Vazgeçmek ile İlgili Sözler

0
11994
Vazgeçmek ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Vazgeçmek ile İlgili Sözler, Vazgeçmek Sözleri, En Güzel Vazgeçme Sözleri, Vazgeçmek Üzerine Sözler, Vazgeçmek Hakkında Sözler, Vazgeçmek ile İlgili Sözler Facebook, Vazgeçmek ile İlgili Kısa Sözler, Vazgeçmek ile İlgili Etkileyici Sözler, Kısa Vazgeçmek Sözleri, Özlü Vazgeçmek Sözleri,


Güzel sözler sitemizde ”Vazgeçmek” konusunu işledik. Sayfamızda yer alan sözlerden beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.


VAZGEÇMEK ile İLGİLİ EN GÜZEL SÖZLER

Her seçiş bir vazgeçiştir. (Jean Paul Sartre)

Kendini vazgeçilmez sanan herkesten vazgeçtim…

Vazgeçtiklerini düşünme, düşündüklerinden vazgeçme.
Vazgeçmek kolay olsaydı, bu çığlık bu kadar iç acıtmazdı.

Vazgeçmek için her zaman çok erkendir. (David Scoates)

Hayallerinden vazgeçmek yerine, hayallerini yıkandan vazgeç. (La Edri)

İnsanlar başarısızlığa uğramazlar, denemekten vazgeçerler. (Elihu Root)

Öyle bir zamanda gel ki, vazgeçmek mümkün olmasın. (Orhan Veli Kanık)

Bir kez göz yumuldu mu, vazgeçmek için bir neden kalmaz. (Albert Camus)

Affedilen vazgeçilendir… O affedildi çünkü ondan vazgeçildi. (Küçük İskender)

Doğada bulunan en sert element, sevmekten vazgeçmiş bir kadının yüreğidir…

Öğrenilmesi en zor duygu, kaybetmek ve vazgeçmektir. (Kahraman Tazeoğlu)

Asla ümidini kaybetme. Belki de elindeki son anahtar kilidi açacaktır. (Mevlana)
Oysa siyahında bir rengi vardır…. Vazgeçmiş insanların taşıdığı umutlara benzer.

Hiçbir zaman sevdiği bir işi yapana kadar bir kişiden vazgeçmeyin. (Lewis Lawes)

Bizi yıkıp geçen kaybetmek değil, kazanmaktan vazgeçmek olur. (Aret Vartanyan)

Asla vazgeçme. Çünkü kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin! (Che Guevara)

Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; martı sevdiği denizden asla vazgeçmez. (Alfred Capus)

İnsanlar yiyecek ekmek ve yatacak yer bulduklarında, düşünmekten vazgeçerler. (Voltaire)

Hiçbir şeyden asla vazgeçme çünkü vazgeçenler yalnızca kaybedenlerdir. (Abraham Lincoln)

Bu dünyada bizi zengin kılan edindiklerimiz değil, vazgeçtiklerimizdir. (Henry Ward Beecher)

Varlığın öteki kıyısına vardığında önce, sonra ve ortada olandan vazgeç. (Gautama Buddha)

Hayatta ne istediğinize karar verin; kalkın ve başarana kadar asla vazgeçmeyin. (Bill Porter)
Bazen ayakta kalabilmenin tek yolu ümit etmekten vazgeçmekti. Beklemekten vazgeçmek. (Kristin Hannah)

Vazgeçmen gerekinceye kadar inanmaya devam et ve vazgeçmek istediğinde de durma. (Kristin Hannah)

Neden baktın neyi geride bıraktığına? Söylesene, insan terk ettiği şeye neden dönüp bakar son defa. (Elif Şafak)

Birçok kimseye dostluk gösterdim, onlardan bir dostluk göremedim. Yine de dostluktan vazgeçmedim. (Hz. Ali)

Fedakarlık, istemediğiniz bir şey için istediğiniz bir şeyden vazgeçmektir. Asla gerekli değildir. (Richard Bach)

Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme imkanınızı kaybedersiniz.

