Tarık Tufan Sözleri

0
7812
Tarık Tufan Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Tarık Tufan, Tarık Tufan Sözleri, Tarık Tufan Sözleri ve Alıntıları, Tarık Tufan Alıntıları, En Güzel Tarık Tufan Sözleri , Tarık Tufan Sözleri Facebook, Tarık Tufan Sözleri Kısa, Tarık Tufan Aşk Sözleri, Kısa Tarık Tufan Sözleri, Etkileyici Tarık Tufan Sözleri, Anlamlı Tarık Tufan Sözleri, 


Sayfamızda yazar ve senarist olan Tarık Tufan sözlerine ve alıntılarına yer vermekteyim. En güzel Tarık Tufan sözlerini sosyal medya hesaplarınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.


TARIK TUFAN SÖZLERİ ve ALINTILARI

Arayışlar insanı yorar.

İnsan bazen karmakarışıktır.

O adam bizim şehrimize de gelse.
İnsan tamamlanmamış bir cümledir.

İnsan bir yağmuru ezberinde tutmalı.

Sınırlar yürümesini bilmeyenler içindir.

İnsanın kendisini saklaması ne zor gerçekten.

Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez.

Oysa gerçek hayat romanlardan daha kurgusal değil.

Derdi olanın, cümlesini tamamlamaya nefesi yetmez.

İnsan sayısı kadar yol vardır. Önce yola çıkmak gerek.

En çok tekrarladıklarım, en çok ihtiyaç duyduklarımdır.

Cüretkâr olmazsa insan, gerçek asla kendini ele vermez.
İnsanın annesinin ölümü zaten hayatın anlatım bozukluğu.

Soracağın soru, alacağın cevaba hazırlıklı olmanı gerektirir.

Fakirin mekanında misafirin verdiği nimettir rahatsızlık değil.

Bir kadını sevmeye başladığınızda dünya gitgide tenhalaşıyor.

Bazı insanlar yaşadıkları zaman diliminde yapıştırma dururlar.

Ağlayabilseydim bazı şeylerin düzelebileceğini düşünüyordum.

Sen sen oldun. Ben ben oldum. Ne sen umdun. Ne ben umdum.

Bu da geçer. Bu da geçecek. Bu da geçmeli. Bu da geçsin yâ hu!

Bir masalın kabusa bu kadar yakın olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

Aslında yazı da aşk da aynı şeyini tehdit ediyor insanın: özgürlüğünü.
Acının çağırdığı kelimeler, acının çağırdığı kadınlar kadar kadar sahicidir.

Alelacele koşarken birbirine bir şeyler söylemeye çalışan insanlar gibiyiz.

Karanlığa meydan okuyan bir mum alevi, rüzgâra boyun eğmeye başladı.

Anlamak acıtıcı bir şeydir. Anladığınız anda geri dönemezsiniz hiçbir şeyden.

Sabah demek içinde hiç olmazsa küçücük bir umut barındıran zaman demektir.

Vakit varlığın nefesidir. Zamanın eceli geldiğinde varolan her şeyin de eceli gelir.

İşte böyle yaşıyoruz ve yaşamak da sana dair uzayıp giden bir özleme dönüşüyor.

Tarık Tufan SözleriÇocuklar biraz da annelerin gözleri üzerinde olduğu için korkularından uzaklaşırlar.

Serseri yürüyüşlere bırakırsınız bazen kendinizi. Ahenkli adımlarla başlar kaçışlarınız.

Bütün bir geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatmak kolay değildir.

Kapıda birikmiş kötülük , çok içerilerde bir yerde sakladığım küçük masumiyetlerimi istiyor.

Ölümcül hastalıkların istatistiklerinde bir sayısal veri olabileceğim düşüncesi bana çok uzaktı.

Yolculuk güzel bir yalnızlıktır. Sadece sana ait olan, kimsenin elinden alamayacağı bir zaman parçası.

Gece vakti huzura ulaşamamak insanı öldüren bir şeydir. Herkes uyuyor ve sen bir şey arıyorsun.

Gözlerim biraz karanlık…Gözlerim biraz yorgun. İçinde bekleyişler, bekleyişler, bekleyişler, bekleyişler.

Tarık Tufan SözleriAşkı ve öfkeyi söylemediğinde insanın konuşmaya dair hevesleri de bir bir yok oluyor. Susuyorsun.

Anne ben aşık oldum, aşk oldum, aşktan oldum. Bir parça nefes alabilseydim eğer vazgeçerdim.

