Girişimcilik ile İlgili Sözler

0
1441
Girişimcilik ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Girişimcilik ile İlgili Sözler, Girişimcilik Üzerine Sözler, Girişimcilik Hakkında Sözler, Girişimcilik Sözleri, Girişimcilik ile Alakalı Sözler, En Güzel Girişimcilik Sözleri, Kısa Girişimcilik Sözleri, Girişimcilik Sözleri Facebook, Girişimcilik Üzerine En Güzel Sözler, 


Güzel sözleri derlediğimiz sitemizde bu sayfamız ”Girişimcilik” üzerine oldu. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


GİRİŞİMCİLİK ÜZERİNE EN GÜZEL SÖZLER

”Bütün insanlar girişimci doğar.” (Muhammed Yunus)

”Hata değil çare bulun.” (Henry Ford)

”Umut olmayan yerde girişimcilik de olmaz!” (Samuel Johnson)

”Birkaç tohum ekecek bir yer arayın.” (Henry Van Dyke)

”Girişimci izin almak yerine af dilemeyi tercih eder.” (Joe Mancuso)
”Girişimin sırrı hiç kimsenin bilmediğini bilmektir.” (Aristotle Onassis)

”Artık yönetim toplumundan girişim toplumuna geçiyoruz.” (John Naisbit)

”Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez.” (Andre Gide)

”Para, asla bir fikri harekete geçirmez; parayı harekete geçiren fikirdir.” (W. J. Cameron)

”Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük sıçramalarla geçemezsiniz.” (Anonim)

”Büyük girişimlerde başarısızlığa uğramak bile ihtişamlıdır.” (Cassius Longinus)

”Nasıl’ı bilenin daima bir işi olur. Niçin’i bilen, daima kendi işinin patronu olur.” (R. W. Emerson)

”Girişimci, soğuk ve profesyonel iş ortamlarında yaşayamayan tropik bir çiçeğe benzer.” (Deaver Brown)

”Kendi kendiniz için çalışıyorsanız ya bir öncü olursunuz ya da aç kalırsınız.”  (John Willard Marriot)

”Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.” (Michael Jordan)

”Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.” (Tom Peters)

”Alelade bir girişim, girişimsiz bir mükemmellikten çok daha iyidir.” (Baltasar Gracian)

”En büyük fırsatlar, başkaları için zorlukları ortadan kaldıranlardır.” (Randy Gage)

”Binlerce kilometrelik bir yolculuk bile tek bir adımla başlamak zorundadır.” (Lao Tzu)

”Bir işe girişmek için iyi bir gerekçemiz yoksa, ona başlamamak için iyi bir neden var demektir?” (Walter Scott)
”Girişimci, sönük bir başarıdansa şaşırtıcı başarısızlıkları tercih eden risk alıcıdır.” (Jim Fisk, Robert Barron)

”Günümüzde bir iş kurmak, girişimci olmak, eski sınırları aşmak ve öncülük etmek demektir.” (Paula Nelson)

”Öncü olmak girişimcinin standart niteliğidir… Ancak bu şekilde kaynaklar bolluğa dönüşür.” (Peter F. Drucker)

”Girişimci basit anlamıyla engelleri ve fırsatları ayırt edip her ikisini de kendi avantajına çevirebilendir.” (Victor Kiam)

”Başarılı bir girişimci olmak için, sadece işinizi değil tüm hayatınızı kapsayan bir şirket kurmalısınız.” (Warren Rodgers)

”Hakkıyla başlatılan bir girişim, gereken her şey kazanılıncaya kadar bırakılmamalıdır.” (Octavio Paz)

”Teşebbüs, tam bir yenileşme için ruhumuzun, zekamızın ve vücudumuzun topyekün gayretidir.” (Alexis Carrel)

”Girişimde bulunan kişi ile bulunmayan kişi arasında ki fark, aynen gece ile gündüz arasında ki fark gibidir.” (Covey)

”Sorun çaresizlik değil isteksizlik; çünkü çocuklukta bize uygulanan ilk şey, içimizdeki isteği öldürmektir.” (Bernard Shaw)

”Cesaretimi kaybetmiyorum, çünkü vazgeçilen her yanlış girişim, ileri doğru atılmış yeni bir adımdır.” (Thomas Edison)

”Dünyayı değiştirenler, ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.” (Steve Jobs)

”En iyi girişimlerin içinde her zaman ritim, güzellik ve ahenk vardır. Bütün başarılı eylemlerinizde de…” (Steve Chandler)

”Girişimci basit anlamıyla engelleri ve fırsatları ayırt edip her ikisini de kendi avantajına çevirebilendir.” (Victor Kiam)

”Benim gibi yaşlı bir devrimciye böyle bir ödül vermek, kapitalizmin öç alma girişiminden başka bir şey değildir.” (Jean Paul Sartre)

”Büyük sanayi devrimini ve dev şirketlerin dönemini yaşadık. Ama inanıyorum ki çağımız girişimcinin çağıdır.” (Ronald Reagan)

