Sonsuzluk ile İlgili Sözler

3
9030
Sonsuzluk ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Sonsuzluk ile İlgili Sözler, En Güzel Sonsuzluk ile İlgili Sözler, Kısa Sonsuzluk ile İlgili Sözler, Sonsuzluk ile İlgili Kısa Sözler, Etkileyici Sonsuzluk ile İlgili Sözler, Sonsuzluk ile İlgili Sözler Facebook, Sonsuzluk Hakkında Sözler, Sonsuzluk Sözleri, Sonsuzluğu Anlatan Sözler,


Sayfamızda sonsuzluk ile ilgili söylenmiş sözleri bir araya toplamaya çalıştık. Sayfamızda yer alan sonsuzluk sözlerini sosyal medya hesaplarınızda  yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. Sayfamıza katkıda bulunmak, sitemiz aracılığıyla adınızı duyurmak için yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


SONSUZLUK ile İLGİLİ SÖZLER

Aşk, büyüktür ama sonsuz değildir.

Sonsuz da olsa O’nsuz hayat bir hiçtir.

Anne, hayatın sonsuzluğudur. (Emile Zola)
Burası ve şimdiki an sonsuzluktur. (Erich Fromm)

Zamanın sonsuzluğu, onsuzluğu unutturur mu zamanla?

Bütün toplamların toplamı, sonsuzluğa eşittir. (Lucretius)

Ölümden ne korkarsın, korkma ebedi varsın. (Yunus Emre)

Uyan! Uyumak için önümüzde sonsuzluk var. (Ömer Hayyam)

Geçmiş ya da gelecek yoktur. Sonsuz bir ”şimdi” vardır. (Cowley)

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. (Wendell Phillips)

Dünya, sonsuzluğun içinde küçük bir parantezdir. (Sir Thomas Browne)

Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır. (Mevlana)

Gönlünü dikenden temizlersen sonsuz gül bahçelerine ulaşırsın. (Mevlana)
Felsefe, mekanı boşluk, hedefi sonsuzluk olan, bir bilgi serüvenidir. (Yalçın Küçük)

İnsan, beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk. (Robin Sharma)

S’onsuzluk istemiştim ben aslında; ama S’yi biraz sessiz söylemişim galiba. (Cemal Süreya)

Şarkı üç dakika yirmi saniye ama tekrar tekrar çalınırsa sonsuza kadar sürebilir. (Elif Şafak)

Bir sevinç var ki kalbte arşı doldurur sesi; / O ne sonsuz sevinçtir, ebediyet neş’esi. (Necip Fazıl Kısakürek)

Sadece iki şey sonsuzdur, evren ve insan ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim.  (Albert Einstein)

Aşkta yanlış olsa da, yanlış aşk yoktur; ayrılıkla yaşam belki artık sonsuzdur, ama bütün aşklar sonsuzdur.

Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen. (Aziz Nesin)

Bir hayatımız var, yakında geçmişte kalacak; yalnızca tanrı için yaptıklarımız sonsuza dek kalacak. (Muhammed Ali)

İlk aşk ve son aşk arasındaki fark; insanın, ilk aşkını sonuncusu zannetmesi ve sonuncu aşkını ilk gözüyle görmesidir.
Dostluk gözyaşı değil ki akıp gitsin. Mevsim değil ki zamanla bitsin. Heves değil ki gelip geçsin. Dostluk sonsuzluktur!

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, sonsuza dek nefesin olmalı. (Can Yücel)

Gerçekten evrenin sırrını arıyorsanız, benim yaptığım gibi sayılara gelin. Sonsuzluk her şeyin cevabıdır. Sayı sonsuzdur. (Cahit Arf)

Ölüm yaşarken bir şey yapmamış olanlar için bir sondur, ama şehit içinse sonsuzluğa giden yolda atılan ilk adımdır. (Osman Pamukoğlu)

Sonsuzluk yolunda nasıl böylesine kolayca ilerlediğine hayret eden birisi vardı; gerçekte hızla bayır aşağı yuvarlanıyordu. (Franz Kafka)

En uzun ömür ile en kısa ömür arasında pek bir fark olmadığını sizi çevreleyen sonsuzluğu düşündüğünüzde anlayacaksınız. (Halil Cibran)

Gerçekten seviyorsan hiçbir şeyi mazeret etmeyeceksin. Gerçekten seviyorsan eğer sonuna kadar değil, sonsuza kadar seveceksin. (Can Yücel)

Sonsuzluk ile İlgili SözlerNasıl da unuttuk, kimsesiz odalarda, işte vaktidir kendimizden kopmanın, dediğimiz o sonsuzluk anlarının bizi herkesten ayırdığını. (Cezmi Ersöz)

İnsan aklı sonsuza yatkındır.İnsan yürüyüşü sonsuza yöneliktir.Sonsuza bakmayan her yürüyüş tökezlemeye ve düşmeye mahkumdur. (Yalçın Küçük)

İnsanın kendi sevgisi üzerine aldatmacalar yapması yapabileceği en korkunç hiledir. Bu hile o anda ya da sonsuza değin onarılmayacak sürekli kayıplara neden olur. (Kierkegaard)

Gerçek aşk, sonsuzdur, sınırsızdır ve daima kendi kendini büyütür. Acıdan uzak, saf ve katıksızdır. Ona beyaz saçlar eşlik etse de, o kalpte daima gençtir. (Honore de Balzac)

Zaman, bekleyenler için çok yavaştır, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, neşelenenler için çok kısa, ancak sevenler için zaman; sonsuzluktur. (Henry Van Dyke)

Sonsuzluktan bize ulaşan ruhani ışının ”aşk” olduğunu fark eden, dinin, kendisine doğaüstü gerçekler hakkında eksiksiz bilgiler sunmasını istemekten vazgeçecektir. (Albert Schweitzer)

Züleyha kadar sevdiysen Yusuf duyacaktır sendeki feryadı. Yusuf kadar sürgün, zindan, sabır varsa yürekte korkma Mısır’a sultan olamazsın belki ama seni Allah için seven Züleyha gibi bir yürekte sonsuz aşka mazhar olursun.

Bana bir günün yirmi dört saat, bir saatin atmış dakika ve bir dakikanın atmış saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim. (Atilla İlhan)

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.