Fesatlık ile İlgili Sözler

0
7738
Fesatlık ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Fesatlık ile İlgili Sözler, Fesatlık Sözleri, Fesat Sözleri, Fesatlık Üzerine Sözler, Fesatlık Hakkında Sözler, Fesatlık Üzerine Özlü Sözler, Etkileyici Fesatlık Sözleri, Fesatlık ile İlgili Hadisler, Fesatlık ile İlgili Ayetler, Fesatlık Sözleri Kısa, Fesatlık ile İlgili En Güzel Sözler


Güzel sözler sitemizin bu sayfasında ”Fesatlık” üzerine sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Sayfamıza katkıda bulunmak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.


FESATLIK SÖZLERİ

Fesat olanın işi kesat olur.

Zaten senin “hiçin” fesat. (Oğuz Atay)

Haset ve fesat insan, şeytanlaşmış insandır.
Aptallar ve cahiller, fesatlığı uyanıklık zanneder.

İkiyüzlünün dilinde tat, kalbinde fesat gizlidir. (Hz. Ali)

Fitne fesata bürünmüş insanlar, şeytanın, yer yüzündeki suretidir!

Nerede fesat varsa oradan mutluluk kaçar gider. (Yusuf Has Hacib)

Kalbi fesat olan insanın dostluğundan düşmanlığını tercih ederim.

Kötü bir şey yapmak ayrı şeydir, iyi bir şeyden fesatlık çıkarmak ayrı.

Hasetçi adama, rahat; kötü huyluya da şeref yoktur. (Ahnef bin Kays)

İnsan ancak, bir başkasına ait olan erdem için haset duyar. (İbrahim En-Nahai)

Hased, Müslümanın hayırlı amellerini yok eden çok çirkin bir ahlâktır. (Hadis-i Şerif)

Çünkü paranın ve dolayısıyla para hırsının olmadığı yerde, fesatlık da olmaz. (Thomas More)
Fitne ve fesat için, insanların arasını bozmak için söz taşıyanlar cennete giremez. (Hz. Muhammed)

Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz. (Atatürk)

Onlara; Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, “Biz ancak ıslah edicileriz” derler. (Bakara Suresi)

Nimet sahiplerinden ihtiyaçlarınızı gizli olarak isteyiniz. Çünkü nimet sahiplerine haset edilir. (Hz. Muhammed)

Fesatlık yaparak iki sevenin arasını bozan ve onların kavuşmasını engelleyenler, ömür boyu vicdan azabı çekerler.

En güzel kardeşlikler, birbirinin hakkında fesat düşünmeden yaşayan müminlerin arasındaki kardeşliktir. (Hadis-i Şerif)

Seni çekemeyen, kalbinde fesat olan insanla uğraşma, o zaten kendi hazırladığı cehenneminde yanıp tutuşuyordur. (Uğur Koşar)

Ölülerden korkmak insanın doğasında vardır, fakat fesat, kötü ve elinden her türlü bela gelenler, aslında yaşayanlardır. (Fiona Paul)

Kötülük dediğin şey kalptedir; görünüşte, giyinişte değil. Ve bir insanın kalbinde ne kadar fesat taşıdığını biz uzaktan bakarak bilemeyiz. (Elif Şafak)

Bir erkeğin kalbi fesat, habir bir şeydir, Meryem. Bir ananın rahmine hiç benzemez. Kanamaz, sana yer açmak için genişlemez. (Khaled Hosseini)
Kişiliğimizin öyle tarafları var ki, ötekilerin aleyhine fazla şişmekte, kangren olmaktadır. Manevi kanserler, fikir urları, günah ve fesat apandisitleri vardır. (Giovanni Papini)

Bir kimse kendisinin ne olduğunu bildikten sonra, kendisini bilmeyenlerin onun hakkında söylemekte oldukları sözlerin onun nazarında hiçbir önemi ve etkisi yoktur. (İbn-i Sina)

Pek az misafirliğe gitmek ve pek az misafir çağırmak istiyorum. Bir sürü fesat ve dedikoducu insanla ahbaplık edip ne olacak sanki? Biz birbirimize yeteriz, değil mi? (Sabahattin Ali)

Fesatlığın son demidir vesvese. Her vesveseli kişi fesat değildir elbette ama fesat kişi eninde sonunda vehmeder, zihninde geleceği değiştirir, o muazzam hayal gücünde iç karartan manzaralar oluşmaya başlar. (Sema Kaygusuz)

Türkiye’de hayat masumiyetini yitiriyor. Masumiyetin boşaldığı yeri fesat dolduruyor. İnsana inançsızlık hayata inançsızlıktır ve itimadın kalmadığı bir çağda herkes bir diğerinden fesat bekliyor. (Kemal Sayar)

Hepimiz biraz suçlu değil miyiz engel olamadığımız ölümlerden ve mutsuzluklardan sanki? Yangınları, cinayetleri, yoksullukları, savaş ve hırsızlıkları seyrederken hepimiz birer katil, hırsız ve fesat değil miyiz yani… Hepimiz öyleyiz! (Buket Uzuner)

Kalbi fesat olanlar aslında en zor işi seçiyorlar ve kalbini boş yere yoruyorlar. Bu tip insanlar her şeyi, herkesi kıskandıkları için içlerinde sürekli bir kendine yedirememezlik, çekememezlik www.incesoz.com yaşarlar ve hiçbir zaman sürekli mutlu olamazlar.

Şu iki kişi dışında hiç kimseye haset caiz değildir: Biri Allah’ın kendisine verdiği hikmetle hükmeden ve bunu başkasına da öğreten hikmet sahibi kimse. Diğeri ise Allah’ın kendisine verdiği malı hak yolda harcayan zengin kimse. (Hz. Muhammed)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.