Kurt Cobain Sözleri

0
4850
Kurt Cobain Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Kurt Cobain Sözleri, En Güzel Kurt Cobain Sözleri, Kurt Cobain Etkileyici Sözleri, Kurt Cobain İntihar Mektubu Çevirisi, Kurt Cobain İntihar Mektubu, Kurt Cobain Kısa Sözleri, Kurt Cobain Sözleri Facebook


Kurt Donald Cobain ABD’li şarkıcı-söz yazarı, müzisyen ve sanatçı, Nirvana grubunun vokali, ritim ve solo gitaristidir. Kurt Cobain 5 Nisan 1994 tarihinde intihar ederek hayatına son vermiştir. Sayfamızda Kurt Cobain’ e ait en etkileyici sözler yer almaktadır. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilirsiniz.


KURT COBAIN SÖZLERİ

En büyük suç sahte olmaktır.

Akıl penis değil ki millete sokasın.

Solup gitmektense yanmak daha iyidir.
Gençliğin görevi, yozlaşmayla savaşmaktır.

Güneş batmış olabilir, ama benim ışığım var.

Kimse bakire olarak ölmez, hayat hepimizi ….ker.

Başka biri olmaya çalışmak, kendinizi harcamaktır.

Bir arkadaş, bilinen bir düşmandan başka birşey değildir.

Aslında bir silah almıştım, ama ben uyuşturucuyu seçtim.

Bugün çok mutluyum bir sürü arkadaş edindim. Hepsi zihnimde.

Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.

Dünya berbat bir yer ve insanlar dürüst değil. Karanlıkta ne yapacaksınız?

Kendim gibi birisini bulamayacağımı anladığım zaman arkadaş edinmeyi bıraktım.
Olmadığım kişi için sevilmektense, olduğum kişi yüzünden nefret edilmeyi yeğlerim.

Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadığım için sevilmeye tercih ederim.

Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.

Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap ”çevirmektir.

Eğer cinsiyet ayrımı yapıyorsan, ırkçıysan, homofobiksen yani kısaca bir pisliksen cd’mi alma. Beni sevmen umurumda değil. Ben senden nefret ediyorum.

Şarkı söyleme tarzımın yoğunluğu genelde karnımın üst kısmında toplanır; burası benim haykırdığım, hissettiğim, içimdeki her şeyin dışarı döküldüğü yerdir.

Keşke bir Rock yıldızı olma konusunda dersler alsaydım, bu beni bunlara hazırlayabilirdi. Rock N Roll hayatı patlayıcı madde gibi, nasıl basa çıkacağımı bilemiyorum.

Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok tv’ den, kitaplardan veya arkadaşlardan öğrenilmiş hikâyeler. Ancak verilen duygu ve his kesinlikle bana ait.
Şöhret için; hayatımda başıma gelen en kötü şey bu; heyecanla üstünüze atlayan orospuymuşsunuz gibi sizinle konuşan insanlardan daha kötü bir şey olamaz. Gerçekten içimi sızlatıyorlar, çoğu hakikaten tam bir kaçık gibi davranıyor.


KURT COBAIN İNTİHAR MEKTUBU ÇEVİRİSİ

    Daha çocukça şikâyetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak… Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca, diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan şikâyetlerin ne kadar doğru olduğu kanıtlanmaktadır. Çok uzun zamandır okuyup, yazmakla brisket dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum. Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı başladığında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury’ye olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam hiçbirinizi. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekârlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir. Bazen sahneye çıkmadan önce mesai makinesine kart zımbalayacak gibi oluyorum. Gücümün yettiğince buna değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri o narsisistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son 3 turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimin hayranı olan tüm insanlara çok değer verdim ama hala herkes için beslediğim öfke, suçluluk ve anlayışı aşamadım. Hepimizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen bir balık burcu, İsa oğlum! İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi, neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona zarar vermez! Frances’in üzgün, kendine zarar veren ölü bir rocker olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum. Sırf insanlarla iyi geçinmek için ve anlayış sahibi olmak kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanların çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için.

    Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilgileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsız, ümitsizim. Artık eski tutkum yok ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.
Barış, sevgi, anlayış…
Frances ve Courtney sunağınızda olacağım.
Lütfen devam et Courtney.
Frances için.
Hayatı çok daha mutlu olacak bensiz…
Sizi seviyorum sizi seviyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.