Hayranlık ile İlgili Sözler

0
12303
Hayranlık ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Hayranlık ile İlgili Sözler, Hayranlık Üzerine Sözler, Hayranlık Hakkında Sözler, Hayranlık Sözleri, En Güzel Hayranlık Sözleri, Kısa Hayranlık Sözleri, Etkileyici Hayranlık Sözleri, Hayranlık Sözleri Kısa, Hayranlık Üzerine Etkileyici Sözler, Hayranlık Hakkında Özlü Sözler, Hayranlık ile İlgili Facebook


Güzel sözler sitemizde ”Hayranlık” üzerine sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Yorum bölümünden bizlere ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


HAYRANLIK HAKKINDA ÖZLÜ SÖZLER

Aşkın başlangıcı hayranlık. (Cemil Meriç)

Hayranlık, esaret getirir. (Henry Van Dyke)

Hayranlık, mağlup olmuş bir kıskançlıktır. (Peyami Safa)
Kendine hayran olanlara kimse hayran olmaz. (Konfüçyus)

Hayranlık, samimiyet getirmek zorunda değildi. (Monica McCarty)

Birçokları hayranlık duyarlar fakat çok az kimse bilir. (Hipokrates)

Hayret, yerini hayranlığa bırakır, hayranlık teslimiyete. (Cemil Meriç)

Hayranlık güzel ahlakın ve üstün yeteneğin hakkıdır. (Muhammed Bozdağ)

Kendiniz olun! Tüm dünya orijinal olana hayranlık duyar. (Ingrid Bergman)

Küçüklerin hayranlığını çekebilecek kadar büyük olabilene, ne mutlu? (E. Renan)

Birine hayranlık duyuyorsanız, tam anlamıyla özgür olamazsınız. (Murat Menteş)

Her aptal, mutlaka, kendisine hayran olacak başka aptallar bulur. (Soren Kierkegaard)

Bir insan hayranlık duyup sevebildiği sürece sonsuza kadar genç demektir. (Pablo Casals)
Bizler iyiliğe hayranlık duyuyoruz ama kötülüğün meyvelerini seviyoruz. (John Steinbeck)

Öyle bir hayranlık, öyle bir sarhoşluk! Sanki esrar içmiş de hayalleniyorum. (İskender Pala)

İnsanların olmaya korktukları şey olursanız, onların hayranlığını kazanırsınız. (Chuck Palahniuk)

Gerçek akıl hayranlık tanımaz, bilgi edinir, saygı duyar, dikkat eder, hepsi bu. (Thomas Bernhard)

Ahlakı zayıf, terbiyesi kıt toplum; içindeki zorbalara ve soygunculara hayranlık duyar. (André Maurois)

Hepimiz beğenilmek isteriz; özellikle de hayranlık duyduğumuz insanlar tarafından.  (Tess Gerritsen)

Bize hayran olanların hepsini severiz; ama hayran olduklarımızın hepsini sevmeyiz. (La Rochefaucauld)

Bayağı insan, kendi kendisine hayranlık duyan ve bayağılığı alkışlayan ihtiyar bir narsistir. (Victor Hugo)

Başka birine karşı hissedebileceğiniz en yüce duygu sevgi ya da hayranlık değil de saygıdır. (Milena Busquets)

Zenginlere ait olan güzel şeyler arzu edilir, fakirlere ait olmasını istediğimiz şeyler de hayranlık uyandırır. (Seneca)
Kadınların hayal gücü çok hızlı işliyor. Hayranlık hemen aşka, aşk da bir anda evliliğe sıçrayıveriyor. (Jane Austen)

Büyük insanlar hayranlık duyar, ama belli bir mesafeden; çünkü yakınlığın iyi olmadığını düşünürler. (Stefan Zweig)

İnsan, içini dışını bildiği şeye güçlükle inanır ya da hayran olur – ki hayranlık da geçici bir inançtır. (Honore De Balzac)

