İtibar ile İlgili Sözler

0
12767
İtibar ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: İtibar ile İlgili Sözler, İtibar Hakkında Sözler, İtibar Üzerine En Güzel Sözler, İtibar Üzerine Kısa Sözler, İtibar ile İlgili Kısa Sözler, İtibar ile İlgili Sözler Facebook, İtibar Sözleri, Kıymet Hakkında Sözler, Kısa İtibar Sözleri, Etkileyici İtibar Sözleri


Güzel sözler sitemizde sayfamızı ”İtibar” ile ilgili sözlere ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


İTİBAR HAKKINDA EN GÜZEL SÖZLER

İtibar paradan daha değerlidir. (Publilius Syrus)

İtibar oturmakta, hürmet ayaktadır. (Yılmaz Karakoyunlu)

İtibar 30 yılda kazanılır, bir gecede kaybedilir. (Vehbi Koç)
Bilim ve sanat, itibar görmediği ülkeyi terk eder. (İbni Sina)

İtibar güzel bir şeydir ama çok da kırılgandır. (Jane Austen)

İtibar kırılgan bir şeydir; bir ince çatlak onu paramparça eder. (Tess Gerritsen)

Samimi duygular, kendine fazla itibar etmemeyi gerektirir. (Emil Michel Cioran)

Kim demiş gül yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı gül himayesinde! (Mevlâna)

Onur ve haysiyetine itibar etmeyen, başkasının şerefine itibar etmez. (Şeyh Sadi Şirazi)

Belli ki, aşk sevilene itibar kazandırırken, seveni itibardan düşürmektedir. (İskender Pala)

Güç ve itibar insan sayısından kaynaklanmaz. İnsanın kalitesinden kaynaklanır. (Ayşe Kulin)

Biliniz ki insanlar kendilerine faydalı olduğunuz müddetçe size itibar ederler. (Honore De Balzac)

Asla insanların itibarını elinden almayın; onların her şeyi , sizin için hiçbir şeydir. (Frank Barron)
Çıkar dedikleri aşağılık bir şeydir ve namuslu bir insan buna asla itibar etmemelidir. (Moliere)

Siyaset ve ticaret önemli olana itibar eder, ilim ve irfan ise değerli olana. (Dücane Cündioğlu)

İnan bana, güç ve itibar insan sayısından kaynaklanmaz.  İnsanın kalitesinden kaynaklanır. (Ayşe Kulin)

İtibar öyle bir duygudur ki,zedelenmeye kalkıldığında benlik hemen savunmaya geçer. (Adem Güneş)

İnsanlar siz hayattayken size saldırarak veya siz öldükten sonra sizi överek itibar kazanırlar. (Chuck Palahniuk)

İtibar görenin, gözden düşüp emir altına girmesi, naza alışanın sıkıntıya katlanması zordur. (Şeyh Sadi Şirazi)

Bir insanın amelleri şeriata uygun değilse, onu uçarken bile görseniz itibar etmeyiniz. (Rasim Özdenören)

Evlilik nimetini küçümseyip sorumsuzca heba etmenin bedeli itibarsız bir hayatla ödenir. (Muhammed Bozdağ)

Üç kişiye acı; cahiller arasındaki alime, zenginken fakir düşene, hatırlı iken itibarını kaybedene. (Şeyh Edebali)

Bir mucize sayesinde itibar kazanmak için sadece iki şey gereklidir: bir şarlatan ve birkaç aptal kadın. (Marquis De Sade)
İtibar insanların mezar taşına kazıdıklarıdır, karakter meleklerin Allah huzurunda senin için söyledikleri… (William H. Davis)

İnsanlar iktidara geldikleri zamanın şaşalarıyla ölçülmez, insanlar düştükleri zaman ki itibarlarıyla ölçülür. (İsmet İnönü)

Ne kadar utanılacak bir mevkiye düşmüş olursak olalım, itibarımızı tekrar yerine getirmek daima elimizdedir. (La Rochefoucauld)

Yalnız yaşayan kızların itibarı olmaz. sütten ak, sudan berrak olsak yine de her iki cinsin saldırısına uğrarız. (Robert A. Heinlein)

Yumrukla, tabancayla, bıçakla sağlanan üstünlüğün saygı duyulacak nesi var? Güce değil, adalete itibar etmek lazım. (Ahmet Ümit)

İtibar kazanmak 20 yıl alır; ama o itibarı silmek için beş dakika yeter. Bunu unutmazsanız, başka türlü davranırsınız. (Warren Buffett)

İtibar denilen şey boşuna ve yararsız bir yüktür insana. Çoğu kez çalışmadan kazanılır, hak etmeden kaybedilir. (William Shakespeare)

Sadece şirketler için değil, konumları, kıdemleri ya da önemleri ne olursa olsun herkesin en değerli varlığı, sahip olduğu itibarıdır. (Temel Aksoy)

Bu dünyada namuslu, insaniyetli oldun mu alaya alınıyorsun. Zorba, katil oldun mu saygı, itibar görüyorsun. (Keşanlı Ali Destanı, Haldun Taner)

Bir gün gelecek ki yalancı itibar görüp doğru kabul edilecek, doğru ve namuslu ise itibar görmeyip, doğru sözü yalan sayılacak. (Nuri Tatlıdede)

