Rehberlik ile İlgili Sözler

0
1573
Rehberlik ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Rehberlik ile İlgili Sözler, Rehberlik ile Hakkında Sözler, En Güzel Rehberlik ile İlgili Sözler, Anlamlı Rehberlik ile İlgili Sözler, Kısa Rehberlik ile İlgili Sözler, Rehberlik ile İlgili En Güzel Sözler


Güzel sözler sitemizde Rehberlik Etmek hakkında sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesabınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Yorum bölümünden bizlere ulaşarak yayımlanmasını istediğiniz sözleri gönderebilirsiniz.


REHBERLİK ETMEK ile İLGİLİ SÖZLER

Bazen korku iyi bir rehberdir. (Delphine De Vigan)

Akıllıyı arkada tutma, akılsızı kılavuz etme. (Atasözü)

Kılavuzu karga olanın burnu b**tan kurtulmaz. (Atasözü)
İşin kılavuza düştüyse, bela çiftleşti demektir. (Kemal Tahir)

Sabır, insanı maksadına en tez ulaştıran kılavuzdur. (Mevlana)

Cesaret az rastlanan bir meziyettir. Bırak cesaretin sana rehberlik etsin. (Sarah J. Maas)

Çocuğa rehberlik etmeden, onu istediğimiz kalıba sokmamız pek mümkün değildir. (Üstün Dökmen)

Duyguya akıl rehberlik etmelidir ve katlanılan güçlükle, amaç her zaman orantılı olmalıdır. (Jane Austen)

İdealler yıldız gibidir. Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Bir uyarıdır sizi tökezleten her şey. Uyarıyı anlayın ki size rehberlik edebilsin o engel. (Mikhail Naimy)

Aşk aleminin ne önü vardır, ne sonu; oraya gönül kanından başka bir kılavuz yoktur. (Feridüddin Attar)

Kulak versek, hepimizin içinde başkalarının bize gösterebileceğinden daha iyi yol gösteren bir rehber vardır. (Jane Austen)

Duyguların sana armağandır, sana rehberdir.Seni doğru yola çekmek için rehberlik eden yaşam koçu gibidir. (Hakan Mengüç)
Bir kadını seviyorsan, aşk oradadır. Aşk hakkında öğrendiğin, okuduğun her şeyi unut. Aşkı yaşa, o sana rehberlik etsin. (Osho)

Körün köre rehberlik ettiği bir yaşam sürmekte ısrar ediyorsunuz. Çünkü görebilenleri dinlemiyorsunuz. (Neale Donald Walsch)

Dostlarının bir yararı olmaz sana, küçük adam. Onlar rehberlik edebilirler, ancak özgürleştiremezler seni. (Wilhelm Reich)

Kargayı kılavuz edinirsen, uçarsın, uçarsın, uçarsın, gider bir leşin üzerine konarsın. Öyle herkesi rehber edinmeyin. (Mahmud Esad Coşan)

Üstün insan bir şey üstlenirse başkalarına yol göstermeye çalışırsa yoldan çıkar. Ama başkalarını izlerse kılavuz bulur. (Richard Wilhelm)

İnsan hayatının en belirleyici anlarında yolunu şaşırmış adımlara rehberlik eden bir içgüdü vardır. Ve bu içgüdü asla yanılmaz. (Flavia Amabile)

Rehberlik Sözleri

Hepimiz kutsal dağın zirvesine koşuyoruz. Geçmişi bir rehber değil de, bir harita olarak kabul etsek yolumuz daha kısa olmaz mı? (Halil Cibran)

Bir ülkede kılavuz arıyorsanız emin olmanız gereken en önemli şey de; sizi gezdirenin en az sizin kadar kendini ve hayatı bilmesidir. (Ece Temelkuran)

Umutsuz ihtiyarların bir zevki vardır, gençlerin umutlarına hizmet etmekten, onları dinleyip duygularına kılavuz olmaktan lezzet alırlar. (Halid Ziya Uşaklıgil)

