Yüzleşme ile İlgili Sözler

0
4339
Yüzleşme ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Yüzleşme ile İlgili Sözler, Yüzleşmek ile İlgili Sözler, Yüzleşme Hakkında Sözler, Kendiyle Yüzleşmek ile İlgili Sözler, Yüzleşme Sözleri, Yüzleşme Üzerine Sözler, Yüzleşme Sözleri Facebook, Yüzleşme Üzerine En Güzel Sözler, Yüzleşmek ile İlgili Sözler


Güzel sözler sitemizin bu sayfasını ”Yüzleşme” ile ilgili sözlere ayırdık. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşarak görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.


YÜZLEŞME ile İLGİLİ SÖZLER

Hakikat arayışı bir yüzleşme çabasıdır. (Dücane Cündioğlu)

Kendinle yüzleşmekten korkma. Bulacağın kişiyi sevebilirsin. (Eddi Anter)

Bu hayatta en zor olan şeydir bir insanın kendisiyle yüzleşmesi. (Sinan Akyüz)
Yüzleşmeye cesaret edemediğimiz korkular, sınırlarımızı belirler. (Robin Sharma)

Gerçek yüzleşme, değişim ve dönüşüm dibe vurmadan gerçekleşemez… (Rollo May)

Hayal ettiğim ben bu ben değildi. Ve bu yüzleşme canımı yakıyordu. (Tunç Kılınç)

Hiçbir şey yüzleşme korkusu ile başa çıkmaktan daha zor değildir. (David Richo)

Yaptığın yanlışlarla yüzleşmek istemezsen bir günah keçisi bulmak en kolayıdır. (Nancy Pickard)

Eğer bir şey olmuyorsa yaşamı suçlamak yerine, kendi inanç ve kararlılığını sorgula. (Uğur Koşar)

Yüzleş hadi kendinle sen bir aşk korkağısın/ Sevdanın denizinde sükûttan buz dağısın. (İlhan Akın)

İnsanın kendi ile yüzleşme korkusundan başka bir şey değil, yalnız kalma korkusu. (Charles Bukowski)

Ya hatalarınla yüzleşir, ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır. (Dostoyevski)

İki insan çeşidi vardır. Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen… (Necip Fazıl Kısakürek)
Dinle, yoksa dilin seni sağır eder.Yüzleş, yoksa kalbin seni esir eder.Anla, yoksa zihnin seni deli eder. (Kızılderili Atasözü)

Bazı insanlarla yüzleşmek zordur, haksız çıkarsın…Çünkü onların galip gelecekleri ikinci bir yüzleri daha vardır. (Bernard Shaw)

Bir şeylerin peşinde koşturup duruyorlar. İnsanın kendi ile yüzleşme korkusundan başka bir şey değil, yalnız kalma korkusu. (Charles Bukowski)

Ölümle gerçek bir yüzleşme çoğu kez insanın o ana kadarki yaşamının hedeflerini ve yaşanış biçimini gerçek bir ciddiyetle sorgulamasına yol açar. (Irvin D. Yalom)

Kendimiz hakkında aklımızdan çekingenlikle geçen şüphelerle yüzleşme cesaretimiz olsaydı, hiçbirimiz utanmadan bir ”ben” sözcüğü sarfedemezdik. (Emil Michel Cioran)

Yaşam ancak problemlerimizle yüzleşmeye başlayıp bunları çözmeye başladığımızda gerçek olmaya başlar. Bu olmadan daireler çizeriz ve yaşamaktan yoruluruz. Enerjinizi boşa harcamayın. Hayatla şimdi yüzleşin. (Anonim)

Kelimelerin kötü yanı, kendimizi başkalarına anlatabileceğimiz ve başkalarının söylediklerini anlayabileceğimiz hissini uyandırmalarıdır. Fakat dönüp kaderimizle yüzleştiğimizde yetmediklerini görürüz. (Paulo Coelho)

Asla sorunlarını başkalarını suçlayarak çözemezsin. Asla! Bu yol, kaybedenlerin yoludur. Evet, gerçeği kabul etmekte zorlanacaksın. Ama bir şeyi gerçekleştirmenin ilk adımı gerçekle yüzleşmekten ve gerçeği kabul etmekten geçer. (Anonim)

Kendimizi oldurmak, geliştirmek; kişisel malzememizi gözden geçirmek, benliğimizi bütünlemek, yaşamımızı yenilemek, varoluşumuzu anlamlı kılabilmek için, gereken durumlarda kendimizle, gerçeklerle ve hayatla ”yüzleşebilmek” gereklidir. (Murathan Mungan)
Güç koşullarda, durumun adını koymamız, seçim yapmamız, bir yalanı açığa çıkarmamız, bir açmazın üstesinden gelmemiz, soruna hakiki bir neden bulmamız, çetin bir ikilemi çözmemiz gereken durumlarda bizi ayakta tutan, aynı zamanda kendi başlı başına bir “ahlak” olan, insanın yüzleşebilme becerisi ve yeteneğidir. Ancak yüzleşebilen insanlar kendilerini aşabilir, sorunlarıyla baş edebilirler. (Murathan Mungan)

Her gelişim bir şekilde acının içinden geçmeyi gerektirir. Acı, kendinle hesaplaşmanın, kendinle yüzleşmenin acısıdır. Ama gereklidir ve gelişmenin kestirme yolu da yoktur. Çünkü gelişim öncelikle iç temizliği gerektirir. Acının sağından solundan geçerek, acıyı uyuşturarak özgürleşemeyiz. www.incesoz.com Acının içinden geçerek özgürleşmektir en kestirme ve en gerçek yol. Bu yolun ödülü büyük: Kendinin daha kaliteli bir versiyonu olmak. (Nil Gün)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.