin kalır güz yapraklar düşene dek? Ne zaman emredilir toprağın altında gülün önceden belirlenmişliği. ”

”Onu aradım ve seni seviyorum, dedim. Çarklar durdu, yargılama bitti. Hayatımda ilk kez çekip gitmek istemiyorum.”

”Gülmek için mutlu olmayı bekleme, belki de mutluluk gülüşünde saklıdır sakın ağlama gel ki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan biri vardır.”

”Hasretim senelere dönse de ne aşkına bedduam ne de sana kinim var, bin bir dert çektirsen de seni mahşere kadar sevmeye yeminim var.”

fbd4a

”Ya bir gün karşı karşıya geldiğimizde, birbirimize düşman gibi değil de pişman gibi bakarsak.”

”Hayattaki en güzel şey, tüm kusurlarını bilmesine rağmen seni hala muhteşem olduğunu düşünen birisini bulmaktır.”

”İnsanlarla yüz yüze konuşarak her sorunu halledebilirsin; ama bazı insanlar gelir önüne, hangi yüzüne konuşacağını bilemezsin.”

”Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzelde darma duman ediyorsun beni.”

”Aşkın mantığı olmaz. Sakın ha! Dostum içme aşk zehrini su diye aşk pınarından, ya Ferhat gibi atlarsın kayalardan ya da Mecnun olur dolaşırsın çöllerde kahrından. ”

”Sevgili, arayıp da bulduğun birisi değil. Hiç aklında yokken, aşık olduğun kişidir.”

”Bir kadının içindeki masum meleği erkek keşfeder; ama o meleğin tüm masumluğunu da yok edecek olan yine erkektir.”

”Yağmur yağar önce hafiften bir rüzgar eser. Onu gördüğünde işte tam o anda hayatım deyip sarılmak nefesini hissetmektir aşk.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.