Kudüs Sözleri

0
5439
Kudüs Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Kudüs ile İlgili Sözler, Kudüs Hakkında Sözler, Kudüs Sözleri, En Güzel Kudüs Sözleri, Kısa Kudüs Sözleri, Kudüs Üzerine En Güzel Sözler, Kudüs ile İlgili En Güzel Sözler, Kısa Kudüs Sözleri, Etkileyici Kudüs Sözler, Mescidi Aksa Sözleri, Anlamlı Kudüs Sözleri, Kudüs Sloganları


Güzel sözler sitemizde Kudüs ile ilgili sözler yer almaktadır. İslamiyetin ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın yer aldığı Kudüs Müslümanlarca önemli bir dini merkezdir. Şu günlerde İsrail’in işgali altında olan ve ibadetlere izin verilmeyen Mescid-i Aksa’nın en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşmasını temenni ederek sayfamızla sizleri baş başa bırakıyoruz.


MESCİD-İ AKSA ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

”Gökte yaratılıp yere indirilen şehir Kudüs.” (Sezai Karakoç)

”Sen üç dinin kutsal saydığı güzel şehirsin Kudüs.

”Kudüs’ü savunmak, gerçek bağımsızlığı savunmaktır.” (Nuri Pakdil)

”Kudüs… Bir sınav kağıdı... Her Mü’min kulun önünde…” (Cahit Zarifoğlu)

”Kudüs işgal altındayken ben nasıl gülebilirim ki?” (Selahaddin Eyyûbî)
”Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir…” (Recep Tayyip Erdoğan)

”Akdeniz kıyılarına dökülen kan öteden beri, kirli bir tarihtir.” (Kudüs Konçertosu, Adonis)

”Allah’ın evi esaret altındayken, Selahaddin nasıl kendi evinde yatar?” (Selahaddin Eyyûbî)

”Yıkılasın İsrail! Enkazını göreyim! Sana ülke diyenin, yüzüne tüküreyim!” (Necip Fazıl Kısakürek)

”Müslüman yürekler bilirim daha, Kızdı mı Cehennem kesilir, Sevdi mi Cennet.” (Erdem Bayazıt)

”Selam olsun sol yanındaki et parçasına Kudüs’ü koyup, yürek edenlere.” (Mehmet Deveci)

”Dünyanın en kutsal kenti Kudüs, uzun zamandır dünyanın en büyük günahlarına şahit oluyordu.” (Banu Avar)

”Biz Müslümanlar için, mübarek beldelerimizi korumak imkan değil, iman meselesidir.” (Recep Tayyip Erdoğan)

”Kudüs Mekke’dir, Medine’dir. Mekke Kudüs’tür, Medine’dir. Medine de Kudüs’tür, Mekke’dir.” (Nureddin Yıldız)

”Önce yüreklermizdeki Kudüs’ü işgal ettiler. Biz savaşı önce kendimizde kaybettik.” (Cahit Zarifoğlu)

”Biz ise Yahudinin ayağını İslam topraklarından söküp atmaya ve Kudüs’ü kurtarmaya talibiz.” (Cahit Zarifoğlu)

”İçin için çağlayan dualarımı ıslamarladım sana, aldın mı Kudüs, aldın mı?” (Mehmet Deveci)

”Filistin halksız bir vatan değil ki, vatansız bir halkı kabul etsin.” (Yusuf El Karadavi)

”Kudüs kan ağlıyor. Bir derdime bir de Kudüs’e baktım. Önce derdimden, sonra kendimden utandım.”

Ey Müslümanlar! Kudüslü bacılarım kadar dik durun. Dik durun ki, dünya Müslüman’ın ne olduğunu öğrensin artık.
”Kudüs sevdasını, ağrısını mahşere bırakmayın! Yaşıyorken, hayattayken sevin Kudüs’ü, özleyin, dua edin.” (Mehmet Deveci)

”Kudüs, Filistin davası değil kıble davasıdır. Bu ümmetin cihad kalbi kıyamete kadar Kudüs’ün eteklerinde atacaktır.” (Nureddin Yıldız)

”Ey ilk kıblem! Sana rahat yoksa bizlere de yok! Muhammed’in aleyhisselam ordusu gelecek diye bekleyen gözü yaşlı bacımın ümidi olmak zamanı!”

