Süper Sözler

0
4881
Süper Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Süper Sözler, En Güzel Süper Sözler, Etkileyici Süper Sözler, Süper Sözler Kısa, Süper Aşk Sözleri, En Süper Sözler, En Süper Aşk Sözleri, Süper Sözler Yeni, Kısa Süper Sözler, Özlü Süper Sözler, Anlamlı Süper Sözler, Sevgiliye Süper Sözler, Sevgiliye En Süper Sözler


Yeni hazırladığımız sayfamızı süper sözlere ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Şimdi sıra sizlerde beğendiğiniz sözleri yorum bölümünden bize ulaştırarak yayımlanmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizin Facebook sayfasını beğenmenizi tavsiye ederiz.


EN GÜZEL SÜPER SÖZLER

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun.

Konuştuğun kadar şerefli olsaydı hislerin; şerefini iki paralık etmezdi seçimlerin.

Aldırma gidenlere, sevip terk edenlere. Hayat dediğin iki kelime; hoş geldin, güle güle.
Kara kalem resim yapmayı seviyorum. Çünkü kimin ne renk olduğunu hala çözemedim.

Dünya güzel olsaydı doğarken ağlamazdık, yaşarken temiz kalsaydık ölürken yıkanmazdık.

Tabağına yiyebileceğin kadar yemek, hayatına sevebileceğin kadar insan al. İsrafın lüzumu yok.

Önce olacak gibi olur, Hatta biraz olur, umutlanırsın. Ama anlarsın ki olan sadece sana olmuştur.

İnsanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir. İnsanların öncelikleri vardır ve bazen sıra sana gelmez.

Bir kadına kıyafetten çok hanımefendilik yakışır. Bir erkeğe de elinin sertliğinden çok kalbinin mertliği yakışır.

Bir gül olmak isterdim, dalımdan koptuğum an yalnız senin için kopayım ve yalnız senin avuçlarında solayım diye.

Kimseye güvenme ve onları tanıman için sınamaktan korkma; çünkü kaybedilmesi gerekeni, en önce kaybetmelisin!

Ağzınızdan çıkanlara daima dikkat edin. Çünkü bir sözü unutmak, bir yüzü unutmaktan çok daha uzun zaman alır.

Hayat yollarda çizilmiş olsa bile bu yollardan birini seçeceksin seçtiğin yolda ölüm olsa bile selam verip geçeceksin…
Aydınlık dünyamı karanlık eyleme, seven yüreğimi sensizliğe sürükleme, her sigara dumanında aklıma düşme, düşte gör benim düştüğüm bu hale.

Gülmek için mutlu olmayı bekleme belki mutluluk gülüşünde saklıdır.Sakın ağlayayım deme belki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan biri vardır.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşayıp, ben artık kimseyi sevemem deme. Unutma ki, en güzel çiçekler mezarlıklarda yetişir.

Ne zaman ‘sağır’ bir ressam bir gülün kristal bir zemin üstüne düştüğünde çıkardığı sesi resmederse o zaman benim için değersiz olursun.

Akıttığın göz yaşlarını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük; zayıf insanların işidir.

Anahtar gibi sadece kaybolduğunda aranan biri olmak istemiyorsan, ‘nasıl olsa paspasın altındadır’ rahatlığı vermeyeceksin kimseye.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi buluşu, benim seni bulmamdır. Bu sayede anladım ki Yaradanın, kuluna verebileceği en özel ödülsün.

Berrak bir gönülden kirli su akmaz, güzel bir ruhtan kötü söz çıkmaz. Hayatta her şey ters gidiyorsa, belki sen ters yola girmişsindir.

Bazen bir arkadaş sadece arkadaşın olmaz, ailenden biri olur, her şeyin olur, sırdaşın olur, öyle arkadaşlarınızı sakın kaybetmeyin.

Bir gün en sevdiğin insanlardan darbeyi yersen, pembenin kara, dostluğun yara, sevmenin de palavra olduğunu anlarsın.
Benimle konuşmak için akıllı olmalısın. Bana yetişmek için hızlı olmalısın. Beni geçmek mi istiyorsun? Şaka yapıyor olmalısın.

Eğer birini kandırmayı başardıysan, onun aptal olduğunu düşünme! Sadece sana hak ettiğinden daha fazla güvenmiştir.

Hayallerinizi küçümseyen kişilerden mümkün mertebe uzak durun. Ruhu küçük insanlar, başkalarını da daraltmak, azaltmak ister.

Gözlerinde baharları beklerken içindeki kış beni vurur; sen bilmezsin yüreğimden sevdana ne sular akmak ister durur!

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım seni sevdiğim için özür dilerim.

Haritalara bakıyorum evin yok sözcüklere bakıyorum adın yok kendime bakıyorum seni görüyorum, çünkü benden başka yerin yok.

Hayatta neyi seçersen seç, aklın hep seçmeyeceğinde kalacak… Aslında zaman aynı olacak, sadece hikayesi değişecek…

Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana; insan nasıl konuşur kendisiyle; nasıl koşar aynalara bir cana hasret, bilmezler.

”Umduğumuz gibi olsaydı hayat , sandığımız gibi yaşardık.. Bulduğumuzla yetinseydik , kaybettiklerimize ağlamazdık…!

Güçlü kadın olmayı ben seçmedim ki. Sürekli güçlü olmak zorunda bırakıldım. İşte bu yüzden şimdiki eyvallahsız tavrım kimseyi gücendirmesin!

Bi kızın ilk adımı attığını gören tek erkek babasıdır. Banane o yazsın diye düşünen kardeşlerimi inceden uyandırayım, çok beklersiniz.