”Reddedilmeye olan dayanıklılığı sadece reddedilerek kazanabilirsiniz. Girişimciyseniz deriniz hızla kalınlaşır.” (James R. Cook)

”Her şey çoktan yapıldı…Evet her şey çoktan yapıldı. Senin tek yapman gereken yalnızca onları bir araya toplamak.” (Dreamer)

”Eğer girişim ilerliyorsa, bolluk ekonomi ile birlikte artar ama girişim yoksa bolluk ekonomi ile birlikte çürür.” (John Maynard Keynes)

”Mikrodalga fırın, ilkokulu bitirmemiş meraklı ve kendi kendini eğitmiş bir mühendis tarafından icat edilmişti.” (Ira Flatow)

”Durdurulamayan istekler ve tüm olumsuzluklara karşı ayakta durabilmek, bir girişimcinin en önemli nitelikleridir.”
(Deaver Brown)

”Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer onları bulamazlarsa, kendileri yaratırlar.” (Bernard Shaw)

”Başkalarının, yapamayacağınızı iddia ettikleri şeyleri sadece bir kere yapın! Bir daha onların söylediklerini dikkate bile almak zorunda kalmazsınız.” (James R. Cook)

”Kendini yetersiz gören insan tereddüt içinde beklerken, girişimci insan hata yapmaktan korkmadığımdan daha üstün hale gelir.” (Henry C. Link)

”Düşünce benzin gibidir, çok kişide benzin vardır; fakat onu bir motora koyup çalıştırabilecek teşebbüs, alevleyecek, kibrit yoktur.” (Herbert N. Casson)

”Girişimin yeni ve gözle görülemeyen dengeleri; heves, dayanıklılık, kararlılık, liderlik, pazarlama yeteneği, sağlam sinirler ve iş bilirlik.” (Jackson Brown)

”Dünya; ister kazanç, ister şeref olsun, bütün mükafatlarını ancak bir şeye bahşeder, o da insiyatiftir, o da şahsi teşebbüstür.” (Elbert Hubberd)

”Her çağdaki özel kişiler, olanaksız girişimleri için sermayeyi, ancak yüreklerini her türlü şüpheden arındırdıktan sonra buldular. Gerçek sermaye içimizdedir.” (Dreamer)

”Girişimci herzaman -özellikle başlarken- başarı ve iflasın eşiğinde durduğunun farkında olmalıdır. Küçük bir hata bile onu yok edebilir.” (Harold S. Green)

”Teşebbüs, orjinalite demektir, bir işi kendi hesabınıza, kendi düşüncelerinize güvenerek yapmak ve başkasından direktif beklememektir.” (Dale Carnegie)

”Ömrümüzün yalnız değeri olan işlere, yüksek duygu ve düşüncelere, gerçek sevgilere, eseri yaşayacak girişimlere harcayınız.” (Andre Maurois)

”Bir girişimcinin ilk macerası sadece deneyim kazanmak ile sonuçlanır, bu süt dişlerinize benzer, yerlerine daha güçlü ve dayanıklılarının çıkması zaman alır.” (Jackson Brown)

”Girişimci, aslında hayalinde canlandıran ve gerçekleştiren kişidir. O, bir şeyleri hayalinde canlandırabilir ve hayalinde canlandırdığı zaman nasıl yapacağını tam olarak görür.” (Robert L. Schwartz)

”Girişimciler, iyi bir fikir için paraları ve itibarlarını ortaya koyup zar atarlar. Girdikleri riskin başarısını ve başarısızlıklarını üstlenirler.” (Victor Kiam)

”Tek başına olan bugün yola çıkabilir; ama bir başkasıyla seyahat edecek olan, diğeri hazır olana kadar beklemek zorundadır ve ikisinin de hazır olması çok uzun zaman alabilir.” (Henry David Thoreau)

”Bir girişimci, görünürdeki bir menfaat, kar sağlama amacının ardında, kendi bilebileceğinden de daha derinde, bir projenin hizmetindedir; o zaten başkaları için uğraşır ve onların gelişimlerinin kendi başarısı olacağını bilir.” (Dreamer)

”İşin başında girişiminizi atağa kalkan bir yarışçı gibi görüyor olabilirsiniz . Ama firmanız geliştikçe çalışanlarınızın da maratonun içinde olduklarını anlamaları gerektiğini farkedeceksiniz.” (Trip Hawkins)

”Girişimciler meraklıdır ama mütecessis değildir. Girişimciler hırslıdır ama haris değildir. Girişimciler risk alır ama gözü kara değildir. Girişimciler başarıyı sever ama başarısızlıktan yılmaz.” (Aysen Zamanpur)

”Çok büyük başarılar ile sonuçlanan girişimlerin ortak bir özelliği vardır. Hepsi yüksek araştırma giderleri ve büyük finans kaynakları olan piyasaya hakim firmaların uzmanları tarafından tasarlanmıştır. www.incesoz.com Ama aynı zamanda çoğu çok zor kararı verilmiş, zamansız, büyük riskli, pahalı ve karı düşük girişimlerdir.” (George Gilder)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.