Salgın Hastalık Hakkında Sözler

0
2188
Salgın Hastalık Hakkında Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Salgın Hastalık Hakkında Sözler, En Güzel Salgın Hastalık Hakkında Sözler, Kısa Salgın Hastalık Hakkında Sözler, Salgın Hastalık Hakkında En Güzel Sözler, Salgın Hastalık Hakkında En Güzel Sözler


Güzel sözler sitemizde Salgın Hastalık Hakkında Sözler bir araya toplanmıştır. Dünyayı saran salgın hastalığın yaşandığı bu günlerde sağlıcakla kalmanızı temenni ederek sayfamızla sizleri baş başa bırakıyoruz.


SALGIN HASTALIK HAKKINDA SÖZLER

Rakip hakikatler onlara birer salgın hastalık gibi görünür. (Antoine de Saint-Exupéry)

Bir salgın hastalık söz konusu olduğunda suçlu yoktur, herkes kurbandır. ( José Saramago)

Savaş, salgın hastalık, gemi batması gibi şeyler insanları dindar yapabilir. (Bertrand Russell)
Listelerine almadıkları aşk kelimesinden salgın bir hastalık gibi uzak duruyorlar. (Umay Umay)

Birini basbayağı öldürmek, kahramanlık, salgın hastalık ise Tanrı’nın işi olur. (Hermann Hesse)

Yıldızlara varmak üzere yola çıkmış ama salgın hastalık saçan bir bataklığa inmişti. (Jack London)

Son zamanlarda bu topraklar üzerinde yaşanan huzursuzluklar salgın hastalık gibi sirayet etti bana da. (Sinan Akyüz)

Hınç, salgın hastalık gibi sinsice bulaştığı ve intikam, yırtıcı bir hayvan gibi pusuya yatıp saldıracağı anı kolladığı. (Elif Şafak)

Sence deprem mi daha zararlı, öldürücü salgın hastalık mı, derseler.Hayasız insan daha tehlikeli, derdim. (Abdurrahim Karakoç)

Otizm şu anda, bütün dünyada salgın hastalık gibi yayılıyor. Veba gibi… Sorumlusu hepimiziz. Dünyayı kirletenler… (Ahmet Aydın)

Bu ise bugünün insanını tatmin etmemekte, onun için de yeni kuşaklarda ibadetsizlik salgın hastalık gibi yaygınlaşmaktadır. (Mustafa İslamoğlu)

Bence savaş daha çok salgın hastalık gibi bir şey. Kimsenin istediği yoktur, derken bir de bakarsın, herkes yakalanıvermiş. (Erich Maria Remarque)

Umut kırıklığının salgın bir hastalık gibi yayıldığı, elimize yirmi dörder saat tutuşturup teker teker hepsini geri alan yaşam her türlü eylemi olanaksız kılıyor. (Kerem Işık)
Savaş, kıtlık ya da salgın hastalık sonucu yaşamlarını yitiren şehitlerin ruhları için istekle dua ederken görürdüm onları. Başlarını eğip, secdeye varırlardı. (Nevâl El-Seddavi)

Doğal olan ölmektir ve ölümler ancak doğal gidişatın dışına çıktığında ve artış kaydettiğinde endişe verebilir, örneğin salgın hastalık ya da savaş durumlarında… (José Saramago)

Salgın ile İlgili Sözler

Yorgunluk bir salgın hastalık gibi toplumumuza hâkim. Bu nedenle yanlış kararlar veriliyor, kazalar yapılıyor, ilişkiler yıpranıyor, sinirler geriliyor ve sağlık bozuluyor. (Adam Mcleod)

Büyük kentlerin doğumundan beri gözlenen telaş, sinirlilik ve huzursuzluk bir salgın hastalık gibi yayılıyor şimdi, tıpkı bir zamanlar veba ve koleranın yayıldığı gibi. (Theodor W. Adorno)

Veba olarak düşünülen hastalıklar, genellikle salgın olanlardır. Ve bu tür kitlesel hastalık vakaları salt bir çile, katlanılan bir acı olarak değil, ceza olarak kavranmaktadır. (Susan Sontag)

Bulaşıcı hastalıklarla ilgili zorluk, aşılanmamış sadece birkaç çocuğun bile, dünyanın başka bir yerinde başka bir salgın başlatabilen yeni bir hastalık odağı oluşturabilmesidir. (Irwin W. Sherman)

1492’de Amerika kıtası, yeryüzünün gördüğü en trajik alışverişlerden birine sahne olmuştur. Yerliler altın, yiyecek ve toprak verdiler, karşılığında salgın hastalık, yağma ve ölümle
ödüllendirildiler. (Bartolomé de Las Casas)

Zengin olursak suçluyuz, fakir olursak yine suçlu. Zengin isek onlardan çalmışızdır, fakir isek hastalık yayıyor, salgın hastalık getiriyoruzdur! Cahil insanların da bunlara kanıp peşlerinden gitmesi çok olası. (Aaron Nommaz)

Bir toplum, savaş, hiperenflasyon, salgın hastalık ve benzeri ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunda intihar sayısında hafif bir artış görülse de, depresyon, paranoya, psikoz vakalarında belirgin bir düşüş kaydediliyordu. (Paulo Coelho)

Gıybet… Dille yapılan işkence… Temel insan hakları ihlallerinden en yaygın olanı… İnsan eti yercesine bir eziyet… Rencide edici, aşağılayıcı salgın bir hastalık… Kardeşlik ülfetini ifsat edici illet… Elle, dille, kalemle yaraladıklarımız… Yürekten incinenler… (Ramazan Kayan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.