Cesaretimi kaybetmiyorum; çünkü vazgeçilen her yanlış girişim, ileri doğru atılmış yeni bir adımdır. (Thomas Edison)

Sevelim mi Olric? – Sevmek nedir efendimiz? – Sevmek vazgeçmektir Olric. – Vazgeçtiyseniz sevelim efendimiz. (Oğuz Atay)

Artık vazgeçmiştik tırnaklarımızı kesmekten göğe tutunmak için,yalnızlık biraz da vazgeçmektir. (Hasan Ali Toptaş)

Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim. Bir de canıma okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim. (İlhan Berk)

İnsanın söyleyecek bir şeyleri ve bunu söylemeye yeteneği varsa vazgeçmek bir cinayet, tembellik ayıp olur. (Panait Istrati)

Ne yaparsan yap, aklın hep seçemediğinde kalır. Ve olmasını istediğin bir şey ancak ondan vazgeçince gerçekleşir. (Paulo Coelho)

En şanlı hayatlara bile başarısızlığın girmesi kaçınılmazdır. Yenilgide hiçbir zaman insan ruhu ölmez, vazgeçtiğinde ölür. (Ben Stein)

Bil ki,hayatın en güzel anı; her şeyden vazgeçtiğinde, seni hayata bağlayan birinin olduğunu düşündüğün andır. (Honore de Balzac)

Hayatın en büyük hataları, başarıya ne kadar yaklaştıklarını bilmeyen insanların vazgeçmelerinden dolayı olur. (Edison)

Ya kal, ya da git. Ama sakın ‘bekle gelirim’ deme. Çünkü ben, şimdiye kadar giden birinin geri geldiğini hiç görmedim. (Ece Ayhan)

Her şeyin sıradanlaştığı bir dünyada, bazen kaybetmek en doğru seçimdir. Ve o dünyada en yerinde tercih; vazgeçiştir. (Adam Fawer)

Bazen arkana bile bakmadan gitmek istersin. Öyle her şeyi bırakmana felan da gerek yok. Anıları bırakabilsen yeter. (Edip Cansever)

Her insan kaybeder; ama sevmeyen vazgeçer unutma. Bil ki aşk; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde biter aslında. (Paulo Coelho)

Kolay mıdır bir anda her şeyden vazgeçip gitmek, Yoksa her şeye rağmen gitmekten vazgeçip sevmek mi gerek? (Özdemir Asaf)

Öyle bir zamanda gel ki vazgeçmek mümkün olmasın. Belki bin tane aşktan geçmiş olayım ve hiçbiri olmasın gözümde. (Ceyhun Yılmaz)

Geride bıraktıklarım hesap sormaya kalkmasın. Farkınızda olduğum için var oldunuz, vazgeçtiğim için artık yoksunuz. (Paul Auster)

Artık ne geri gelmeni beklerim ne de ben gelirim. Nasılsa ben bir şey kaybetmedim, sen bensizliği seçtin. Karar senin. (Nazım Hikmet)

Gün gelir ve anlar ki insan; yaşadığı her şey bir yalandır. Geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenemediği bir yalnızlık kalır. (Cengiz Aytmatov)

Ne kadar farklı olursa olsun sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme. (Ernesto Che Guevara)

Uğruna bir şeylerden vazgeçeceğin insanı bulmak kolay; ama hiçbir şeyden vazgeçmek zorunda kalmayacağın insanı bulmak asıl olay. (Can Yücel)

Haykıracaksın ama isyan etmeyeceksin. Ağlayacaksın ama belli etmeyeceksin. Onsuz kalacaksın belki; ama asla vazgeçmeyeceksin. (Can Yücel)

Kalp kırılsa da sever diyenlere, sen hiç kırık bardaktan su içtin mi? dediler. Benim de onlara cevabım: sen bardak kırık diye, sudan vazgeçtin mi? (Pucca)

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma.

