Mehtap ile İlgili Sözler

0
8684
Mehtap ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Mehtap ile İlgili Sözler, Mehtap Hakkında Sözler, Mehtap Sözleri, En Güzel Mehtap Sözleri, Etkileyici Mehtap Sözleri, Mehtap ile İlgili Sözler Facebook


Güzel sözler sitemizin bu sayfasında ”Mehtap” ile ilgili sözleri bir araya topladık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Yorum bölümünden bizlere ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


EN GÜZEL MEHTAP SÖZLERİ

Usulca git, güzelim mehtap, usulca git. (Khaled Hosseini)

Gecenin mehtabı düşerken aklımda yine sen yine de sen.

Mehtap, karanlık odaya usulca ışık saçmaktaydı. (Franz Kafka)
Aheste çek kürekleri, mehtap uyanmasın. (Yahya Kemal Beyatlı)

Mehtaplı gecelerde yalnız başıma gezmek kadar hoşuma giden şey yoktur.

Vakit, nisan ortasında bir akşam. Mehtap ettiğinden bihaber. (Turgut Uyar)

Yalnız bilmem dikkat ettin mi, mehtap insana daima bir arkadaş aratır. (Sabahattin Ali)

Mehtap bir kadın etkilediği denli onu da değiştirir, bambaşka yapardı. (Ernest Hemingway)

Mehtaplı gecelerde hep seni andım diyor ya şarkı ben seni mehtaplı gecelerde değil her gece andım.

Denizin üstünde bir gümüş servi mehtap; Gönlüm bülbül dalında, perişan, bitap… (Fethi Gemuhluoğlu)

İyi geceler bebeğim güneş seninle güzel doğuyor mehtap seninle gökyüzünü aydınlatıyor rüyada buluşalım.

Şu kadarını diyeceğiz ki, güzel bir yüze parlak bir gülüş nasıl yakışırsa, Boğaziçi’ne mehtap o derece yakışır. (Nabizade Nazım)

Uzadı gecelerim, sabah olmuyor. Sensiz bir tanem, odama hiç güneş doğmuyor. İyi geceler benim için doğan mehtabım.
Kışın bir bulut ardından görünen incecik ve güçsüz, dünyanın en küçük ayı, işte benim seçtiğim mehtap manzarası. (Paul Auster)

Resmi dili Farsça olan Müslüman bir ülkede mehtap ‘ay ışığı’ anlamına geliyordu. Ama benim için mehtap gün ışığı demekti. (Betty Mahmudi)

Sevgilinin yüzü mü; aşk yangınını alevlendiren ilk kıvılcımdır. Aşığın kalbi mi, ilk bakıştan sonra suda titreyen bir mehtap… (İskender Pala)

Mehtap sularda gümüşten bir iz bırakırken, gökte yıldızlar parlıyordu. Yalnız kaldığım günler ve geceler, kalbim her yerde seni arıyordu.

O gece ne kadar güzeldi mehtap, gönülden fışkıran nağmeler gibi. Ruhumu yıkayan bir seldi mehtap, en tatlı ilk ve son buseler gibi. (Hüseyin Nihal Atsız)

Yokluğun mehtapsız bir kış gecesinde karanlık bir yolda yürümek kadar zor karanlık yolda yürümeyi bilmiyorsan mehtapsız bir kış gecesi ol, gel bana sor.

Dün gece mehtaba dalıp hep seni andım, öyle bir ân geldi ki mehtap seni sandım, sevgili rüyana mı aldın beni bir dem, öyle bir ân geldi ki mehtap seni sandım.

Her akşam mehtap yağmurları altında suskun yıldızlarla yaptığım gizli söyleşmelerde biriktirdim yalnızlığım, şimdi feryat etmek için göğsümün çeperlerini zorluyor. (Sinan Yağmur)

Essin asi rüzgârlar, siyah gölgeler soldu. Mehtap masum ve sessiz, zemheri ayazında ruhumu okşar sanki! Durur, yedi tepeden, seyreder İstanbul’u. Mahyalarla süslenen beyaz ışıklarında…
Ne zaman kapatsam gözlerimi gözlerin  geliyor aklıma uykulara rest çektim birleşmez oldu kirpiklerim ne zaman mehtaba baksam aya benzer yüzün gelir aklıma uykulara rest çektim.

Benim ay ışığını ne kadar sevdiğimi bilemezsin. Mehtaplı gecelerde yalnız başıma gezmek kadar hoşuma giden şey yoktur.www.incesoz.com Yalnız, bilmem dikkat ettin mi, mehtap insana daima bir arkadaş aratır. (Sabahattin Ali)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.