Kriz ile İlgili Sözler

0
6290
Kriz ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Kriz ile İlgili Sözler, Kriz Üzerine Sözler, Kriz ile İlgili Kısa Sözler, Kriz Sözleri, Ekonomik Kriz ile İlgili Sözler, Ekonomik Kriz Sözleri, Kriz Sözleri Kısa, En Güzel Kriz Sözleri, Kriz Üzerine En Güzel Sözler, Kriz Sözleri Facebook


Güzel sözler sitemizde ”Kriz” üzerine sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, sitemizde yer almasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


KRİZ ÜZERİNE SÖZLER

Kriz her zaman sinyallerini önceden verir. (Mario Rosa)

Ekonomik kriz yabancı müdahalesine yatak hazırlar! (Banu Avar)

Kriz anlarında insanın içindeki canlılık iki katına çıkar. (Paul Auster)
Gerçek kriz, daha iyi bir şey hayal edemiyor olmamız. (Rutger Bregman)

Kriz garip bir canavardı. Bazen birleştiriyor, bazen bölüyordu. (Ted Dekker)

Kapitalizm, krizsiz olmazdı! Fırsatlar her zaman krizlerden doğarlar… (Banu Avar)

Çünkü bir kriz, iki insan arasındaki duvarları kolayca yıkabilirdi. (Virginia Boecker)

Çok büyük kentlerin yaşadığı kriz, doğanın yaşadığı krizin diğer yüzüdür.. (Italo Calvino)

Yaşamda olay zincirlerinin küçük değişimleri devleştirdiği kriz noktaları var. (Alev Alatlı)

Herhangi bir aptal bile bir krizi karşılayabilir; şu günden güne yaşamak seni tüketir. (Anton Çehov)

Kapitalizmin ölümcül hastalığı olan kriz ve depresyonu tedavi etmenin tek yolu: Savaş. (Leo Huberman)

Ekonomik krizleri iyimser “finansal tetikçiler” başlatır; kötümser akıllılar derinleştirir. (Ramazan Kurtoğlu)

Krizlerde açık ve net olmak, sorunları ertelememek ve konuşarak çözmeye çalışmak gerekir. (Nevzat Tarhan)

Sıcak para hareketlerine bağımlı kılınan bir sistem,daima krizi tetikleyecek bir vesile bulur. (Korkut Boratav)
Cehennemin en kavuran yerleri, büyük ahlak krizi zamanlarında tarafsızlığını koruyanlara ayrılmıştır. (Dante)

Bir kriz meydana gelip maskeler düştüğünde – ki faniler arasında bu hep olur-hakikat korkunçtur! (Muriel Barbery)

Krizlerin işçilerin bilincine doğrudan etkisi var. Görünmez olan bir çok şeyi bir anda şeffaf hale getiriyor. (Bertell Ollman)

Her duygu, o ya da bu şekilde acı vericidir. En büyük mutluluk, kalbin acımasıdır; ve aşk, ruhun krizidir. (Jed Rubenfeld)

Ekonomik kriz nasıl vurduysa, ayaklı market broşürü gibi oldu memleket… Herkes, her fiyatı biliyor… (Umut Sarıkaya)

Kriz anlarında insanın içindeki canlılık iki katına çıkar. Ya da kısaca: insanlar köşeye kıstırılmadıkça tam olarak yaşamaya başlamazlar. (Paul Auster)

Kriz; liderin ağladığı, bağırdığı, hakaret ettiği ve bütün travmalarının su yüzüne çıktığı, ancak ücretini halkın ödediği bir psikoterapi seansıdır… (Hakan Günday)

Bir ekonomik kriz insanları tasarrufa zorladığında, aynı zamanda arzularını gözden geçirmeye mecbur bırakır. Tasarruf yapmak arzuyu feda etmektir. (Renata Salecl)

Gazeteler yine Türkiye’nin iç karartıcı haberleriyle doluydu. Ekonomik kriz, birbirini suçlayan politikacılar, sütunlarını meslektaşlarına çatarak dolduran köşe yazarları… (Zülfü Livaneli)

Her alanda irtifa kaybeden bu toplumda yaratıcılık da bitti. İşte esas kriz bu. Her şey ucuzladı, sıradanlaştı, popüler kültür piyasasının cehaletine yenik düştü, lümpenlik zaferini ilan etti. (Zülfü Livaneli)
Adalet ve refah tüm halka ulaştığında, devlet çalışmaları ulusal krizlere çözüm olabildiğinde, göreve o pozisyona layık olanlar atandığında, planlama zayıf ve güçlü noktaları görebildiğinde, başarı kesindir. (Sun Tzu)

Cumhuriyet, tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıya gelmiştir. Tanımlarını reddeden bir fiili durum var ve Cumhuriyet, düşünebilen ve çözüm arayabilen kadrolarını ve kaynaklarını tüketmiştir. Krizi kavraması imkansızdır. (Yalçın Küçük)

Kriz, kimi zaman sadece içimizde, ruhumuzda yaşanıyormuş gibi görünse de her zaman dışarıdan gelir. Çoğunlukla çocukluğumuzda başımıza gelmiş önemsiz gibi görünen bir olay, yetişkin hayatımızda ciddi sonuçlar doğurabilir. (Paulo Coelho)

Çocuklarımızı muayyen yaşlara kadar okutmayı âdet edindik. Bu çok güzel bir şey! Fakat günün birinde bu mektepler sadece işsiz adam çıkaracak, bir yığın yarı münevver hayatı kaplayacak…www.incesoz.com O zaman ne olacak? Kriz… (Ahmet Hamdi Tanpınar)

Kriz tahrip etmek üzere gelir: Her ne kadar romantik bir yaklaşımla ”kriz” kelimesini ”fırsat” kelimesiyle bağdaştırmayı denesek de (Çinliler böyle düşünür), bu bağlantı ancak beklenmeyen bu duruma hazırlıklı olursak mümkün olabilir. Bu da pek ender görülen bir şeydir. O yüzden kriz geldiğinde çevremizdeki her şeyi darmadağın edecektir. (Paulo Coelho)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.