Özlem Sözleri

0
2054
Özlem Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Özlem Sözleri, Sevgiliye Özlem Sözleri, En Güzel Özlem Sözleri, Kısa Özlem Sözleri, Özlemek İle İlgili Sözler, Özlem Sözleri Facebook, Özlem Sözleri 2019


Zorunlu ayrılıkları en yoğun duygusudur ‘özlem”. İnsan her şeye göğüs gererde özlem bir türlü dinmez. Sayfamızda duygularınıza tercüman olacak özlem sözlerini bulacaksınız. Beğendiğiniz sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilir, sevdiğinize mesaj olarak gönderebilirsiniz.


ÖZLEM SÖZLERİ

”Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da, bilmesin özlendiğini.” (Özdemir Asaf)

”Hala numarasını ezbere bildiğim fakat kokusunu çoktan unuttuğum, karşıma çıksa sövmek istediğim ama rüyalarıma girecek kadar özlediğim biri var.

”Gül filizlendiği günden itibaren güneşe aşıktır. Güneş her ne kadar ayın görkemine kanıp gülünü unutsa da gül ayın görkemine kanıp güneşini unutmaz.”

”Gül gül demiş bülbül güle, gül gülmedi gitti. Bülbül güle, gül bülbüle yar olmadı gitti…”

”Bilirim buz dağıdır özlem, eflatun sabahlarda. Bilirim kulaklarım çınladığında özleyenim vardır uzaklarda ve yine bilirim ki özleyenim ”özlediğimdir” aslında.”

”Bak arkadaş seviyorsan şunları bil. Uzaktır gidemezsin, yakındır istediğini yapamazsın, güzeldir erişilmezdir, sevdalısındır dürüstçe anlamazdır, tek istediğin yalnız kalmaktır onu bile çok görürler seni anlamazlar, sen bence ne yap biliyor musun arkadaş yeter ki sev, tek taraflı olsa bile ebedi sev, sev ki güller utansın kuşlar kıskansın ama onu sev.”

”Hani insan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek ister de ecel gelmez!”

”Öyle özlersin ki! “Gel” diyemezsin sadace “Beklersin”.”

”Beklemiyorum artık seni… Biliyorum artık, gelmeyeceksin; yine umut çiçeklerim solacak, yine ağlayacağım, yine hıçkırıklar arasında boğulacağım… Ama sen gelmeyeceksin. Ben hep burada kalacağım.”

”Akşam güneşi aşıyor yine dertlerim başlıyor ufuktaki kızıl gurup yüreğimi ateşliyor.”

”Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Sevecekse sevilen işte o her şeye bedeldir.”

”Bir bulut gibidir benim kalbim, başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır… Şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.

”Özledim diyorum, cevap gelmiyor. Demek ki özlemek tek başına yapılan bir eylemmiş.”

”Benden uzakta olduğunun ne önemi var ki…? Ay da güneş de benden çok uzak da ama bir günüm onlarsız geçmiyor!”

”Hasretim rengine siyah mı desem, ağarmak bilmiyor sonsuz geceler. Ya gülerdim ya da ölürdüm görsem, acep yarda nasıl bensiz geceler.”

”Beş dakika sarılıp koklamak için ömrümü yoluna kurban edeceğim biri var.”

”Günler ne kadar çok olsa da geçmeye, özlem ne kadar zor olsa da bitmeye ,güneş ne kadar yakıcı olsa  da sönmeye ‘mecburdur’.”

”Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış.”

”Dünyada güneşin doğmadığından, ateşin yakmadığından, suyun akmadığından şüphe et ama benim aşkımdan asla.”

”Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek,tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık…Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa.”

”Gülmek için mutlu olmayı bekleme belki mutluluk gülüşünde saklıdır sakin ağlayayım deme belki senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır!”

”Vedalar, düşlere dalmayı; ayrılıklar, sevmeyi öğretir insana. Her ayrılık kavuşmaktır aslında! Unutmak yok, özlemek var.”

”Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke.”

”Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var…”

”Ya değerdi! Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yasamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken sensiz olmak.”

”Gözleri uzaklara dalan birinin , yakınlarda olmayan bir hikayesi vardır.”

”Bir gün bir sevda çalar kapınızı… Şaşırırsınız, beklemiyorsunuzdur… Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmışsınızdır… Ancak, bu sevgi aşktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize !”

”Hatırlamak gönül dağındaki gül kadar güzel ise , unutulmak hüzün dağındaki diken kadar acıdır.”

”Hiç bir dil özlemi taşıyacak kadar güçlü değil çünkü insan özledikçe sessizleşir.”

”Her özlemin ayrı bir mesafesi vardır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.