Kapitalizm ile İlgili Sözler

0
4829
Kapitalizm ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Kapitalizm ile İlgili Sözler, Kapitalizm Hakkında Sözler, Kapitalizm Sözleri, Kapitalizm Hakkında En Güzel Sözler, Kapitalizm Üzerine Sözler, Kapitalizm ile İlgili Kısa Sözler, Kapitalizm Sözleri Facebook, En Güzel  Kapitalizm Sözleri, Kapitalizm ile İlgili Etkileyici Sözler, Kısa Kapitalizm Sözleri, En Güzel Kapitalizm Sözleri, Kapitalist Sözler


Güzel sözler sitemizde ”Kapitalizm” hakkında sözleri bir araya topladık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesabınızda paylaşabilir, yayımlanmasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


KAPİTALİZM HAKKINDA SÖZLER

Park soğuk, bira bitti, kahrolsun kapitalizm! (Ali Lidar)

Irkçılık olmadan kapitalizme sahip olamazsınız. (Malcolm X)

Kapitalizm eşit olmayan serbest piyasadır. (Georg Fülberth)
Kapitalizm “eşitlike karşıdır; bu nedenle Kur’an’a aykırıdır. (Yılmaz Yunak)

Kapitalizmi 3 şey ayakta tutar; para, medya ve cahillik. (Sebuhi Quluzade)

Kapitalizm kadını kendi işine yarayacak şekilde dizayn etmiştir. (Ali Şeriati)

Kapitalizm yüz yüze bakmamaktır çünkü. Çünkü kapitalizm insansızlıktır. (Tarık Tufan)

Açgözlü materyalist kapitalist sistemin seni ele geçirmesine izin verme. (Elif Şafak)

Kapitalist üretimin en büyük engeli, sermayenin ta kendisidir. (Karl Marx)

Kapitalizm, bir lokma uğruna bütün vaktimize el koyuyor. (Bülent Akyürek)

Kapitalizm ,bizi olduğumuzdan bin kere daha aptallaştırır. (Halldor Laxness)

Sadece Burjuvazi için parlayacaksa, güneşi de söndürürüz. (Lev Troçki)

Kapitalizm hayatta kalışını ortaya bir tüketim kültürü çıkarmasına borçludur. (İsmet Özel)

Kapitalizm nedir? Senin paraya ihtiyacın var. Benimse ihtiyacımdan fazla param var. (Jack London)
Marksizm insanı devlete, Kapitalizm sermayeye esir eder. İslâm’sa insana haysiyetini iade eder. (Roger Garaudy)

Kapitalizm başarı kadar, başarısızlığı da kullandığı için asırlardır dünyaya hükmediyor. (Mümin Sekman)

Kapitalizmle yaşamak, bisiklete binmek gibidir; durursanız düşersiniz. Ama o da düşer! (İsmet Özel)

Kapitalistlerin tek bir şey düşündürür; minimum masrafla maksimum çıkar. (Sebuhi Quluzade)

Yağmur komünisttir; çünkü her kese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir; zayıf olanı yıkar. (Che Guevara)

Kapitalizm her büyük krizini savaşla çözmüştür. Bu nedenle kimlik çatışmalarını körüklüyor. (Soner Yalçın)

Kapitalizm insanın nefsini kırbaçlamayıp tükettirmediği gün kendisi biter. (Bülent Akyürek)

Kapitalizm, yoksulların yağlarıyla beslendikçe biz günden güne eriyoruz. Hiç aklınız yok mu? (Bülent Akyürek)

Çöküş devirlerinde Avrupa’yı kızdırmaktan korkmuşuz hep. Kapitalizm için sadece pazar olmuşuz. (Cemil Meriç)

Moda kültürünün temelinde sınırsız ve sorumsuz maddi kar güdüsüyle hareket eden kapitalizm vardır. (Celaleddin Vatandaş)

Kapitalizme karşı olmadan faşizme karşı olanlar; danayı kesmeden onun etini yemek isteyen insanlara benzer. (Bertolt Brecht)
Kapitalizm, “ihtiyaçtan artanı” dağıtmamakla, hatta dağıtılmasını engellemektedir; bu nedenle Kur’an’a aykırıdır. (Yılmaz Yunak)

Kapitalizm seni betona gömüyor ey talib farkında bile değilsin, hem de bu sefer sarığıyla, cübbesiyle, seccadesiyle. (Dücane Cündioğlu)

Kapitalizm önce insanı doğaya yabancılaştırdı, sonra da doğayı ambalajlayıp insana sattı. Bütün mesele bundan ibaret… (Rahmi Yolcu)

Her şeyi ithal etmeye, başkasından hazır almaya alışmış olabiliriz. Kapitalizm içimize sinmiş olabilir. Birileri çıkıp haykırmalıdır : Annelik ithal edilemez. (Nureddin Yıldız)

Kapitalizmin patronluk ruhu, onun için Tanrıya ortak koşmanın bir marjıdır. İslam ruhunda ise, iş sahibi de işçisi gibi bir işçidir. (Sezai Karakoç)

Kapitalizm, içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye, yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya giden bir bağımlılık sistemidir. (Franz Kafka)

