Şehitlik ile İlgili Sözler

1
9458

SAYFA İÇERİĞİ: Şehitlik, Şehitlik İle İlgili Sözler, En Güzel Şehitlik Sözleri, Şehitlik Yazıları, Şehitlik Sözleri Kısa, Şehitlik Sözleri, Güzel Şehitlik Sözleri, Şehitlik İle İlgili Sözler 2020, Şehitlik İle İlgili Sözler Facebook


Bu zor günlerde dünyanın her yerinde vatan uğrunu seve seve canını veren, vermeye hazır asker ve polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Sayfamızda şehitlik sözleri yer almaktadır.


ŞEHİTLİK ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer.

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan Ana’dolu.

Biz rahat uyuyalım diye vatan evlatları ebediyen uyudu.
Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan, sonra vatan.

Şehitler ölmez vatan bölünmez ezan dinmez bayrak inmez…

Bir elimde silah, birinde Kur-an. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Vatan için yaşayıp öldünüz; Siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

Kurşun oruç bozmaz şehidim… Sen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Yetmiş milyon gül dalı…Bu yurt Türk’ün öz malı, Yine Türk’ün kalmalı,Diyen yiğit dilleriyiz.

…Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.(Muhammed, 4)
Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşun yerler.

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır !” (Mehmed Akif Ersoy)

Şehidin anası çekmesin acı, derdi varsa bulunmalı ilacı, şehidin anası olur baş tacı, şehit anasına evlat olmalı.

Gene hangi dua’yı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne. Cennetime yağmur yağdı.

Şehitlik ile İlgili Sözler

Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz ”Vatan” yürekte başlayıp ”Şahadetle” biter!

Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız. (Bakara, 154)

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber , Sana âgûşunu  açmış duruyor Peygamber. (Mehmet Akif Ersoy)

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım…Biz TÜRK’üz Kardeşim!

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. (Hz. Ali)
Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar, senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin  Mehmedim şehit olmuşsun çok utandım.

Allah Teâlâ’dan bütün kalbiyle şehitlik dileyen bir kimse, yatağında ölse bile, Allah ona şehitlik mertebesini ihsân eder. (Müslim, İmâre, 157; Nesâî, Cihâd, 36)

Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar. (Nisâ, 69)

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine.

Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücûm ediniz, hamle ediniz! (İbn-i Hişâm, II, 267-268)

Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim. (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103, 107)

Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında.Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına. Sağnak haliyle yağmur gökleri delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına.

Şehitlik ile İlgili SözlerKonuyorsa dala bölücü leş kargaları dal kesilsin! Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan, yol kesilsin! Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa, kol kesilsin! Bu vatana ihanet eden baş ise, baş kesilsin! Türk Allah-u Teala’nın kılıcıdır boyun eğmeyen taş kesilsin.

Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. Sen; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Hain pusularla söndürülen yaşamlara her geçen gün yenileri ekleniyor.Acımadan namertçe arkadan uzanıyor katillerin eli gencecik bedenlere.Kıydıkları canların hesabı bu dünyada sorulmasa bile, mahşer de yakalarına yapışacak koskoca bir millet var bu topraklar üzerinde.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.