Hocalı Katliamı Mesajları

0
3948
Hocalı Katliamı Mesajları

SAYFA İÇERİĞİ: Hocalı Katliamı Mesajları, Hocalı Katliamı Kısa Mesajları, En Güzel Hocalı Katliamı Mesajları, Kısa Hocalı Katliamı Mesajları, Hocalı Mesajları, Hocalı Katliamı Kına Mesajları, Hocalı Katliamı Anma Mesajları, Hocalı Katliamı ile İlgili Mesajlar


Güzel sözler sitemizde 26 Şubat 1992 tarihinde Ermeni çetelerince gerçekleştirilen en büyük katliamlardan biri olan Hocalı Katliamı mesajlarına yer verdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayarak bu katliama sessiz kalma.


HOCALI KATLİAMI KINAMA MESAJLARI

Hocalı’da akan kandı, sustunuz! Zaten ya Fransız, ya ermeni ya da Rus’tunuz!

Hocalı katliamı bir insanlık suçudur. Katliamın 26. yılında Azerbaycan’ın yanındayız.

Hocalı katliamı ”Yaranın üstü kabuk bağlar, kan durur ya, benim yaram 26 yıldır hâlâ kanıyor.
Basta Hocalı katliamı ve ülkesi uğruna canlarını veren değerli şehit kardeşlerimizi unutmadık.

9 yaşındaki kız çocuğunun nefes aldığını fark edilince yanan ocağa diri diri atıldığı yerdi Hocalı! Unutma!

Cevanlara kıydılar,Tanklar alta koydular, kanım içip durdular , Ağla karanfil Azerbaycan unutma unutturma!

Azeri kardeşlerimin acısının bizim acımız olduğunu hatırlatıyor, Hocalı şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Unutmadık, unutturmayacağız! Çeyrek asır önce Ermeni çetelerce gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nı nefretle kınıyoruz.

Açın tarihe bakın.Dünyaya medeniyet öğretmiş Türklerin katliamı mı olmuş?Katliam görmek isteyen dönsün Hocalı’ya baksın.

Sözde ermeni soykırımı diye ağlayan zırlayan şerefsizlerin yaptıkları unutulmaz. Hocalı Katliamı Mekanları Cennet Olsun.

Hocalı Katliamı Dağlık Karabağ’ın işgalinden bu yana gerçekleşen en kapsamlı sivil katliamıdır. (İnsan Hakları İz. Örg)

Analar oğulsuz kalamadı, kadınlar dul kalamadı, çocuklar yetim kalamadı, Hepsi öldürüldüler… Bu zulme sessiz kalma.

Uluslararası toplumdan 26 Şubat 1992’de Hocalı’da yaşanan bu insanlık dışı hukuksuzluk karşısında yaşanan olayları kınar şehitlerimizi anarım.
Azeri yurdu Hocalı’da, 26 yıl önce Ermeni çeteler tarafından gerçekleştirilen katliamı bir kez daha nefretle kınıyorum. Unutmadık, unutturmayacağız!

Türkiye olarak, Hocalı’daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz.

Hocalı kuşatmasından kaçamayan Azeriler, belki de yakın tarihin gördüğü en acımasız, en vahşi katliamlardan birine maruz kaldılar… Hocalı soykırımını kınıyoruz.

Hocalı Sözleri

Her fırsatta Ermeni iddialarının propagandasını yapmayı sürdüren Batı dünyasının, 20. yüzyılın en vahşi katliamlarından biri olan Hocalı soykırımını kınıyorum.

Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

Hocalı soykırımında 106sı kadın, 63’ü çocuk olmak üzere 613 kardeşimiz şehit edildi. 487 soydaşımız ağır yaralandı,bin 275’i de rehin alındı. Hepimiz Hocalı’nın yasını tutuyoruz.

Azeri kardeşlerimizle beraber bütün Türk halkının ve insanlığın yüreğini yakan Hocalı Katliamı’nın üzerinden 26 yıl geçti. Tarihe kara bir leke olarak geçen Hocalı Katliamı’nda hayatını kaybeden Azeri kardeşlerimize rahmet diliyorum.

Türkiye ve Azerbaycan halkı, iki devlet çatısı altında tek bir milletin fertleri olarak hüzünde ve sevinçte bir olmaya, birlikte olmaya devam edecek, kardeşliğimiz ilelebet sürecektir. Hocalı soykırımını kınıyorum. Unutmadık, unutturmayacağız. www.incesoz.com 
Ermenistan’ın çeyrek asra yakın bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi yönündeki çağrımızı, bu hocalı katliamı vesileyle bir kez daha tekrarlıyor. Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de, bu haklı davada Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

26 yıl önce Ermeni çeteler tarafından gerçekleştirilen katliamı bir kez daha nefretle kınıyorum. Bu insanlık dışı olayı unutmadık, unutturmayacağız. Hocalı katliamında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu tür olayların dünyanın hiç bir yerinde yaşanmamasını temenni ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.