Minnettarlık ile İlgili Sözler

0
15515
Minnettarlık ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Minnettarlık ile İlgili Sözler, Minnet Etmek ile İlgili Sözler, Minnet Hakkında Sözler, Minnet Etmek Üzerine Sözler, Minnet Etmek Üzerine Sözler, En Güzel Minnet Sözleri, Etkileyici Minnet Sözleri, Minnet ile İlgili Anlamlı Sözler, Minnet ile İlgili Güzel Sözler, Minnettarlık ile İlgili Sözler Facebook


Güzel sözler sitemizde bu sayfamızda minnet etmek ile ilgili sözleri sizler için bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz.


MİNNETTARLIK ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Minnetle gül koklama, dikeni sancır. (F. Ahmet Aykaç)

Minnet ağır bir yüktür, kimse taşımak istemez. (Diderot)

Hayat, ancak minnetle zenginleşir. (Dietrich Bonhoeffer)
Minnet duyanın hıncı, susan bir canavardır. (Talat Sait Halman)

Minnettarlıktan daha çabuk unutulan bir şey var mıdır? (Schille)

Bir işte minnet kollanırsa, o iş hayır olmaktan çıkar. (Hacı Veyiszade)

Yolculuğunuza minnettar olun çünkü o tamamen size ait. (Demi Lovato)

Minnettar olduğunuzda korku gider ve yerini bereket alır. (Anthony Robbins)

Minnettarlık bir yüktür ve her yük silkinip atılmaya mahkumdur. (Denis Diderot)

Bir insan, başka bir insanı asla minnet duyduğu için sevmemelidir. (Victor Hugo)

Dünyada hiçbir şeye minnet etme; hürriyetini ancak bu suretle koruyabilirsin. (Hz.Ali)

Bence iyilik edilenden çok, iyilik eden taşımalı yaptığı iyiliğin minnetini… (Kemal Tahir)

İnsan; arzularıyla, ümitlerinden ziyade, minnettarlığına sınırlar çizer. (La Rochefaucauld)
Alçaklara bir arpa kadar bile minnet etmek, iki yüz batman altına değmez. (Hafız Şirazi)

Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır; çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür. (Anne Frank)

Bir kimseye edilecek iyiliğin en mükemmeli, o kimseyi minnet altında bırakmayanıdır. (Balzac)

Minnetsizlik manevi hırsızlıktır, öyleyse huzuru şükreden dostlarda arayın. (Muhammed Bozdağ)

Bazı konularda çok az şeye sahip olduğunda, bir kaşık fazlasına bile minnettar olursun. (Nora Roberts)

Ahlaksız bir adama karşı minnet yükü altına girmek, tahammül edilmez bir belâdır. (La Rochefoucauld)

Ama hayatta her istediğimiz olmuyor maalesef. Bazen de elimizdekiler için minnettar olmayı bilmeliyiz. (Emma Chase)

Bizi mutlu eden insanlara minnet duyalım.Onlar ruhlarımıza çiçek açtıran sevimli bahçıvanlardır. (Marcel Proust)

Minnettarlık, büyük bir terbiyenin meyvesidir, onu yontulmamış, kaba insanlarda bulamazsınız. (Samuel Johnson)

Bir zamanlar değerini bilmedikleri her şeyin farkına varmayı öğreniyorlardı. Kalan günleri için minnet duymayı da…  (Kristin Hannah)
Bir yazarın okurlarında, minnet duygusu bırakması tehlikelidir. Çünkü minnet, güçlü ama kısa ömürlü olan duygudur. (Susan Sontag)

Sana sevgi sana saygı sana minnetle uzanıyor elim. Sen yaptığı iyiliği yüze vuran değilsin ve ben nankör değilim… (Nazım Hikmet Ran)

Nankörlük yabani otlar gibi tabiidir, minnettarlık bir gül gibidir; beslenmeli, sulanmalı, yetiştirilmeli, sevilmeli ve korunmalıdır. (Dale Carnegie)

Mahvolmanın verdiği umutsuzluk gibi bir umutsuzlukları vardır minnet altında kalmış insanların ve bu umutsuzluklar büyük güçler doğurur. (Balzac)

Nankörleri minnettar etmek, büyük bir felaket değildir; ama ahlaksız bir adama karşı minnet yükü altına girmek, tahammül edilmez bir beladır. (La Rochefaucauld)

İsteğine kavuşanın onu korumasının yolu, özen saygı ve minnet içeren şükürdür. Yaradanın lütuflarına şükürsüzlük eden yeni nimetlerin kapısını kapatır. (Muhammed Bozdağ)

Tanrım bir geçim kapısı açıver bana; Kimseye minnetsiz yaşamak yeter bana; Şarap içir, öyle kendimden geçir ki beni Haberim olmasın gelen dertten başıma. (Ömer Hayyam)

Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe daha da güçlendim. Ve şimdi diğerlerini karşılamak için daha da güçlüyüm. Zorluklarla geliştim. (James Cash Penney)

Bugün temiz hava aldığım ve temiz su içtiğim için minnettarım. Beni seven dostlarım ve ailem olduğu için minnettarım. Sağlıklı bir bedenim, yaratıcı bir zihnim ve ilginç bir işim olduğu için minnettarım… (Arielle Ford)

Minnet duygusunun özü böyledir işte: Her şeyi kemirip tüketen zaman, görülen iyiliklerini değerini arttırır, çünkü akıllı bir insana cömertçe yapılan bir iyilik onun soylu düşüncesinde ve gönlünde durmadan büyür. (François Rabelais)

Ne tuhaf. Bizi koruyan kollayan insanlar vardır etrafımızda. Hiç fark etmesek de onlar oradadır daima. Karşılık ya da minnet beklemeden, sadakatle, sevgiyle, sessizce… Nice sonra anlarız kıymetlerini. Hep geç kalırız teşekkür etmekte. (Elif Şafak)

Minnet ifadesi insanlarda çok nadir görülen bir şeydir, özellikle de minnet duygusu büyük olanlar duygularını açığa vuracak ifadeye bulamazlar; şaşkın şaşkın susarlar, utanırlar, zaman zaman da duygularını saklamak için yüzlerini asarlar. (Stefan Zweig)

Sorununu erit gitsin! Onu büyük bir minnetle Tanrı’nın bir nimeti olarak kabul et ve onunla yaşa. Ve şaşıracaksın: Bu ne değerli bir armağanmış ve sen daha keyfine varamadın bile. Böylesine değerli bir armağan hiç açılmadan kalbinin bir köşesinde öylesine duruyor. (Osho)

Her beraberlikte öylesine muazzam bir minnet ve gösteriş vardır ki sevgiyi başıboş bırakmaya gelmez. Evet ,başta istediğimiz kadar özgür davranabiliriz. Hafif bir beğeni bile doğal olarak yeterlidir ancak karşı taraftan cesaret almadıkça, çok azımız aşık olacak kadar cesur bir yüreğe sahiptir. (Jane Austen)

Herkes teselliye muhtaçtır. Sokaktaki başıboş köpek bile kendisine yuva verip yıkayacak, kol kanat gerecek bir sahip arar. İnsan, başkasının hayırseverliğine muhtaç olunca başını sokacak bir yuvayla bir lokma yemek de kıymete biner. Kafesteki kuş verilen yem için minnettardır ama özgürce uçmak ister; kaçıp gidince de yemini özler. (Carlos Fuentes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.