Hz. Yusuf Sözleri

0
8234
Hz. Yusuf Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Hz. Yusuf Sözleri, En Güzel Hz. Yusuf Sözleri, Etkileyici Hz. Yusuf Sözleri, Hz. Yusuf Sözleri Kısa , Hz. Yusuf En Güzel Sözleri, Hz. Yusuf Özlü Sözleri 


Sayfamızda İbrani din büyüğü olan Hz. Yusuf’a yer verdik. Yakup’ un 12 oğlundan 11.’ sidir. İsrailoğullarını meydana getiren 12 koldan birinin başıdır. Sayfamızda yer alan en güzel Hz. Yusuf sözlerini sosyal medya hesaplarınızdan yayımlayabilirsiniz. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.


EN GÜZEL HZ. YUSUF SÖZLERİ

Aşk kutsaldır; kirli gönüllerde yuva yapmaz…

Yusuf ayna, ben aynaya yansıyan ışığın tarafındayım.

Yusuf suret, ben suretten içre aslolanın sevdasındayım.
Yeter ki yüreğinden gelsin sesler çünkü Allah her duayı dinler.

Allah’ım kendimi sana emanet ediyorum. Senden başka kimsem yok.

Gözümün görmediğini gönlüm neylesin. Rabbim herkese gönlünden geçeni nasip eylesin.

Ölümden aşırı korkan birinin ya sığınacak bir Rabbi yoktur, ya da bu dünyaya aşırı bağlılığı vardır.

Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir.

Günahların çok olduğu, Yusuf’ların az olduğu bir zaman. Rabbim iffetini ahlakını imanını kurtaranlar dan eyle bizi.

Yusuf olmak için Yusuf gibi yürek gerek, gönül gerek, iman gerek. Züleyha değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Yusufların.

Kalpler yalnızca Allah’ın emrindedir..Sen kalbini Yusuf gibi temiz tut ki, Züleyhalar zaten senin gönlünde yer alacaktır.

Ya Rabbim, yağdırdığın kar taneleri adedince, Peygamberimize salatı selam olsun, sen bize merhamet et, çünkü sen, merhametlilerin, en merhametlisi, Rahmansın.

Ey güneş gibi gökyüzünün nuru olan güzel Yusuf! Ona baktıkça kendi güzel yüzünü görürsün ve kendinden bulunan güzelliği görerek hayran olasın. Ey gözümün nuru.
Kaderimi ben seçmedim, Rabbim ikram etti… Elhamdülillah.. İyiyim desem yalan olur, kötüyüm desem inancıma dokunur. En iyisi şükre vurayım dilimi. Duam belli, duyan belli … Gerisi Takdir-i İlahi.

Rabbim, Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim sensin Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni Salihlerin arasına kat.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.