Çocuklarını sevmeyen babalar olsa da, torunlarına hayranlık duymayan bir dedeye rastlamak mümkün değildir. (Victor Hugo)

İnsan, ya hayrandır sana, ya düşman. Ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun, ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan. (Nazım Hikmet)

Birini gerçekten derinden sevebilmem için, ona dost değerini biçebilmem için, önce hayranlık duymalıyım. (Sylvia Plath)

Cahil hayranlık duyar, çünkü hayranlık duymamayı beceremeyecek kadar aptaldır, eğitimli ise bu iş için çok sapıktır. (Thomas Bernhard)

Belirli ölçü ve ağırlık kavramlarımız olmasaydı, güneşin önünde olduğu gibi, ateş böceğinin önünde de hayranlık duyardık. (Halil Cibran)

En basit yalanları gözüme bakarak söyleyen ahmaklar tanıdım. Bense onların cahil cesaretlerine ve kuş beyinlerine hayrandım. (Küçük İskender)

Ahlak düzeni sağlam olmayan toplumlar, ruhlarında arta kalmış vahşet duygusunun da etkisiyle başa çıkamadıkları soyguncularına hayranlık duyarlar. (Necip Fazıl Kısakürek)

‘Hayranlık’ zavallı birşeydir, çarpık birşey: Çoğunlukla, hayran olunan, sahte bir büyüklük görünümü içindedir; ‘hayran’ olan da, yanlış bir küçüklük duygusu içinde.. (Oruç Aruoba)

Ne kadar ironik değil mi? Bize hayranlık duyanları görmezden gelirken. Bizi görmezden gelenlere hayranlık duyuyoruz. Ve bizi acıtanları severken Bizi sevenleri acıtıyoruz… (Anonim)

Hayranlık duygusunda bir tür masumluk yatmaktadır; buna sahip olan kişi ise, bir gün kendisinin de hayranlık uyandırabileceği ihtimalini henüz hiç aklına getirmemiş olandır. (Friedrich Nietzsche)

Cesaret korku ve hayranlık uyandırır, irade gücüyse sabır ve azim demektir. İradeleri çok güçlü olan kadınlar ve erkekler genellikle yalnızdırlar, çünkü dışarıdan soğuk görünürler. (Paulo Coelho)

Eşeğin konuşması, insanın yük taşıması normal değildir. Ama bazı insanlar, eşeğin konuşmasına büyük hayranlık duyarlar. Oysa eşeğin yük taşıması, insanın da konuşması doğru olandır. (Aziz Nesin)

Hayranlık duyulmak bir baş belasıdır. Kadınlar bize, insanlığın tanrılarına davrandığı gibi davranırlar. Bize taparlar ve sonra da kendileri için bir şeyler yapmamız dileğiyle bizi mütamadiyen rahatsız ederler. (Oscar Wilde)

Aşkın başlangıcı hayranlık. Kimbilir ne büyük mutluluk, onun yanında olmak deriz. Sonra ümit, sevgilinin kemalatına dikkat kesilinir. Ümit, en çekingen kadının bile gözlerinden okunur. Aşk belli eder kendini. (Cemil Meriç)

Hayranlık duyan kişi, hayranlık duyulan kişi üstünde iktidarını kurabilir! Bu gücü ona, hayranlık duyulmak isteyen kişi verir. Bu bir çelişki gibi görünse de, değildir! Hayranlığı ve putlaştırmayı, kusursuz bulduğumuz kişileri alaşağı etmek için kullanırız. (Arno Gruen)

Hayranlık, hayran olunan kişiden daha aşağıda yer alındığını varsayan bir duygudur. Bana göre bütün insanlar eşitlik içinde vardır. Ve hayranlığın insanlar arasında işi yoktur. www.incesoz.com Bir insandan başka bir insan için talep edilebilecek gerçek duygu, değer vermektir. (Jean-Paul Sartre)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.