Bir ülkede yazarların, düşünürlerin ve fikir adamlarının görüşlerini korkusuzca paylaşabilmeleri o ülkeye itibar kazandırır… (Ahmet Sever)

Gurur, şeref, itibar! Aslında ne boş sözlerdi bunlar, ne değişken kavramlardı, iktidarda olanların değer yargılarına göre sürekli değişen. (Ayşe Kulin)

Bir adamın itibarı, başarının doruğundayken çevresinde olan insanlarla değil, en zor zamanında ona yardım etmiş olanlara vefasıyla ölçülür. (Paulo Coelho)

Kahramanlık insan erdemlerinin en yücesidir. Milletlerin de kahramanları sayısınca itibar kazandığı ve dayanıklı olduğu bilinen gerçeklerdendir. (Hüseyin Nihal Atsız)

İtibar bir üzerimize giyeceğimiz ya da ödünç alacağımız bir elbise değildir.İtibar kazanmak, tutarlı davranmayı ve bir karakter bütünlüğüne sahip olmayı gerektirir. (Temel Aksoy)

İbadet ede ede muhabbete, muhabbete devam ede ede şerefe, şerefi koruyarak itibara, sevilen katında itibardan aşka, aşk ile dolunca da kemale erişilebilinir. (İskender Pala)

Başarı, itibar, para, güç.. hemen hemen tüm enerjimizi bunları nasıl gerçekleştireceğimizi öğrenmeye harcarız. Sevmeyi öğrenmeye ise verecek hiç bir şeyimiz kalmaz. (Erich Fromm)

Orada olmayan biriyle paylaştığımız güzellikleri anlatmak, orada olan kişiden de aynı şeyleri beklediğimiz anlamına gelir, böylece birinden kazandığımız itibarı öbürüne satmış oluruz… (Baltasar Gracian)

Kimi için para pul, kimi için şan şöhret, kimine kıdem itibar, kimine ten şehvettir esas tuzak! İnsan neye fazlaca kıymet veriyorsa şu dünyada, evvela ondan kurtulması şarttır bu yollarda. (Elif Şafak)

Politikacılar, din adamları kendilerini bir şeye adarlar. Neden? Çünkü bu güç, mevki, itibar demektir. Önemli biri olmak, onları bir oyuncak gibi oyalar. Kendinizi bir şeyle tanımlamak, ona kendinizi adamak mıdır? (Jiddu Krishnamurti)

Benim paramı çalarsanız, benden bir çöp çalmış olursunuz; para bir ‘şeydir’, hiçbir ‘şeydir’; benim de başkalarının da kölesi olmuştur. Fakat benden itibarımı alırsanız, bu sizi zengin yapmaz ama beni çok fakir yapar. (William Shakespeare)

En iyi itibara sahip olanlar,kendilerini tanrının istediği gibi sınadığımda,bana en zavallı kimseler gibi geldiler; daha az itibara sahip olan başkaları ise bana,kavrama ve mantıklı düşünme yetenekleri bakımından daha iyi göründüler. (Platon)

İtibar iş sonuçları ve finansal değerlerle yakından ilgilidir. İyi itibar sermayeyi, kaliteli elemanları, müşterileri bir mıknatıs gibi çeker. Sonuçta iyi itibar sadece karlılık değil, yüksek potansiyel vaat eden bir gelecek olarak şirkete geri döner. (Charles Fombrun)

Her ülkede her zaman iki çeşit insan vardır: İlericiler ve gericiler; akıllı insanlar ve cahiller; demokratlar ve faşistler; özgürlükçüler ve baskıcılar. Bütün mücadeleler bu iki grup arasında yaşanır. Eğer birinci gruptaysan, itibar ve zafer senin en büyük ödülün olacaktır! (Mehmet Murat İldan)

İtibarlı olmak için, sadece kendi çıkarımıza uygun olan durumlarda değil, hayatın her yanında karakter bütünlüğü içinde yaşamamız gerekiyor. Kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan, her koşulda doğruyu ve yanlışı bulabilenlerin yani pusulası kendi içinde olanların, sosyal statüleri ne olursa olsun itibarlı kişiler olacaklarına inanıyorum. (Temel Aksoy)

İnsanların çoğu kendileri için değil, başkaları için giyinir. Daireye gelen pasaklı bir köylü ile iyi giyimli bir çiftlik ağası aynı muameleyi görmez. Pasaklı köylüye bağırır çağırırlar; bugün git yarın gel derler. Çiftlik ağası, general gibi itibar görür; işleri tıkır tıkır yürür. General deyince aklıma geldi. Bir general kişiliğinden dolayı mı, yoksa omzundaki yıldızlardan dolayı mı itibar görür? (Dostoyevski)

Bir şeye sırf kulaktan duydunuz diye körü körüne inanmayın, birkaç kuşaktan beri itibar görüyorlar diye, geleneklerin de doğru olduğuna inanmayın. Sırf hocalarınızın ya da rahiplerin otoritesine dayanıyor diye hiçbir şeye inanmayın. www.incesoz.com Ancak bizzat hissettiğiniz, denediğiniz ve doğru olarak kabul ettiğiniz, kendinizin ve başkalarının hayrına olan şeylere inanın ve tutumunuzu onlara uydurun. (Gautama Buddha)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.