”Mescid-i Aksâ’sız ve Kudüs’süz bir Filistin bir anlam ifade eder mi? Kudüssüz bir Filistin tıpkı gövdesiz baş gibidir.” (Yusuf El Karadavi)

”Tur Dağı’nı yaşa ki bilesin nerde Kudüs. Ben Kudüs’ü kol saati gibi taşıyorum. Ayarlanmadan Kudüs’e boşuna vakit geçirirsin. Buz tutar gözün görmez olur.” (Nuri Pakdil)

”Gel, anne ol. Çünkü anne bir çocuktan Kudüs yapar. Adam baba olunca içinde bir Kudüs canlanır. Yürü kardeşim! Ayaklarına bir Kudüs gücü gelsin.” (Nuri Pakdil)

”Her yeni gün umuda doğuyor gözleriniz. Gözleriniz. Ortadoğu oluyor gözleriniz. Kudüs’ü, Beyrut’u, Bağdat’ı emziren şefkatli ve bereketli bir anne oluyor.” (Tarık Tufan)

”Bir gün gelecek İsrail’e öyle bir tokat atacağız ki,bütün hayatı gözlerinin önünden Gazze Şeridi gibi geçecek.” (Necmettin Erbakan)

”Kudüs anadır, göklerin övüncüdür Kudüs. İlk kez Kudüs’e doğru secde ettik, Miraç hediyemiz namaz orada verildi. Peygamber, Cebrail’in bile erişemediği sırlara o gün orada erişti.” (Yedi güzel Adam Filminden)

”Eğer Amerika İsrail’i bu kadar çok seviyorsa Güney Amerika’da yer versin. Müslüman topraklarında İsrail’in yeri olamaz.” (Necmettin Erbakan)

”Bugün, kafirlerin gücüne aldanan, önlerinde eğilen 1 milyar 800 milyonluk İslam Alemi, Selahaddin-i Eyyubi gibi iman edebilirse, kafirler, zalimler, Telaviv’in eşkıyaları bu ümmetin önünde eğilecektir Allah’ın izniyle.” (Dr. İhsan Şenocak)

”Kalk Kudüs’e gidelim. Yahya peygamberin yanında büyüsün çocuklar. Elleri taş tutacak yaşa gelsin. Kalpleri aşk tutacak yaşa. Sokaklarına atalım kendimizi. Adımızı söyleyelim kontrol noktalarında.” (Tarık Tufan)

”Kudüs Filistinlilerin değil, Arapların değil, Hz. Muhammed’e sallallahü aleyhi ve sellem ümmet olan herkesindir! Kudüs bizim ilk kıblemiz, sürekli cihâdımızdır!” (Nureddin Yıldız)

”Kudüs’e gidiş ve dönüş yolu kaç cesetle döşenmiştir? Üstelik bu cesetler, sadece düşman cesetleri de değildir. Yok, evladım, cinayet kral olmanın bir parçasıdır. ” (Virginia Henley)

”Peygamberlerin en kutsal sırlara eriştiği Kutsal Kudüs, İslam âleminin kanayan yarası, insanlığın utanç tablosu oldu. Yıkılasın İsrail! Enkazını göreyim! Sana ülke diyenin, yüzüne tüküreyim!” (Necip Fazıl Kısakürek)

Kudüs, kuşların taşlanmadığı tek şehir… Orada taşlar avcılara fırlatılır. Kudüslü çocuklar, kuşların da Fatiha suresindeki, “Biz sana kulluk ederiz” cümlesindeki “biz”den olduklarını bilirler.” (İbrahim Paşalı)

”Davud Peygamber’in(as) fethettiği, Süleyman Peygamber’in (as) şekillendirdiği, Hz. İsa’nın (as) göğe, Hz. Muhammed’in (sav) Mirac’a yükseldiği yerdir Kudüs.” (Talha Uğurluel)

”Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya varır varmaz ruhum, bedenime geri geldi, vücuduma hayat yeniden döndü. Gazinoda ölüyken burada yeniden dirildim. Kudüs’te sanki taze kan bulmuş, Rabbim tarafından rızıklandırılmıştım.” (Abdullah Galib Bergusi)

”İnanıyorum ki, akl-ı selîm, sağduyu, itidal ve barış taraftarları Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf’u bağrında barındıran El-Halîl Camisinin başına gelenlerin Mescid-i Aksâ’nın başına gelmesine izin vermeyeceklerdir.” (Mehmet Görmez)

”Sevgili kızım, koruyucu meleğim, ne zaman ki Kudüs’ü gördüm, işte o zaman hayatın arzusunu hissettim. Sevimli kızım, Kudüs’ü anlatmak için kelimeler yetersiz kalır. Kokusu her şeyden güzeldir. Manzarası dünyanın bütün güzel manzaralarından çok daha güzel, çok daha harika…” (Abdullah Galib Bergusi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.