Öyle bir aşk isterim ki hiç yaşanmamış olsun, öyle bir söz söyleyeyim ki hiç söylenmemiş olsun, öyle bir dert çekeyim ki çekilmemiş olsun.

Asil ve gururlu insanlar; içlerinde fırtınalar da kopsa, dışarıya günlük güneşlikmiş gibi davranırlar, üzmek istemezler, dert etmezler.

İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz! Aldatmaz ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır.

Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: ‘Sen bilirsin. (Can Yücel)

Zenginlik, kimsenin senden alamayacağı değerlerin toplamıdır. Senin bilgindir, ahlakındır, özgüvenin, terbiyen, letafetin, tebessümündür.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır sularında hayallerini yüzdürdüğümüz, bizim ömrümüzde unutulmaz aşklarımız vardır aklımıza geldiğinde üzüldüğümüz.

Hayat o kadar acımasız ki bazen doğru olanı yapmak için en çok istediklerimizden vazgeçmemiz gerekir. Hayallerimizden bile. (Can Yücel)

Bugün bir çiçekçinin önünden geçerken bir çiçek ”Ben çok güzelim beni al.” diyordu. Onu aldım ama güzel olduğu için değil seni gördüğünde utansın diye.

Yol ararken yolumu kaybettim yıldızıma bakarken yıldızımı kaybettim çimende yürürken izimi kaybettim senden ayrılırken sevgilim aklımı kaybettim.

Hayatta hiçbir şey için kendini yargılama. Kader vardır, alın yazısı vardır, hele bir de sabrın sonunda inşallah her şeyin bir hayrı, bir de zamanı vardır.

Yaşamın kaynağı sevgi ise eğer, sevgi bir tutku, tutku bir amaç, amaç bir şeyleri biri ile paylaşmaksa, paylaşmak aşk, aşk hatırlamaksa hep aklımdasın.

Sen çölde yağacak yağmur kadar değerli dalında açmış çiçek kadar güzelsin kaybedilmeyecek kadar önemli, kaybedilince de bulunmayacak kadar özelsin!

Kitap okuyan bir insanın anlama ve algılama kapasitesi, hiç kitap okumayan bir insana oranla % 60 daha fazladır. Okumak beyni hantallıktan kurtaran en güçlü ilaçtır.

Gelip geçicidir dediler, çocuksun unutursun dediler, boşuna üzme kendini kimleri seveceksin dediler ama yanıldılar benim ilk ve tek aşkım sendin ve öyle kalacaksın!

Eğer beni daha fazla üzmek istemiyorsan rüyalarıma bile girme sakın n’olursun unutmak doğanın en güzel armağanı insana. Biliyorsun seninde son armağanın unutulmak!

Keşke yalnızlığım kadar yanımda olsan, keşke yalnızlığımla paylaştığımı seninle paylaşsam, keşke senin adın yalnızlık olsa ve ben hep yalnız kalsam….

Ağladığımı kimseye söyleme anne onlar beni kral biliyor kızdımmı dünyayı yıkar biliyor, ağladığımı kimseye söyleme anne onlar beni bir kız için bu kadar düşeceğimi bilmiyorlar.

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun, yağmur yağdığında şemsiyeni açıyorsun rüzgâri sevdiğini söylüyorsun, rüzgâr estiğinde pencereni kapatıyorsun; korkuyorum çünkü beni sevdiğini söylüyorsun.

Ben acı satın alırım, göğsümde bak onca yara var ben acı satın alırım, yitirilmiş umutlardan Ben gülüş satın alırım, yüzümde bak onca çizgi var ben gülüş satın alırım, içimdeki çocuklardan!

İyilik ne kadar gizliyse o kadar hayırlıdır. Fedakarlık yapıyorsanız, yalnız gönlünüzde kalmamışsa, dilinize düşmüşse iş, o yine kendinizi düşündüğünüzdendir. İyilik yapıyorsanız sizde kaldıkça iyiliktir.

Seni saklayacağım inan yazdıklarımda, çizdiklerimde, şarkılarımda, sözlerimde. Sen kalacaksın kimse bilmeyecek ve kimseler görmeyecek seni, yaşayacaksın gözlerimde. (Özdemir Asaf)

Ne kadar yaşarsan yaşa, sevdiğin kadardır ömrün.. Gülebildiğin kadar mutlusun üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin. Sakın bitti sanma her şeyi, asıl şimdi başlıyor.

Bir çiçeğin açmak için sebepler bulduğu gibi yasamaya dair sebepler bulmak için yaşıyorum bir gün gelir yaşamak için bir sebep bulamazsam ölmek için mutlaka bir sebebim vardır…

Dağın uykusuna, kuşun gözüne, sabahın sesine, taşıdım seni. Kerem’in yaralı, ince dizine, ırmağın yasına taşıdım seni. Canın içinden, canımı duyan, canımın içine taşıdım seni. (Ülkü Tamer)

Gök parıldıyorken yıldızlar sönük olabilir mi? Sen yanımdayken kalbim yavaş çarpabilir mi? Sevebilmek için seni seviyorum demek gerekir mi? Tatlı bi bakış her şeyi ortaya dökmez mi? Güzel bi gülüş seni seviyorum demek değil mi?

Sesin, üşüyen yanlarımın yorganı. Kokun, yorulmuş baharın nefesimde dinlenişi. Yüzün, yabancısı olduğun bir ülkede tanıdık birine rastlama sevinci. Saçların, bir çocuk telaşı ve demir parmaklıklar ardında özgürlük hayali ellerin.

Bir silahım olsaydı bir silahım; yoksulluğu şakağından,kaybetmeyi kalbinden, yalnızlığı sensizliği alnından ,alnının tam ortasından vururdum….Bir kerecik söyle demiştin söyleyememiştim hani, işte şimdi söylüyorum seni seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.