Özlem Sözleri

0
4738
Özlem Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Özlem Sözleri, Sevgiliye Özlem Sözleri, En Güzel Özlem Sözleri, Kısa Özlem Sözleri, Özlemek İle İlgili Sözler, Özlem Sözleri Facebook, 


Zorunlu ayrılıkları en yoğun duygusudur ‘özlem”. İnsan her şeye göğüs gererde özlem bir türlü dinmez. Sayfamızda duygularınıza tercüman olacak özlem sözlerini bulacaksınız. Beğendiğiniz sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilir, sevdiğinize mesaj olarak gönderebilirsiniz.


ÖZLEM SÖZLERİ

Her özlemin ayrı bir mesafesi vardır.

Öyle özlersin ki! ”Gel” diyemezsin sadace ”Beklersin”.

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.
Gözleri uzaklara dalan birinin, yakınlarda olmayan bir hikayesi vardır.

Beş dakika sarılıp koklamak için ömrümü yoluna kurban edeceğim biri var.

Hiç bir dil özlemi taşıyacak kadar güçlü değil çünkü insan özledikçe sessizleşir.

Akşam güneşi aşıyor yine dertlerim başlıyor ufuktaki kızıl gurup yüreğimi ateşliyor.

Gül gül demiş bülbül güle, gül gülmedi gitti. Bülbül güle, gül bülbüle yar olmadı gitti.

Özledim diyorum, cevap gelmiyor. Demek ki özlemek tek başına yapılan bir eylemmiş.

Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da, bilmesin özlendiğini. (Özdemir Asaf)

Hatırlamak gönül dağındaki gül kadar güzel ise , unutulmak hüzün dağındaki diken kadar acıdır.

Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış.

Benden uzakta olduğunun ne önemi var ki…? Ay da güneş de benden çok uzak da ama bir günüm onlarsız geçmiyor!
Dünyada güneşin doğmadığından, ateşin yakmadığından, suyun akmadığından şüphe et ama benim aşkımdan asla.

Vedalar, düşlere dalmayı; ayrılıklar, sevmeyi öğretir insana. Her ayrılık kavuşmaktır aslında! Unutmak yok, özlemek var.

Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Sevecekse sevilen işte o her şeye bedeldir.

Günler ne kadar çok olsa da geçmeye, özlem ne kadar zor olsa da bitmeye ,güneş ne kadar yakıcı olsa  da sönmeye ‘mecburdur’.

Ya değerdi! Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yasamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken sensiz olmak.

Gülmek için mutlu olmayı bekleme belki mutluluk gülüşünde saklıdır sakin ağlayayım deme belki senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır!

Hasretim rengine siyah mı desem, ağarmak bilmiyor sonsuz geceler. Ya gülerdim ya da ölürdüm görsem, acep yarda nasıl bensiz geceler.

Hala numarasını ezbere bildiğim fakat kokusunu çoktan unuttuğum, karşıma çıksa sövmek istediğim ama rüyalarıma girecek kadar özlediğim biri var.

Gül filizlendiği günden itibaren güneşe aşıktır. Güneş her ne kadar ayın görkemine kanıp gülünü unutsa da gül ayın görkemine kanıp güneşini unutmaz.

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke.
Bilirim buz dağıdır özlem, eflatun sabahlarda. Bilirim kulaklarım çınladığında özleyenim vardır uzaklarda ve yine bilirim ki özleyenim ”özlediğimdir” aslında.

Hani insan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek ister de ecel gelmez!

Bir bulut gibidir benim kalbim, başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır… Şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.

Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek,tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık…Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa.

Beklemiyorum artık seni… Biliyorum artık, gelmeyeceksin; yine umut çiçeklerim solacak, yine ağlayacağım, yine hıçkırıklar arasında boğulacağım… Ama sen gelmeyeceksin. Ben hep burada kalacağım.

Bir gün bir sevda çalar kapınızı… Şaşırırsınız, beklemiyorsunuzdur… Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmışsınızdır… Ancak, bu sevgi aşktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize!

Bak arkadaş seviyorsan şunları bil. Uzaktır gidemezsin, yakındır istediğini yapamazsın, güzeldir erişilmezdir, sevdalısındır dürüstçe anlamazdır, tek istediğin yalnız kalmaktır onu bile çok görürler seni anlamazlar, sen bence ne yap biliyor musun arkadaş yeter ki sev, tek taraflı olsa bile ebedi sev, sev ki güller utansın kuşlar kıskansın ama onu sev.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.