Tavır ile İlgili Sözler

0
8805
Tavır ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Tavır ile İlgili Sözler, Tavır Hakkında Sözler, Tavır Sözleri, Tavır Üzerine Sözler, Tavır Davranış Sözleri, En Güzel Tavır Sözleri, Tavırlı Sözler, Etkileyici Tavır Sözleri, En Güzel Tavır Sözleri, Kısa Tavır Sözleri, Tavır ile İlgili Sözler Facebook


Güzel sözler sitemizde ”Tavır” ile ilgili sözleri bir araya getirdik. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


TAVIR HAKKINDA EN GÜZEL SÖZLER

İyi tavırlar, fedakârlıklarla ortaya çıkar. (Ralph Waldo Emerson)

Tavır, iyi veya kötü, yirmi dört saat çalışan gizli bir güçtür. (Anonim)

İnsanlar, ona tavır almaya hazır olmadan tehdidi algılamaz. (Tahir Musa Ceylan)
İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir. (Jean Paul Sartre)

Hayatta en büyük hediye sağlıktır. En güzel tavır kanaat. En iyi ilişki ise sadakattir. (Balzac)

Mutlu bir insan, belli şartlar içerisinde olan değil, belli tavırlar içerisinde olan insandır. (Hugh Downs)

Herkesin duygularını göstermek ve ifade etmek için kendisine özgü tavır ve hareketi vardır. (Tolstoy)

Bizim hayata karşı takındığımız tavır, hayatın bize takındığı tavrı meydana getirir. (Earl Nightingale)

Her zaman seçim şansımın olduğunu fark ettim ve bazen bu sadece seçeceğim tavırdır. (Judith Knowlton)

Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayın… Karakterim kim olduğumla ilgilidir; tavrım ise sizin kim olduğunuzla.

İki şey hakkımızda fikir verir: Hiçbir şeye sahip değilken gösterdiğimiz sabır ve her şeye sahipken takındığımız tavır. (Mevlana)

Gerçekten doğal olmayan, doğa yasalarına aykırı bir tavır zaten ayakta kalamaz, bu yüzden de yasaklanmasına gerek yoktur. (Yuval Noah Harari)

Sevgi aslında özgün bir kişiyle olan ilişki değil,sevgi bir tavır„ sadece bir sevgi ”nesnesine” değil tüm dünyaya karşı bağlılığı belirleyen bir karakter yönelimidir. (Erich Fromm)
Her söylenen söz, her gösterilen tavır, içinden çıktığı bir kalbin elbisesini giyinmiş olurdu, ama bu derece göze çarpan bir kıyafet de sanki gösteriş olmaz mıydı? (İskender Pala)

Karşınızdakiler zihinlerinde size bir rol ve tavır biçtilerse eğer, artık istediğiniz kadar farklı tavırlar içinde olun, asla bunları kabullenmezler,yanıldıklarını görmek istemezler. (İskender Pala)

İnsanlar arasında çok küçük bir fark vardır, ama bu küçük fark büyük bir fark oluşturur. Bu küçük fark tavırdır. Büyük olan fark, bunun olumlu ya da olumsuz olmasıdır. (Clement Stone)

Savaş olmayınca insanlar rahatlık ve refah içinde tıkanıp kalır ve büyük düşüncelerle büyük duygulara sahip olma kapasitesini yitirirler, alaycı bir tavır takınıp barbarlığa düşerler. (Robert Greene)

İnsan, küçücük, hattâ hiç sorumluluk taşımadığı bir olay karşısında bile tavır almasını bilmezse yanlışa düşer, umursamazlığı kalkan gibi kullanıp sorumluluktan kaçmamalıdır. (Simone De Beauvoir)

Eğer bir bireyi anlamak istiyorsam, ‘ortalama insan’ hakkındaki tüm bilimsel bilgileri bir yana atıp tüm teorileri göz ardı ederek tümüyle yeni ve önyargısız bir tavır benimsemek zorundayım.(Carl Gustav Jung)

Hayatımda kibirli ya da düzmece hiçbir tavır takındığıma dair en küçük bir kanıt da bulamazsınız: tavırlarda etkililik büyüklük anlamına gelmez, tavır takınmaya ihtiyaç duyan insan bütünüyle düzmecedir. Bütün göz alıcı insanlardan uzak durun! (Friedrich Nietzsche)

Başarı veya başarısızlık kabiliyetten öte, bir ”tavır meselesidir”. Başarılı insanlar bir şeyler başarmış veya bir şeyi iyi yapmaktan zevk alıyormuş gibi davranırlar. Kısa zamanda tavırları gerçeğe dönüşür. www.incesoz.com Başarılıymış gibi hareket eder, görünür ve hissedersiniz, bir süre sonra elde edeceğiniz olumlu sonuçlar sizi şaşırtacaktır. (Mümin Sekman)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.