İnsan gençliğinde bazı hatalar yapıyor şüphesiz… Ama aklını kullanan, bir de kılavuz bulursa zararından dönüyor… Hiç olmazsa bir kısmından. (Emine Şenlikoğlu)
Sen, sen ol, bu uzun vadide, önünde bir kılavuz olmadıkça yola çıkma, tıpkı Halîl İbrahim gibi; ”Batanları sevmem” de, hayatına öyle nizam ver. (Musa Soylucak)

İdeolojiler siyaset dünyasının haritası. Haritasız denize açılabilir misiniz? Ama harita tehlikeli bir yolculukta tek kılavuz olamaz. Pusulaya da ihtiyaç var. (Cemil Meriç)

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. (Sebahattin Ali)

İyi bir kılavuz sel sularının önündeki set olmalıdır, koltuk değneği değil. Kılavuz, öğrencisine bütün izleri göstermelidir ama gideceği yolu seçmemelidir. (Irvin D. Yalom)

Rehberlik aradığınızda küçük yüreklilere asla kulak vermeyin. Onlara karşı nazik olun, onları kutsamalara boğun, hoş tutun, ama öğütlerini dinlemeyin. (Clarissa P. Estes)

İnsanları; yeterince ortaya çıkarmak, varoluşun içine ulaştırmak için, zorla aktüaliteye, varoluşa yönelten, onlara bu yolda rehberlik eden hayal gücüdür. (Soren Kierkegaard)

Rehberlik Hakkında Sözler

Alınması çok güç kararlar vardır ama eğer seçimlerinde sana rehberlik eden sadece aklın değil yüreğinse, içini ferah tut; asla pişmanlık duymaz, fikir değiştirmezsin. (Ferzan Özpetek)

Onu dünyaya ben getirdim ama bizler çocuklarımızın sahibi değiliz. Biz sadece onlar kendi kanatlarıyla uçmayı öğrenene kadar onlara rehberlik etme görevi verilmiş şanslı kişileriz. (Bronnie Ware)

Evren cesur olanın yanındadır. Yaşamını en yüksek düzeyine ulaştırmayı başardığında, ruhunun gücü sana muazzam hazinelerle dolu büyülü bir mekâna gitmen için rehberlik edecektir. (Robin Sharma)

Evlenmek, bir aile kurmak, doğacak çocukları kabullenip onları bu güvensiz dünyada geçindirmek, hatta onlara rehberlik etmek kanaatimce bir insanın başarabileceklerinin en doruk noktasıdır. (Franz Kafka)

Evin ne kadar büyük, araban ne kadar gösterişli olursa olsun yaşamının sonunda yanında götüreceğin sadece vicdanındır. Vicdanını dinle. Sana rehberlik etmesine izin ver. O neyin doğru olduğunu bilir. (Robin Sharma)

Kullandığımız her sözcüğün bizim için, onu kullanmamıza rehberlik eden bir anlamı vardır. Sözcük yaygınlaştıkça, onunla ilgili çağrışımlarımız çok daha artar ve anlamı çok daha derine kök salar. (Douglas Hofstadter)

Herkesin bir yıldızı var ama hepsi birbirinden farklı. Yıldızlar, yolcular için bir kılavuz; bilginler için araştırılması gereken bir mesele; bazıları içinse gökyüzündeki küçük birer Işık kaynağıdır sadece. (Antoine De Saint-Exupéry)

Hep güçlü olun ki sendeleyip düşenlere yardım edebilesiniz. Fırtınaya hazırlıklı olun ki fırtınanın savurduğu insanlara el uzatabilesiniz. Her zaman ışık saçın ki karanlıkta kalmışlara rehberlik edebilesiniz. (Mikhail Naimy)

Tapınağın gölgesinde öğrencilerin arasında gezinen öğretmen, onlara inancı, tutkusu ve sevgisi dışında bilgeliğinden pek bir şey veremez. Gerçekten bilgeyse, sizi kendi bilgeliğinin içine girmeye zorlamaz, ama size kendi aklınızın eşiğini gösterir, bu eşiğe ulaşmanıza rehberlik eder. (Halil Cibran)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.