Oysa kadınlar neden sorusundan hoşlanmazlar. Nedensiz davranışlar en çok kadınlara yakışır çünkü.

Ne garip, insan doğruların ne kadar farkında olursa olsun kendisini kandırabilme gücünü asla yitirmiyor.

Farkediyorum ki insanın kurguladığı hayat hep yarım kalıyor. Yerli yerine oturmayan, iğreti duran çok şey var.

İnsanın en iyi gizleme yolu, gizlemek istediği şeyin çok yakınında gezinmesi ve kalabalık cümleler kurmasıdır.

İnsanın en iyi gizleme yolu, gizlemek istediği şeyin çok yakınında gezinmesi ve kalabalık cümleler kurmasıdır.

Tam da o zamanlarda öğrendim ki; insan denilen varlığın alışamayacağı hiçbir durum, hiçbir olay yok yeryüzünde.

Bir adım sonrasında toprağın ayaklarının altından kayıp gideceğini düşünmek gibi bir his bu. Her adımı boşluğa atmak gibi.

Aması maması yok, dünya hüzün yeridir. Gariplerin sıkıntısı bitmez. Peygamber mesleği de böyledir. Hüzne bakar her yanı.

Aşık olmak bir yüze aşina olmaktır. Aşık olmak, bir yüze yansıyan bir hissi en ince ayrıntısına kadar hissedebilmektir.

Ne çok karanlık sıkışmış içimize. Her ışıkta, geçmişten kalan kekik kokulu bir anı, geleceğe uzanan altın tüylü kuş kanatları var.

Ne olduğu, nereden geldiği çok önemli değil. Sadece umudu hatırlatacak bir şey… Bir göz kırpması uzunluğunda bile olsa, umut.

Oldukça sıkıntı verici bir gündü. Akrep ve yelkovan uyuşturucu almışlar da saat kadranının ortasında kendinden geçmiş gibiydiler.

İnsanın beş dakika içinde ölme ihtimali olsa da, o süre içinde mutlu olmayı sürdürebilir.Yeter ki hiç bilmesin öleceğini!

Yüzlerine bakıldığında başka topraklara, başka zamanlara, başka göklere, başka öykülere ait olduğunu hissettiğiniz adamlar tanıdınız mı?

Bazı anlarda cesaretim kırılıveriyor. Bir uçurtmaya gözlerimi ayırmadan uzunca bir süre bakabilecek cesareti bile bulamıyorum kendimde.

Sen yürüyeceksin ve beklenmedik şeylere  hazır olmanın çarelerini arayacaksın. İyi de… Bir şey beklenmiyorsa ona hazırlıklı olmak nasıl olacak?

Acılı bir kadının yüzünü okumaya kalkarsan ateşe dokunmayı, bir uçurumdan yuvarlanmayı, coşkulu bir nehirde boğulmayı göze almışsın demektir.

Onun bakışları için şarkı söylenmesi gerekiyordu. Parmak uçlarına şiirler kondurmak gerekiyordu. Onun için kimseler yokken ağlamak gerekiyordu.

İnsan kendi yerine yaşar kendi yerine ölür oğlum.Yüzünü kalbine dön.Yalancı bir peygambere inanmaktan daha kötüsü, bir peygambere yalandan inanmaktır.

Bir sevgili gittiğinde ona baktığınız gözlerinizi de alıp gitmiştir. Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir. İnsan, kaybettikleriyle insandır.

Ölüme gözyaşı Dökmenin derecesi, ölümün Kendi benliğine yakınlaşma derecesi kadardır. Bu yüzden en çok kendi benliğimize yaklaşan varlıkların ölümüne ağlıyor insan.

Çocuklar birbirinizi isimsiz de tanır. Çocuklar birbirlerini topa vurmalarından, saklambaçta gizlendikleri yerden, hızlı koşmalarından, misketlerden, spor ayakkabılarından tanır.

Konuştuğum çoğu şeyi iş olsun diye konuşuyorum. Başka yerlerdeyim aslında. Paramparçayım. İyi değilim. Hiçbir şeyim olmadığını söylerken doğru söylemiyorum.

Hüzün ve acı bir annenin bakışlarına kadar indiyse onun kat kat fazlasını yaşıyor demektir. Çünkü bir annenin çocuklarına bakarken gizleyebileceği hüznün boyutu çok geniştir.

Elimi tut. Elimi tutmazsan ben on yaşıma düşerim. Bunun için tut elimi. On yaşıma, çocukluğumun karanlıklarına, uykudan başımın yana devrilmesine düşmeyeyim diye.

