Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

0
6158
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri, En Güzel Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri, Kısa Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri, Etkileyici Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri, Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri Facebook, Muhsin Yazıcıoğlu Kısa Sözleri, Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri Twitter, Muhsin Yazıcıoğlu Kısa Sözleri, Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir?


Muhsin Yazıcıoğlu 1954 yılında Sivas’ın Şarkışla İlçesinde doğmuştur. Üniversite hayatına Ankara Üniversitesinde devam eden Muhsin Yazıcıoğlu veterinerlik fakültesini bitirdi. Ülkü Ocakları’nda, M.Ç.P de çeşitli görevlerde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu 1980 darbesinde cezaevine konuldu. 7,5 yılın ardından suçsuz bulunan Muhsin Yazıcıoğlu daha sonra B.B.P.’sini  kurdu. Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 yılında helikopter kazasında vefat etti. Sayfamızda Muhsin Yazıcıoğlu sözleri ve resimleri yer almaktadır.


MUHSİN YAZICIOĞLU SÖZLERİ

Beton çok soğuk, üşüyorum.

Er meydanı kancıklık kabul etmez!

Bir elinde bilgisayar, bir elinde Kur’an olsun.
Eski hatıralarımız yeni umutlarımız olmalıdır.

Bir kar tanesi olsam Mekke ye düşmek isterdim.

Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam.

İslam hassasiyeti olmayan ‘milliyetçiliğin’ içi boştur.

Güne gülümserken papatyalar, dualar gibi yükselir ümitlerim.

Firavun’a karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir!

Bu ülkede dürüst olmak başa beladır. Ama o bela başımızın tacıdır.

Erkek olmak alın yazısı olsa da, adam olmak her kula nasip olmaz!

Ellerim mi kelepçelenmiş arkasından? Tutsak edilemez ya düşünceler!

Bizim milliyetçiliğimiz ayırıcı değil birleştirici, çatışmacı değil barıştırıcıdır.
Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır.

Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının teminatıdır.

Zulüm Azrail olsa da hep Hakkı tutacağım. Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.

Haksız bir davada ”zirve” olmaktansa, haklı bir davada ”zirve” olmayı tercih ederim.

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.

İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm!

Hayat böyledir dostum geçer beklemekle, ümitlerin bittiği yerde abdest al sabahı bekle.

Biz, ”alt kimlik-üst kimlik” gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur.

Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır!

Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu! Bana baskı sökmez! Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok.
Biz, Fatih Sultan Mehmet Han kadar Türk, Said Nursi Hz. kadar Kürdüz!  Ve hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.

Türkiye İran olmaz. Türkiye Cezayir olmayacak. Türkiye’nin Suriye olmasına da biz müsaade etmeyeceğiz.

Demokrasilerde, demokratik kurumlar tarafından tartışılmayan hiçbir karar, milli menfaatlere uygun değildir.

Böldürtmeyeceğiz, soydurtmayacağız, Türkiye’mize, mirastarlarımıza her şeyiyle sahip çıkacağız. Var mısınız? Varız!

Slogancı, kavgacı, ezberci zihniyetten geleceğimizi aydınlatacak Alperenler değil, çetelerin güdümüne girebilecek kuklalar çıkar.

Evet adım Muhsin Yazıcıoğlu, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz. Biz inandığımızı yaptık. İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz.

Muhsin Yazıcıoğlu SözleriÖnümüzde iki seçenek var: Ya ibret almayanlar gibi tarihin tekerrürüne seyirci kalacağız ya da bu ezberi bozacağız. Biz, ikinci yolu seçiyoruz.

Kanımı, göz yaşımı, istikbalimi, yıllarımı ben kimden isteyeceğim? Maznun mu, masum muyum? Hesabını Allah’a, Allah’a Allah’a vereceğim.

Çoğunluğun istediği her şeyi yaptığı, örttüğü, Meclis’i kendi hukuk dışı ve ahlak dışı davranışlarına alet ettiği rejimin adı demokrasi değildir.

Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle biriz ve beraberiz. Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz.

Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var dersen, Ayrancı’dan Kızılay’a koşa koşa gelirler!

Eğer Anadolu’da rahat oturmak istiyorsak; o zaman Türkiye, Bosna’da olmak mecburiyetindedir, Kafkaslarda olmak, Ortadoğu’da olmak mecburiyetindedir.

Ben Avrupa Birliği kapısında zorlanan, aşağılanan Türkiye istemiyorum. Ben kendi medeniyetimle olurum. Ben yeniden Tük-İslam medeniyetinin inşaatını istiyorum.

Bizim siyasi projelerimizin esasını, milli, manevi, insani ve demokratik değerler üzerinde yükselecek, her halükarda kudretli ve büyük bir Türkiye ideali oluşturmaktadır.

Çerkez’iz, Laz’ız, Boşnak’ız, Azeri’yiz, Terekeme’yiz, Türkmen’iz, Kürt’üz, Alevi’yiz, Sünni’yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz.

Ben Türk’üm, Türk esir olmaz. Ben Türk’üm, Türk Devletsiz olmaz. Ben Türk’üm, Türk Bayraksız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Ezansız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Hürriyetsiz olmaz.

Biz, herkesin inandığını açıkça ifade edebileceği, ifade ettiğini serbestçe hiçbir baskıya uğramadan yaşayabileceği ve bütün mezheplerin, bütün inançların, bütün fikirlerin tartışılmaz bir şekilde yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz.

Gençliğim dedim, ”Ver” dediler. İstikbalim dedim, ”Yok” dediler. Kanım dedim, ”Dök” dediler. Canım dedim, ”Milletin” dediler. Sevdim dedim, ”Suçtur” dediler. Ve çığlıkla yarıldı karanlık; sevgimi çarmıha gerdiler.

Bu adama haddi bildirilmelidir. Kedisini bile vermezmiş. Kürt, bizim kardeşimiz, soydaşımız, Candaş’ımız. Kürdün kedisi de, keçisi de, kendisi de Türk milleti için değerlidir. Barzani’ den bizim isteğimiz, kedi değildir, Pkk elebaşlarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.