Motivasyon ile İlgili Sözler

0
6213
Motivasyon ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Motivasyon ile İlgili Sözler, Motivasyon Hakkında Sözler, Motivasyon Sözleri, Motivasyon ile İlgili En Güzel Sözler, Motivasyon ile İlgili Kısa Sözler, En Güzel Motivasyon ile İlgili Sözler, Kısa Motivasyon ile İlgili Sözler, Etkileyici Motivasyon ile İlgili Sözler, Motivasyon ile İlgili Özlü Sözler, Motivasyon ile İlgili Sözler 2019


Güzel sözler sitemizde ”Motivasyon” üzerine söylenmiş sözleri derleyerek devam etmekteyiz. İnsanların hayatlarında karşılaştıkları güçlükler karşısında pes etmektense güçlüklere karşı direnmeleri için yüreklendirmek gerekmektedir. Sayfamızda yer alan motivasyon sözlerini sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz.


MOTİVASYON ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Ölüm korkusu güçlü bir motivasyon aracıdır. (Dan Brown)

Yönetmek sadece başkalarını motive etmektir. (Le Lacocca)

Konu işlerin yürütülmesine gelince, motivasyon her şeydir. (Iacocca)
Başarı; fikir ve motivasyonun birleşimiyle oluşur. (Thomas J. Watson)

İnsanlara fikrinizi anlatın. İlgisizlikleri veya şüpheleri sizi motive eder. (Todd Garland)

Çok iyiyi amaçlamak motive, kusursuzu amaçlamak ise demoralize eder. (Harriet Breaker)

Yaratıcı insan başarma arzusu ile motive olur, başkalarını geçme arzusu ile değil. (Ayn Rand)

Motivasyon yakıt olarak amaç depolar, vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir. (Pat Mesiti)

Motivasyon, sabrı muhafaza etmek için gerekli olan, güveni geliştiren fikir ve tavırları besler. (Zig Zaglar)

Sizi neyin motive ettiğini daha iyi öğrendikçe, kendinizi motive etmeniz daha kolay olacaktır. (Steve Chandler)

Başarılı olmak için tutunacak bir şey, sizi motive edecek, size ilham verecek bir şey bulmanız gerekir. (Tony Dorsett)

Motivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru duş almak da öyle, o yüzden her gün alıyoruz. (Zig Ziglar)

Motivasyon insanlara yaptırmak istediğiniz şeyleri, sanki kendileri öyle istiyormuş gibi yaptırma sanatıdır. (Dwight Eisenhower)
Sevgiyle edilmiş bir motivasyondan daha kuvvetli hiçbir şey olamazdı, özellikle de sevginin yokluğunu çeken biri için. (Azra Kohen)

Başarısının nedenini soranlara şu cevabı vermişti, başımı tararken saçlarımdan başka bir şey düşünmem. (Georges Clemanceau)

Motivasyon düşünceden doğar. Gösterdiğiniz her davranışın öncesinde, o davranışı esinlendiren bir düşünce vardır. (Steve Chandler)

İnsanların yapabileceklerinin limitini eğitim ve yetenek düzeyleri, yaptıklarının limitini ise moral ve motivasyon seviyeleri belirler. (Mümin Sekman)

İster pozitif olsun ister negatif, eylemlerimizin kalitesi motivasyonumuza bağlıdır. Bundan dolayıdır ki zihnimizi dönüştürmek zorundayız. (Dalai Lama)

Yaşayan en güçsüz varlık, ancak tüm gücünü bir noktaya toplayabilirse bir şey yapabilir, en güçlü bir insan gücünü dağıtırsa, başarılı olmayabilir. (Thomas Cariyle)

Motivasyon, insanların onlardan yapmalarını istediğiniz şeyi, siz istediğiniz için değil, kendileri istedikleri için yaptıklarını düşünmelerini sağlamaktır. (Dwight D.)

Eksiklik başka biriyle tamamlanamazdı! Aşk sadece motivasyondu, insanı kendi versiyonunun en iyi haliyle var olabilmesi adına tetikleyen bir motivasyon. (Azra Kohen)

Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız. (Greg Anderson)

Her insan arada bir motive olur, birisi otuz dakika için bir diğeri ise otuz gün boyunca motive olabilir; ama otuz yıl boyunca motive olan insan başarılı olur. (Edward Burgess Butler)
Bildiğiniz başarılı insanları inceleyin; çevresine de yaydığı bir motivasyon enerjisi olduğunu göreceksiniz. Yaptığı işlerde heyecanlı olmakla kalmazlar sizi de heyecanlandırırlar. (Paul W. Ivey)

En büyük motivasyonum mu? Kendime karşı sürekli meydan okumak. Ben hayatı hiç alamadığım uzun bir üniversite eğitimi olarak görüyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum. (Richard Branson)

Gerçeği kabul ediyor, ama nedeni konusunda yalan söylüyor. Bu oldukça bilinen bir aldatma tekniğidir. Dış aksiyonu kabul eder, ama kendini temize çıkaracak bir motivasyon icat edersin. (John Verdon)

Daha derinlere inip motivasyonlarınızın kaynağını bulun.Hiç kimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz. İnsanın bütün eylemleri kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir. (Irvin D. Yalom)

Korku ile yapılan motivasyon sadece kısa süre zarfında etkili olmaktadır. İnsanları motive edecek uzun vadeli enstrüman kendisiyle gurur duymasıdır. Daha uzun bir zaman zarfında etkili olduğu için daha güzel sonuçlara ulaşılmasına imkan tanır. (John Wooden)

İnsanları bir defa dolduruşa getirebilirsiniz, ikinci defa dolduruşa getirebilirsiniz; ama bir süre sonra hamasi sözler etkisini kaybeder.”Fatih’in İstanbul’ u fethettiği yaştasın!” diye gaz vermeye çalıştığınız personeliniz, aynı zamanda ”Deli İbrahim’in balıklara altın attığı yaşta” olduğunun farkına varır. Motivasyon sisteme dayalı olmalı, etkileyici konuşmalara değil. (Ahmet Şerif İzgören)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.