Onuda öbür gün düşünürüz. Biriktirmenin ne anlamı var? Deli gibi didinip durmanın faydası yok. Ölüm var ölüm! Bana bak bazıları ölmeyi istese de beceremezler, sakın unutma bunu.

Cevaplar için sürekli başkalarının yardımına ihtiyaç duyuyordum,oysa kafamda o kadar çok soru var ki artık etrafımda kimsecikler olmasa da olur. Kutsal bir yalnızlığa yürüyorum şimdi.

Gördüğümüz her şeyi anlayıp yorumlamak iflahımızı kesiyor hayat botunca. O çok övündüğümüz zekamız bizi yalnız ve huzursuz varlıklar haline getirmekten başka işe yaramıyor.

Hepsiyle tek tek konuşuyorum, kavga ediyorum, bazılarına saldırıyorum, kiminden kaçıyorum. Ama hepsiyle bir şekilde karşı karşıya geliyorum. Bazıları, üzeri kabuk bağlamış yaralar gibi.

Zaten öylesine büyük bir gürültünün içine hapsolduk ki, anlatabilmeyi başardığınız birkaç şey de gürültünün içinde kaybolup gidiyor. Alelacele koşarken birbirine bir şeyler söylemeye çalışan insanlar gibiyiz.

Üniversiteyi bitireli henüz çok fazla zaman geçmemişti. Bir önceki akşam doğum günümü tek kişilik kalabalık bir katılımla kutladım. Yalnız başıma! Zihnimin kalabalıklığını hesaba katarsak fena sayılmazdı.

Bütün bunlar bir tarafa, önemli bir şey var ki ne kadar eskide kalmış olursa olsun birçok şeyi unutmuyorum. Bana acı veren şeyler de olsa unutmuyorum. Kafamda sürekli milyonlarda şey dolaşıyor.

Hakikat gösterişe gerek duymaz. Sükunetli olmalısın. Bağırmadan, öfkelenmeden hakikati sahip Olduğunca diğerleri ile paylaşmalısın. Tamamını kendine saklamaya çalışırsan ruhunu aşındırıcak kadar ağırlaşır.

Hepimiz güvenceyi biriktirdiklerimizde ararken o ölümün ansızın gelişinin biriktirmeyi nasıl gülünç bir duruma soktuğunu anlatıyordu hal lisanıyla. Ölüm bu biriktirdiklerini beklemez diyordu kanaatkar bir edayla.

Hayatımda onun kadar güzel gülen birine rastlamadım. O gülerken, bir kardelen daha açıyordu yeryüzünde. O gülerken, salıncaklar gökyüzüne salınıyordu. O gülerken, her şey güzelleşiyordu bizim gözümüzde.

İnsan bazen doğru kelimeleri, doğru cümleleri bulabildiğini zannediyor, henüz yaşanmamış anlara ilişkin. Oysa yaşanan an kendi sözlerini dayatıveriyor insana. Ağzınızı kitleyip, hiçbir planlanmış söze fırsat bırakmıyor.

Zengin semtlerin sokakları,sabahın erken saatlerinde yoksulların aceleci adımlarıyla doluyor.Eskimiş paltolu kadınlar,ucuz gömlekli erkekler lüks apartmanların,vitrinlerin önlerinde,asık yüzlerle koşturup duruyorlar.

Ezber cümlelerin , ezber duyguların içinde aktığını varsayarken , gerçekte sevgilinin kalbine dokunmak gerektiğini unutuyor insan.  Oysa aşk , masa üstündeki kurmalı saattir. Gözlerine bakmayı , ellerine dokunmayı gerektirir.

Bir yoksulun yüzüne bakan insanda,küçücük bir vicdan kıpırtısı bile varsa,o yoksula yardım etmek ihtiyacı doğar.Oysa bir markete herhangi bir şirkete girdiğinizde insanlarla değil,soyut bir kurum kimliğiyle muhatap olursunuz.

Bazen düşünüyorum da hayatım boyunca söylemeyip de vazgeçtiğim şeyleri söyleseydim ne değişirdi acaba? Hayatın akışında ne kadar farklılıkla karşılaşırdım? Yoksa kader dediğimiz şey o anda yaptığımız anlık, küçük tercih midir?

Gözlerine bant çekiliyor zavallı çocukların, kızların, kadınların. Hüzün en çok gözlerde. Gazetelerde hep gözler gizleniyor. Acı en çok gözlere siniyor. Utanç en iyi gözlerden okunuyor. Gözler hayatı tefsir ediyor. Hayat gözlerden kendini ele veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.