Soğuk ile İlgili Sözler

0
9037
Soğuk ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Soğuk ile İlgili Sözler, En Güzel Soğuk ile İlgili Sözler, Etkileyici Soğuk ile İlgili Sözler, Soğuk Sözleri, Soğuk Hava ile İlgili Sözler, Soğuk Hakkında Sözler, Soğuğu Anlatan Sözler,   Soğuk ile İlgili Sözler Facebook, Soğuk ile İlgili Sözler Twitter, Kısa Soğuk ile İlgili Sözler, Güzel Soğuk ile İlgili Sözler, Soğuk ile İlgili Sözler Yeni


Sayfamızda soğuk hakkında söylenmiş en güzel sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Sayfamızda yayımlanmasını istediğiniz soğuk ile ilgili sözleri yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.


SOĞUK ile  İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Soğuk kalpten sıcak söz çıkmaz.

Yokluğun üşütüyor bedenimi, varlığın yakıyor içimi.

Mevsimin suçu yok, yokluğun soğuk. (Murathan Mungan)
Üşüyorum fakat bunun havanın soğuk olması ile alakası yok.

Aramızda kilometreler de olsa senin soğukluğun üşütür içimi.

Üşüyorum. Mevzu yokluğun falan değil, hava gerçekten soğuk.

Seni düşündüğümde doğudan gelen bir soğukluk yeterde artıyor.

Üşümek her derdin devası olmadığı gibi yalnızlığında çaresi değil.

Havanın soğuğu üşütür de insanın soğuğu incitir. (Mehmet Deveci)

Merhametsiz insan, bu evrendeki en soğuk şeydir! (Mehmet Murat İldan)

Sıcak, herkese aittir; soğuk, insanın elbisesine göre değişir. (Çin Atasözü)

Hava soğuyunca değil, yüreği soğuyunca başlarmış insanın kışı. (Elif Şafak)

Sıcaklara isyan etmemeli, soğuklarda yaşayan anlar sadece sıcağın değerini.
Seni gördüğüm zaman içime bir soğukluk düşüyor ellerim ve ayaklarım titriyor.

Kimseyi size soğuk davranınca gözleriniz dolacak kadar sevmeyin. (Black Bread)

Aklım kara kış, ellerim seni üşüyor, bugün günlerden soğuk. (Kahraman Tazeoğlu)

Soğuk bir kış günü kar bile güneşin dokunuşuna ihtiyaç duyar! (Mehmet Murat İldan)

Bugünün sıcak evleri, çok uzak gelecekte soğuk harabeler olacaktır! (Mehmet Murat İldan)

Bu aralar ellerim hep üşür benim. Doktor kansızlık der,ben sensizlik derim. (Edip Cansever)

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır bir güldürür; Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin. (Özdemir Asaf)

Kışın en soğuk zamanında, ben nihayet içimde yenemediğim bir yaz olduğunu öğrendim. (Albert Camus)

Elleriniz ne kadar soğuktu!” dedim.Tereddütsüz cevap verdi:”Isıtın” ve her ikisini birden uzattı. (Sabahattin Ali)

Bu soğuk günlerde üşüyen ellerimizi ısıtmak amacı ile herkes kapısının önüne bir kap sevgili bırakabilir mi sevaptır.
Ateş, bu soğuk evrendeki en iyi dostlarımızdan biridir. İçine biraz odun atın minnettarlığınızı göstermek için. (Mehmet Murat İldan)

Çok soğuk bir gecede, evler bile içlerine girip sıcak hissetmek için kendilerine ait evlerinin olmasını isterler! (Mehmet Murat İldan)

Evden uzak yollarda, karanlık bastırınca, soğuk dondurunca, iki insan sarılınca tabii ki aklıma sen geleceksin. (Emrah Serbes)

Soğuk bir gecede, sokaklarda yaşayan sadece bir tane bile evsiz varsa, Tanrı’nın cezası kötü bir toplumda yaşıyorsun demektir bu! (Mehmet Murat İldan)

Mezar başında söylenen sıcak, coşkun sözler yalnız yabancıları etkiler; bunlar ölenin karısı ile çocuklarına hem soğuk hem de önemsiz gelir. (Anton Cehov)

Yokluğunun soğuğunda üşümektense varlığının ateşinde yanmak isterdim. Üşüyerek yanmayı yanarak üşümeyi yazık ki ben senden öğrendim. (İclal Aydın)

Böylesine arınmış birine el uzatmak için yürek ister. Benim elim kirli, titrek, kararsız. Kimi vakit pençeyi andıran bu terli, bu soğuk eli nasıl uzatırım sana? (Franz Kafka)

Soğuk bir günde kömür sobasının önünde iyi hissediyor musun? Bu iyi, fakat orada madencilerin acılarını da hissetmelisin! Cennette, cehennemdeki insanları unutma! (Mehmet Murat İldan)

Cesaret korku ve hayranlık uyandırır, irade gücüyse sabır ve azim demektir. İradeleri çok güçlü olan kadınlar ve erkekler genellikle yalnızdırlar, çünkü dışarıdan soğuk görünürler. (Paulo Coelho)

Sanmakla bilmek arasındaki okyanus soğuk ve karanlıktır.Öncelikle durduğun yerde duramazsın, yüzmelisin. Öte yandan bilmenin sahiline kadar yüzebilene de rastlanmamıştır. (Neldan Osmancık)

Göklere çevrilen alnıma yer yer, Batıyormuş gibi soğuk iğneler, İnce damlalarla yağmur düşüyor, Bir ”Oh” diyemeden kalbim üşüyor!… Yağmur serpeliyor…Yağmur değil bu, Kalbe dert yağıyor sanki göklerden… (Nâzım Hikmet)

Üşüdüm. Çok çok fazla üşüdüm ama soğuktan değil. Kalbimdeki onca güzel şeyi yapamamaktan hatta yanına bile yaklaşamamaktan üşüdüm. Dizlerimi karnıma çekip sabah olmasını bekledim. Cenneti özledim. (Emrah Özdemir)

İnsanın sevdiklerini ağlarken görmesi ne korkunç bir manzara. Bütün geri dönüşü olmayan vedalaşmaları hatırlatıyor bana. Soğuk istasyonlardaki gözyaşları, trenlerin acımasız arka ışıkları… Bir aşkın sonu… Lütfen, bir daha hiç ağlama. (Milena Jesenska)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.