Kapitalizm herkesi herkesin celladı haline dönüştürdü. Sabahsa akşama varmak için, geceyse sabahı görmek için celladına gülümsemek zorundasın. (İsmet Özel)

Kapitalizm, benim gözümde solun bir yüzü, komünizm öbür yüzüdür. İnsan olan derim tükürsün ikisinin de yüzüne. (Sezai Karakoç)

Bir ülkede fakirlerin, bebeklerin içeceği sütü, zenginlerin köpekleri içiyorsa o ülkede kapitalizm hakimdir. (Paul Samuelson)

Kapitalizmde hep birileri çok çalıştı ama az kazandı.Birileriyse aklını çalıştırdı ve her şeye sahip oldu. (Sebuhi Quluzade)

Sosyalizmin başarısızlıklarından bahsediyorlar. Peki kapitalizmin Afrika, Asya ve Latin Amerika’ daki başarısı nerede? (Fidel Castro)

Kapitalizm dini günümüzde, dünyanın büyük çoğunluğuna hakim olan bir ekonomik düzendir. Bu dinin temelinde, “küçük balık büyük balığı yutar” ilkesi yatmaktadır. (Hakkı Yılmaz)

İnsanlar sevilmek için yaratıldı, eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmalarıdır. (Cemil Meriç)

Kapitalizm, insanların birbirlerine merhamet duymasını engellemek için yüz yüze iletişim yerine kurumsal kimliklerin iletişimini önceliyor. (Tarık Tufan)

Küresel sermayenin çıkarlarını kollayan yeni kapitalizm modeli dünya milletlerinin çoğunluğu için yıkım ve yoksulluğa yol açmaktadır. (Ramazan Kurtoğlu)

Vahşi kapitalizm/neoliberalizm; kendisine karşı çıkacak top­lumsal muhalefeti bölmek için, muhafazakârlık ve etnik kimlik­lere dayalı siyaseti destekledi. (Soner Yalçın)

Dünyadaki insanların, dünyanın bir gök taşı çarpması sonucu yok olabileceğine kolay bir şekilde inanabiliyor, ama kapitalizmin yıkılabileceği akıllarına dâhi getirmiyorlar. (Slavoj Zizek)

Kapitalizm ulaştığı her yerde toplumun en zayıflarına bir bedel ödetiyor, zayıf daha da zayıflaşıyor, kendisini temsil etme gücü suça ve intihara itilerek elinden alınıyor. (Kemal Sayar)

Bu nasıl bireycilikti ki kapitalizm bireyin sadece haklarından dem vuruyor, bireyin sorumlu tutulabileceğinden ve onun ağır mükellefiyetleri bulunduğundan hiç söz etmiyor. (İsmet Özel)

Her holding bir partidir ve tekeliyet, holdingler federasyonudur. Aralarındaki kavgalar son derece sınırlıdır; “rekabetçi kapitalizm” çoktan gömülüdür. Anlamak zorundayız. (Yalçın Küçük)

Kapitalizm, tarihteki öteki geçmiş ekonomik sistemlerden kökten biçimde ayrılan,geniş bir tüketici kitlesine satılan mal ve hizmetlerin üretiminin söz konusu olduğu bir sistemdir. (Anthony Giddens)

Kapitalistler arasındaki rekabetle birleşen kar güdüsü, sermayenin toplanmasında ve kullanılmasında dengesizliğe yol açar; bunun sonucu da tehlikeli ekonomik çöküşlerdir. (Albert Einstein)

Kapitalizm insanı paraya tapan bir farenin pisliğine, çirkinliğine, bayağılığa sürüklemekte, Marksizm de her şeyi, kıymeti harbiyesi olmayan ”üretim, dağıtım ve tüketin” -ne kadar adil olsa bile- döngüsü içinde özetlemektedir. (Ali Şeriati)

İslam aksiyonu bütün ihtişamıyla başladığı zaman sahte aksiyon sarhoşu kapitalizm, Hristiyanlık, komünizm ve ırkçılık, aslan görmüş hayvan sürüleri gibi yuvalarına çekileceklerdir. (Sezai Karakoç)

Batılı anlamda sağcılık, solculuktur benim gözümde.Ya da solculuktan farksızdır. Kapitalizm, benim gözümde solun bir yüzü , komünizm öbür yüzüdür.İnsan olan derim tükürsün ikisinin de suratına. (Sezai Karakoç)

Kapitalizm salim kafalı olunmasını istemediği için size hiç boş vakit bırakmaz. Çünkü bırakırsa siz kendinize gelir, bir şeylere ayılmaya başlarsınız. (Sadettin Ökten)

Kapitalizm ve komünizm, materyalist bir amaç gütmekte birleşirler ve her ikisi de ruhi, manevi ve metafizik bir ideanın izleyicisi olan İslam medeniyetine aynı şekilde düşmandırlar. (Sezai Karakoç)

Kapitalizm nedir, biliyor musunuz? Kapitalizm bir kanserdir. incesoz.com Kansere ne yapılır, biliyor musunuz? Kesip atılır. Kanserle oynamayın, ona iyi davranırsanız iyileşeceğini ummayın. Kesip atın. Kapitalizm insanları mutsuz eder. Bilmeniz gereken yalnızca budur. (Richard Sennett)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.