İsyan ile İlgili Sözler

0
5825
İsyan ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: İsyan ile İlgili Sözler, İsyan Hakkında Sözler, İsyan Sözleri, İsyan Üzerine En Güzel Sözler, İsyan ile İlgili En Güzel Sözler, İsyan ile İlgili Kısa Sözler, En Güzel İsyan ile İlgili Sözler, Kısa İsyan ile İlgili Sözler, İsyan ile İlgili Sözler Facebook, İsyan ile İlgili Sözler Twitter, Ayaklanma Sözleri


Güzel sözler sitemizde bu sayfamızın konusu ”İsyan” oldu. Halkın siyasi otoriteye karşı toplu halde ayaklanması olarak tanımlayacağımız isyan sözlerini sizler için derledik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj olarak sevdiklerinize iletebilirsiniz.


İSYAN ile İLGİLİ SÖZLER

Zulüm meşru ise isyan haktır! (Attila İlhan)

İsyan ediyorum, öyleyse varım. (Albert Camus)

İsyanı olmayanın ahlâkı olmaz! (Nurettin Topçu)
İtiraz, isyanın bir adım öncesi. (Feride Çiçekoğlu)

Aşkın isyancı yanıdır bizi bağlayan. (Zülfü Livaneli)

Baş kaldırmalar, halkın depremleridir. (Victor Hugo)

En kötü isyanları, aç kalan karınlar doğurur. (F.Bacon)

Baş kaldıran insan, hayır diyen insandır. (Albert Camus)

İsyan affedilir ama ihanet affedilmez. (Selman Kayabaşı)

İsyanınız nefsinize, itaatiniz Rabbinize olsun. (A.Geylani)

Baş kaldırma kafaya yakındır; ayaklanma mideye. (Victor Hugo)

Memleket kurtlar sofrasına döndü mü, isyan haktır. (Attila İlhan)

Baskıya başkaldırmayan kişi, kendine karşı adaletsizdir. (Halil Cibran)
İsyan mikrobu, salgın bir hastalığınkinden daha çabuk yayılır. (C.Heaven)

Yaradana isyanı gerektiren konularda, yaratılmışa itaat yoktur. (Hasan El Benna)

İsyanlardayım dedi. Hayır, imtihanlardaydı. Fark etseydi, kurtulacaktı. (Mevlana)

Ara sıra çıkarılan küçük isyanlar, hükümetin sağlığını koruyan ilaçlardır. (T.Jefferson)

Asi değilim. Zalim de değilim. Ben bir isyan değil, direniş başlattım. (Mahatma Gandhi)

Allah’a isyandan sonraki en dehşetli ihanet masum anneye saldırıdır. (Muhammed Bozdağ)

İsyan etmemiz gereken yerde susma günahını, insanlardan korkanlar yaratır. (Franz Kafka)

İsyan anları turnusol kâğıdı gibidir, bir toplumun hakiki karakterini gösterir. (Ahmet Ümit)

Sahip olduklarına şükretmeyi bilmeyenin, kaybettiklerine isyan etmeye hakkı yoktur. (Mevlana)

Galaksileri yoktan yaratan Allah’a isyan eden, sadece kendi akılsızlığını ilan eder. (Muhammed Bozdağ)
Yenilgiye değil, savaşa; köle olmaya değil, köleliğe; zenginliğe değil, yoksulluğa baş kaldırırım. (Sydney J.Hart)

Parmağı kesildiği için isyan edenlere, ayaklardan mahrum insanın gülümseyişini göstermek gerekir. (Muhammed Bozdağ)

Bir kez daha tek başınalığa mahkum olmaya isyanım var.İki kişi çıktığımız yolda, yalnız yürüyecek gücüm yok benim. (Canan Tan)

İslam’ın ilerlemesini sakin ve teslimiyetçi kimseler değil, cesur ve isyankar ruhlu kimseler gerçekleştirecektir. (Aliya İzzetbegoviç)

Bir kez daha tek başınalığa mahkum olmaya isyanım var. İki kişi çıktığımız yolda, yalnız yürüyecek gücüm yok benim. (Canan Tan)

Her sıkıntı bir isyan hazırlığıdır. Ruhta başlayan bu hazırlık vücudun hastalanması şeklinde organik bir isyana çevrilir. (Peyami Safa)

Ruhun üstün hali, aklın isyan ettiğine bile boyun eğmektir. Ve aklın en alçak hali, ruhun boyun eğdiğine karşı isyan etmektir. (Halil Cibran)

Rüzgara, gelgite ya da denize aldırmıyorum artık. Zamana ya da kadere isyan etmiyorum, bana ait olan bana gelecek çünkü. (William Shakespeare)

İsyan silahsız olmalıdır; isyanın ardındaki güç ruhsal olmalı, içten gelmelidir. Bach’ın müziğini ürettiği yerden. Belki Tanrı’dan. (Katharine Burdekin)

Tarih okumuş herkesin bildiği gibi, itaatsizlik insanın asıl erdemidir. İlerlemeler itaatsizlik yolu ile gerçekleşir, itaatsizlik ve isyan yoluyla. (Oscar Wilde)

Size tavsiye ederim, isyana sizden daha çok daha haklı olanların mahallesinde hiç olmazsa, ıstıraplarınız dan bahsedip isyana kalkmayın! (Orhan Kemal)

Allah bir insana hediye göndermeden önce önüne engel koyar ve arkasına hediye bırakır. İnsanlar bu engele isyan ettikleri için hediyelerini göremezler. (Uğur Koşar)

Ayak takımı olmayan ve isyankar bireyleri bulunmayan bir ulus sakin, düzenli, hoş ve nezihtir, fakat doğacak yeniliklerin tohumundan yoksundur. (Eric Hoffer)

Ayaklanma, deviremediği hükümetleri sağlamlaştırır. Hükümet bir ayaklanmadan sonra, friksiyondan sonraki bir insan gibi kendini daha rahat hisseder. (Victor Hugo)

Birinden yapabileceği bir şeyi istemeli. Otorite, ilk önce mantıklı olmalıdır. Halkına, gidip kendinizi denize atın dersen, halk isyan edip devrim yapar. (Antoine De Saint-Exupéry)

Toprağa kendi doğasına aykırı bir şey yaptıramazsın. Çok uzun süre olmaz; aksi halde toprak isyan eder. Vizyonunu toprağa göre şekillendirmen gerekir, toprağı vizyonuna göre değil. (Dünyanın Gözü)

İnsan gençken ümit ediyor, mutluluğa kavuşacağına inanıyor ve sonra yoksulluk devam ediyor hiçbirşey değişmiyor. Ben kimsenin kötülüğünü istemem, fakat bazen bu haksızlık beni isyan ettiriyor. (Emile Zola)

Ara sıra isyana yönelecek olursan: Hatırla ki, Kainatı Yargılamak imkansızdır. Onun için, kaygılarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol. Görmeye çalış ki,bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya güzeldir. (Buda)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.