Unutma ki, eğer o muhteşemse, kolay olmayacak. Kolaysa, muhteşem olmayacak. Eğer ona değerse, vazgeçmezsin. Vazgeçersen, sen değmezsin. (Bob Marley)

Başarı, hareket halinde olmakla bağlantılıdır. Başarılı insanlar hareket halinde olmaya devam ediyorlar. Hatalar yapıyorlar, ama vazgeçmiyorlar. (Conrad Hilton)

Bazı insanlar hedeflerine tam varacaklarında hayallerinden vazgeçerler. Öte yandan diğerleri, bunun tersine son anlarda daha da fazla yüklenirler. (Herodotus)

Ve bir gün aramak değil, vazgeçmek çıkarır karşınıza aradığınızı. Kaderin garip bir cilvesidir bu. Bazen iki insan vazgeçtiğinde bulur aradığı her şeyi. (Kahraman Tazeoğlu)

Hazır olana kadar hiçbir şeyden vazgeçmek zorunda değilsin. Böyle bir şeye hazır olduğunda da, kaybettiklerinin yerine koyabileceğin bir şeyler olacak. (Joanne Greenberg)

Sürekli sebat (vazgeçmeme) çok azımız tarafından benimseniyor ve nadiren başarısızlıkla sonuçlanıyor çünkü sebatın (vazgeçmeme) sessiz gücü zamanla daha da artıyor. (Goethe)

Antrenmanların her dakikasından nefret ediyordum. Fakat kendi kendime, ”Vazgeçme!” dedim. ”Şimdi sıkıntı çek ve hayatının geri kalanını bir şampiyon olarak yaşa. (Muhammed Ali)

Ölüm gibi bir şey hayata küsmek. Hatta ölümden bir başka hayata geçiş umudu bile taşıyabiliyor da insan, yaşarken yaşamdan vazgeçmek…Üstesinden gelinir gibi değil. (Ayşe Kulin)

İster insan olsun, ister Tanrı, sevgiye tümüyle sahip olmak kendi rahatımız ve karar verme yeteneğimiz dahil her şeyden vazgeçmek demektir……Sözcüğün en derin anlamında sevmek demektir bu. (Paulo Coelho)

Her seçim bir kaybediştir. Her tercih bir vazgeçiştir çünkü… Sabah ise gitmekle, yatakta nefis bir miskinlik fırsatından vazgeçmiş olursunuz. Kalkar kalkmaz hayat bin bir seçeneği dayar burnunuzun ucuna… (Can Yücel)

Yüz bin cefa etsen vazgeçmem, bir kere sevdim seni. Kaza ve kader kalemi alnıma böyle yazmış; seni sevdim bir kere. Dokuz gök döndükçe bu sözden dönmem: Sevdim seni; yer ve gök aşkıma şahit olsun. (Şeyh Galip)

Özgürlüğünden vazgeçmek, insan olma niteliğinden, insanlık haklarından, hatta ödevlerinden vazgeçmek demektir. Her şeyden vazgeçen insanın hiçbir zararını karşılama olanağı yoktur. (Jean-Jacques Rousseau)

Ben, yine de vazgeçmedim seni sevmekten. Eskisi gibi değil ama. Biraz buruk, biraz küs, biraz sitemkâr seviyorum artık seni… Dudaklarımı ısırıyorum artık adın geçince. Kavga falan çıkarıyorum. Eskisi gibi sakin değilim ama olsun… (Cezmi Ersöz)

Deli gibi sevdiğin birinden vazgeçmek kolay değildir. Hele ki ona içinden gelerek ‘canımsın’ dediysen, ‘hayatım’ dediysen hiç kolay olmaz… Çünkü vazgeçtiğin herhangi biri değil, ‘hayatın’dır. Bu yüzden bazı ayrılıklar biraz da intihardır. (Ezgin Kılıç)

Her evet içinde bir hayır vardır. Bir şeye karar vermek başka bir şeyden vazgeçmek demektir. Kararlar acı verir; çünkü olasılıkların sınırlılığını ifade ederler; ve bir insanın olasılıkları ne kadar sınırlıysa insan ölüme o kadar yaklaşır. (Irvin D. Yalom)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.